REKLAMAA1 StrefaDiet G4 01.06.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 czerwca 2021, 18:37 komentarzy 34
  Nowe targowisko przy Szpitalu Południowym

  Nowe targowisko przy Szpitalu Południowym (SK)

  Z jednego targowiska będą dwa. Nowy bazarek przy Szpitalu Południowym szykuje się do otwarcia. Teren został ogrodzony, handlować będzie tam nawet 80 sprzedawców, którzy przeniosą się z bazarku "Na Dołku". Miejsce przy Płaskowickiej też będzie działać. W sobotę, mimo braku tytułu prawnego do terenu, swój handel zapowiada tam ponad setka kupców, którzy nie dostali propozycji przenosin.

  - Ma być bardzo różnorodnie. Owoce, warzywa także w tygodniu, wędliny, kosmetyki, chemia, ubrania, obuwie czy zdrowa żywność - mówi Marek Polanowski, prezes stowarzyszenia giełdy "Na Dołku", który wraz z osiemdziesięcioma kupcami przeprowadza się z zajmowanej od trzech lat dawnej pętli autobusowej u zbiegu alei KEN i Płaskowickiej. Nowe miejsce kupcy wynajęli od prywatnej osoby. To nieduża działka przy skrzyżowaniu Pileckiego i Gandhi, bezpośrednio przy Szpitalu Południowym.

  Dwa bazarki, dwie skonfliktowane strony

  Od niemal dwóch tygodni teren ten jest ogrodzony i uporządkowany, stanęły tam toalety przenośne, pojawiły się rośliny ozdobne. Kupcy z "Dołka" chcą stworzyć zupełnie nowe targowisko, odcinając się od tymczasowości "Dołka".

  - Chcemy rozkładać tu jednakowe namioty, aby było to miejsce bardziej estetyczne. Zakupiliśmy duży pojemnik "Serce" do zbierania nakrętek. Będzie zachowany odpowiedni standard sanitarny, będzie nas widać - zapowiada Polanowski.

  Nowy "Nasz Bazarek" z "Dołkiem" łączy tylko brak miejsc parkingowych wokół targowiska, choć kupcy twierdzą, że zaparkować tu będzie łatwiej niż przy dawnej pętli. Targowisko rusza 5 czerwca od godz. 7 i będzie otwarte w każdy weekend do ok. 15-16. W letnie dni robocze też dostaniemy tu owoce i warzywa.

  A co z bazarkiem "Na Dołku" w starym miejscu? Przy szpitalu nie zmieściliby się wszyscy handlujący, nie wszyscy też dostali zaproszenie od władz stowarzyszenia. Sporo kupców, którzy nie chcieli przeprowadzki, albo wyraźnie optowali za radnym Piotrem Karczewskim, przyszłym administratorem bazarku "Na Dołku", nie ma wyjścia - musi i chce pozostać na dawnej pętli.

  Handel ma się tu odbywać normalnie, mimo iż niezorganizowani kupcy nie mają żadnego tytułu prawnego do dalszego zajmowania terenu przy Płaskowickiej, a stowarzyszenie, które dopiero 11 czerwca zamierza oddać teren miastu, informowało kupców, że handel będzie możliwy tylko do 30 maja.

  Kupcy skonfliktowani ze stowarzyszeniem twierdzą, że stowarzyszenie celowo ogłosiło koniec handlu w końcu maja i oddanie gruntu miastu dopiero po 2 tygodniach, bo chciało przekonać klientów, że "jest tylko jeden bazarek - ten przy szpitalu". Obawiali się, że dotychczasowy zarządca "Dołka" nie pozwoli im na przekroczenie bram targowiska. Obie strony oskarżały się o podejmowanie nielegalnych działań i szkodzenie konkurencji. Najwyraźniej w ostatniej chwili przyszło opamiętanie i do ekscesów raczej nie dojdzie.

