REKLAMAA1-AD-BUD--01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 października 2018, 13:56

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (AB)

  Ruszyła rekrutacja do nowego żłobka na ul. Kłobuckiej. Na dzieci w wieku 1-3 lata, czeka 40 miejsc. Rodzice od rana składają wnioski, ale wiadomo już, że miejsc dla wszystkich zabraknie.

  Każde miejsce w żłobku jest na Ursynowie na wagę złota. Do tej pory, na terenie dzielnicy było dostępnych niespełna 500 w czterech placówkach. Teraz do ogólnomiejskiej puli trafia dodatkowych czterdzieści w nowopowstałym, kameralnym żłobku na ul. Kłobuckiej 16a.

  Dla rodziców rozpoczął się wyścig z czasem. Rodzice maluchów od rana zapisują dzieci. Niektóre trafiły na listy oczekujących dosłownie kilka dni po narodzinach.

  - Współczuję tym, których czeka rekrutacja i pewnie rozczarowanie. Mojej córce udało się dostać, tylko dlatego, że po remoncie na Wiolinowej był nabór na prawie 200 dzieci, inaczej do dziś byłaby pewnie na liście oczekujących – mówi mama Darii.

  Miejsc jak na lekarstwo

  Mimo zakończonego w 2017 r. remontu na ul. Wiolinowej, który powiększył liczbę miejsc w placówce do 198, kolejki oczekujących są nadal gigantyczne. W dzielnicy rodzi się rocznie ok. 2 tys. dzieci, a to oznacza, że gdyby 100% rodziców posyłało je do żłobków, miejsc musiałoby być aż 4 tysiące. 

  Sytuacja może nieco się poprawić, kiedy zostaną ukończone budowy nowych placówek przy Cynamonowej i Kazury. Wówczas liczba miejsc powinna się zwiększyć o 300. Na razie rodzice najmłodszych mieszkańców muszą jednak liczyć na łut szczęścia przy zapisach do oddziału na Kłobuckiej.

  Mini żłobek

  Niewielki oddział żłobka nr 7 (w systemie rekrutacji oznaczony jako żłobek nr 75), powstał na parterze w komunalnym bloku mieszkalnym i przewiduje utworzenie dwóch grup dla dzieci w wieku 1-3 lata. Dzieci będą miały do swojej dyspozycji plac zabaw.

  - Wszystko jest gotowe na przyjęcie dzieci, czekamy jeszcze tylko na decyzję straży pożarnej i sanepidu – mówi Bożena Przybyszewska, dyrektorka warszawskiego zespołu żłobków.  – Placówka ruszy z początkiem listopada – dodaje.

  Ogłoszenie listy dzieci zakwalifikowanych nastąpi 18 października o godz. 14:00.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2655 sekundy
  REKLAMAA2-Colorissimo-14-06----29-06-2019