Rusza PlusLiga. Dziś mecz inauguracyjny w Arenie Ursynów

15:36, 30.10.2015 Klaudia Ziółkowska Aktualizacja: 16:37, 30.10.2015
Skomentuj UCSiR UCSiR

PlusLiga czas start! AZS Politechnika Warszawska zainauguruje dziś nowy sezon w Arenie Ursynów. Przeciwnikiem Inżynierów będzie Cuprum Lubin.

Po wyjątkowo długiej przerwie wakacyjnej zawodnicy PlusLigi wracają do gry. Podczas pierwszej rywalizacji w Warszawie zmierzą się AZS Politechnika, który w poprzednim sezonie zajął ósmą pozycję oraz plasujące się o jedno miejsce wyżej Cuprum Lublin.

Po zakończeniu rozgrywek obie ekipy zmieniły swoje składy. Z Politechniki odszedł rozgrywający Piotr Lipiński, a jego miejsce zajął Paweł Zagumny, który właśnie dziś rozegra swój pierwszy oficjalny mecz w barwach stołecznego klubu. W ataku zagrają Artur Szalpuk i Aleksander Śliwka. Do Warszawy przeprowadzili się również Guillaume Samica i Paweł Halaba.

W Cuprum z kolei nie ma już Marcela Gromadowskiego, Jeroena Trommela, Ivana Borovnjaka i Dmytro Paszyckiego. W ich miejscu zobaczymy Mateusza Malinowskiego, Roberta Tähta, Keitha Pupharta i Marcusa Böhme.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich do Areny Ursynów. PlusLiga wznawia swoje rozgrywki po wyjątkowo długiej, wakacyjnej przerwie - pisze na oficjalnym fanpagu drużyny Jolanta Dolecka, prezes AZS Politechniki Warszawskiej S.A. - Kibice mogli się już stęsknić. Ja sama nie mogę doczekać się inauguracyjnego spotkania. Liczę, że obie drużyny stworzą świetne widowisko. Dysponują podobnym potencjałem, mecz powinien być więc zacięty.

Mecz odbędzie się w Arenie Ursynów, ul. Pileckiego 122. Start o godzinie 19:00. Bilety zakupić można przez Internet oraz w siedzibie klubu - przy ul. Waryńskiego 12a.