  - Jeśli wejdą tam i będą handlować, to tak będzie. Nie zamierzam ich wyganiać, ale muszą mieć świadomość, że będą tam nielegalnie. Powiadomiliśmy miasto, policję i straż miejską o tym, że może dojść do dzikiego handlu. Rozliczyliśmy się z firmą sprzątającą, by nie ponosić odpowiedzialności za bałagan, który tam pozostawią - mówi Marek Polanowski.

  Dodaje, że stowarzyszenie zdemontuje linię energetyczną, monitoring i nagłośnienie, które powstało za pieniądze organizacji, a zostawi dostęp do wody.

  "Decyzję podjął jeden człowiek"

  Łagodniej o stowarzyszeniu wypowiada się już także radny Piotr Karczewski, przyszły zarządca targowiska "Na Dołku", który od kilku tygodni w mediach społecznościowych i tygodniku "Passa" prowadził kampanię przeciwko swoim byłym współpracownikom. Jest gotów podpisać z miastem umowę najmu gruntu po dawnej pętli autobusowej, gdy tylko dotychczasowy zarządca go przekaże. Odpiera zarzut, że kupcy będą handlować na "Dołku" nielegalnie.

  - Przecież to członkowie stowarzyszenia będą handlować, tak jak robią to od trzech lat. Decyzję o wyprowadzce podjął jeden człowiek, który chce rozwiązać stowarzyszenie, a umowę na nowe miejsce podpisał jako osoba prywatna - mówi Piotr Karczewski w rozmowie z Haloursynow.pl.

  W sobotę na pętli ma się pojawić nawet ok. 130 kupców. Będą przygotowani na ewentualny brak infrastruktury, którą zabierze stowarzyszenie. - Mają agregaty. Ze strony stowarzyszenia to zwykła złośliwość, bo moglibyśmy się dogadać co do przejęcia wszystkich sieci. O tej możliwości wie Zarząd Mienia m.st. Warszawy i się na to zgodził - dodaje Karczewski.

  Jeśli 11 czerwca dojdzie do przekazania pętli miastu, Karczewski chce jak najszybciej podpisać umowę na dzierżawę i rozpocząć handel pod swoim szyldem. Czy to realne? Wszystko raczej wskazuje na to, że w weekend 12-13 czerwca kupcy współpracujący ze starym-nowym zarządcą "Dołka" będą jeszcze handlować przy Płaskowickiej bez tytułu prawnego do zajmowania tej nieruchomości. W ten sam dzień nie uda się bowiem załatwić wszystkich formalności, a przypomnijmy Karczewski, by móc zgodnie z prawem zawrzeć umowę, musi jeszcze zrezygnować z mandatu radnego w Radzie Dzielnicy Ursynów.

  Wielkie ryzyko i niejasna przyszłość

  Przed dwoma bazarkami wielka próba i walka o klientów. Choć obie skonfliktowane strony uważają, że nie będą dla siebie konkurencją, to będą musiały przekonać do siebie ursynowian.

  Nowe targowisko przejmie wielu kupców, do których klienci przyjeżdżali specjalnie na "Dołek". Zmiana miejsca to jednak ogromne wyzwanie i ogromne ryzyko. Pozostaje jeszcze kwestia rozliczeń stowarzyszenia z miastem. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, miasto zamierza wyegzekwować od organizacji kupców wylicyowane kwoty, które nie wpływały na konto Zarządu Mienia, bo kupcy, rezygnując z zawarcia umowy, płacili karny czynsz, bardziej dla nich opłacalny. W grę mogą wchodzić roszczenia miasta w wysokości ok. 100 tys. złotych.

  Z kolei Piotr Karczewski będzie próbował spiąć biznesowo "stare" targowisko, co przy wylicytowanej wysokości czynszu będzie bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe. Co miesiąc będzie oddawał miastu ok. 100 tys. złotych, a dodatkowo już na starcie musi wpłacić ok. 350 tys. złotych kaucji i gwarancji. Do tego trzeba doliczyć koszty funkcjonowania targowiska. Dla 180 kupców może to oznaczać podwyżki opłat, co przełoży się na ceny towarów oferowanych na bazarku. A dochodzi jeszcze jedna niewiadoma - najdalej za dwa lata bazarek będzie musiał zniknąć z pętli i coraz częściej słychać, że kolejnym miejscem - już nad tunelem, w przyszłym parku nad POW - ma już zarządzać samo miasto.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 129

  • 25
   BARDZO PRZYDATNY
  • 10
   ZASKOCZONY
  • 13
   PRZYDATNY
  • 11
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 23
   WKURZONY
  • 46
   BRAK SŁÓW

  34Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~JKM 34 11 dni temuocena: 9% 

   "bazarek przy Szpitalu Południowym" - nie było innej lokalizacji? Bazar przy szpitalu - to raczej nie jest normalne.

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fro 33 11 dni temuocena: 91% 

   MOŻNA przenieść ten SYF ! , MOŻNA!!! :) Teraz czas na całkowita LIKWIDACJE syfnego bazaru!!

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~janosik 32 13 dni temuocena: 50% 

   przenieść bazarek na sam sam szczyt górki kazoorki;)

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gościu 31 14 dni temuocena: 100% 

   Ciekaw jestem dokąd pofruną te bazarowe stragany jak na szpitalne lądowisko przyleci śmigłowiec LPR- u. Ale będzie ubaw. :)

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 30 15 dni temuocena: 73% 

   Precz z tym syfem ze środka dzielnicy. Albo wybudujcie porządne i estetyczne pawilony na miarę 21 wieku

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bazuka12 29 15 dni temuocena: 80% 

   Bazarek przy szpitalu gdzie brak miejsc parkingowych, kto to wymyślił? Burmistrz?

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 28 14 dni temuocena: 100% 

   To dzialka prywatna. Wlasciciel chciał zarobić i wydzierżawił. Jego prawo. Akurat brak miejsc parkingowych koło szpitala to nie jego problem. Raczej nie przekaże jej nieodpłatnie na potrzeby pacjentów:-)

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kon30 27 16 dni temuocena: 41% 

   Wlasnie jestem na szczepionce i po odczekaniu ide na bazar przejrzec oferte. Lokalizacja super! Koniec z obecnym syfem na petli!

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 26 15 dni temuocena: 67% 

   Współczuję ........zakupy w drugim syfie oprócz pętli

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Halinka7 25 16 dni temuocena: 17% 

   Tylko miejski bazarek.

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 24 16 dni temuocena: 90% 

   Zlikwidować w końcu do dziadostwo całkiem

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karuzak 23 16 dni temuocena: 59% 

   Bez sensu ta lokalizacja. Pod samym szpitalem. Przeniescie ten bazar na nowo odbudowane parkingi przed Kazury miedzy Stryjenskich a Pileckiego.

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kc 22 15 dni temuocena: 75% 

   A czemu akurat tam? Parking tam wrócił na swoje miejsce gdzie zawsze był, to że jest lepsze podłoże i gotowy parking nie znaczy, że można go od razu zastawić paskudnymi budami.

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 21 15 dni temuocena: 88% 

   Przenieś ten syf pod swój dom. A że lokalizacja przed szpitalem jest bez sensu ,to racja. W ogóle ten szajs powinno się zlikwidować,albo wybudować go w estetycznej ,nowoczesnej formie

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 20 14 dni temuocena: 100% 

   A co was tak uwiera co stoi na prywatnej działce.

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin Pileckiego 19 16 dni temuocena: 80% 

   Będzie gdzie zaparkować samochód, przy Arenie tylko że tam parking zawalony dostawczakami ktoś Sobie prywatne eldorado tam urządził i bazę tam ma darmową. Niech ktoś z tym zrobić wreszcie porządek.

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 18 16 dni temuocena: 80% 

   I za taki stan odpowiada burmistrz dzielnicy Robert Kempa. Mając w dupi.e dobro mieszkańców oddał teren partyjnemu koleżce, który zrobił slums w środku dzielnicy.

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karuzak 17 16 dni temuocena: 57% 

   No nie wiem. Otwarty Ursynow co prawda przed wyborami cos mowil o korupcji politycznej i ze to najgorszy burmistrz w historii i takie tam. Ale skoro z nim weszli w koalicje to chyba wszystko ok? . Bo przeciez nie dogadali sie z nim tylko dla stołków??

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kazurak 16 16 dni temuocena: 64% 

   Karuzak, gdy Bazarek na Dołku przenoszono na pętlę za nieruchomości na Ursynowie odpowiadał ówczesny wiceburmistrz Pomianowski, a dzisiejszy radny Antosiuk postulował likwidację pętli na tymczasowy bazar rodem z dalekiej Azji. Tym panom podziękujmy za syf na dawnej pętli.

   Edytowany: 15 dni temu

   oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kurt 15 16 dni temuocena: 71% 

   To ja współczuję salowym ze szpitala w zaganianiu pacjentów z bazarku na oddziały. Będą tam musieli porządnie karmić żeby to mniej chore towarzystwo w papuciach i szlafrokach na wyżerkę po sąsiedzku nie chodziło ;).

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jane 14 16 dni temuocena: 86% 

   Wiesz, może tak być ;)

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 13 16 dni temuocena: 87% 

   Dlaczego nie na dawnym targowisku za Megasamem?

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Co na to Burmistrz? 12 16 dni temuocena: 61% 

   Może wreszcie skończy się ten pasiasty paździerz na pętli. Po tylu latach brudu, braku estetyki i aut parkujących gdzie i jak się da. Może Burmistrz przy pomocy Głównego Ogrodnika zrekompensuje nam lata uciążliwego sąsiedztwa bazarku i budowy, zadbanym, zielonym sercem Ursynowa bez czekania na trudny w realizacji Park linearny. Trzymam kciuki, żeby Robert Kempa zostawił po sobie coś innego niż pasiaste bazary.

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~janosik 11 13 dni temu

   burmistrz ma wywalone

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zbigniew 10 16 dni temuocena: 63% 

   Będzie takie samo dziadostwo jak na pętli. Albo i większe, bo na pętli to chociaż jest asfalt wylany, a tam jest zwykły żwir, a do tego bardzo wąska działka i tylko jedno wejście/wyjście. Jedyna nadzieja w tym, że klienci z syfu na Płaskowickiej przejdą na syf przy szpitalu i bazar przy Polaka wreszcie padnie.

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~to ja 9 16 dni temuocena: 56% 

   Polanowski obiecywał gruszki na wierzbie . Z kolegami ze stowarzyszenia za naszymi plecami i za nasze pieniądze uwili sobie drugi niby bazarek. Tamten bazarek obstawiają cwaniaki wszelakiej maści i z rolnikami mają tyle wspólnego co ja z baletem . Zaproszenia od Polanowskiego to fikcja . Miejsca były '' załatwione'' i podzielone miedzy wybrańców .

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pasztet 8 16 dni temuocena: 76% 

   Targowisko na terenie szpitala...tego jeszcze nie grali...co za dno i szczyt debilizmu.

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dr 7 16 dni temuocena: 71% 

   Obok szpitala to nie to samo co na terenie szpitala.

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 6 15 dni temuocena: 100% 

   Niby popieram twoją wypowiedź,ale zanim zaczniesz coś pisać,to najpierw poczytaj,zasięgnij opinii. To jest obok szpitala ,a nie na jego terenie. To niestety działka PRYWATNA ,dlatego ten syf tam powstał

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MAMCIA 5 16 dni temuocena: 79% 

   proponuję lokalizacje z dobrym dojazdem - parking urzedu gminy

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Yy 4 16 dni temuocena: 88% 

   Slabe miejsce na bazarek.

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wan 2 3 16 dni temuocena: 70% 

   O przepraszam, pisząc wiocha o P. Karczewskim to komplement i to na wysoki wyrost!!!

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wan 2 16 dni temuocena: 70% 

   Co za wiocha.

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3989 sekundy
  REKLAMAA2 StrefaDiet G4 01.06.2021 - 30.06.2021