REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Przedszkole nr 201 im. Misia Ursynka

  Przedszkole nr 201 im. Misia Ursynka (MSO)

  Za dwa tygodnie rusza rekrutacja do szkół i przedszkoli. Rodzice przyszłych uczniów i przedszkolaków na początku marca muszą rozpocząć proces rekrutacji, ale wcześniej mają szansę wziąć udział w dniach otwartych w ursynowskich podstawówkach.

  We wtorek, 3 marca rusza jednocześnie rekrutacja do szkół podstawowych i przedszkoli. Już teraz rodzice gorączkowo myślą nad wyborem najlepszej placówki dla swojej pociechy. Kryteria i oczekiwania są różne, ale o ostatecznym przydziale placówki publicznej zadecyduje system.

  W przypadku przedszkolaków znaczenie ma liczba punktów, które dziecko otrzyma m.in. za wielodzietność rodziny lub niepełnosprawność, któregoś z jej członków (260 punktów), a także za pracę zawodową rodziców (32 punkty) czy rozlicznie podatku dochodowego przez rodziców na terenie Warszawy (8 punktów).

  Uczniowie mogą starać się o miejsce w wybranej przez szkole publicznej – tu też przyznawane są dodatkowe punkty m.in. za mieszkanie na terenie danej dzielnicy (62 punkty) oraz w odległości 3 km od placówki (4 punkty). Prowadzona jest również rekrutacja do klas sportowych (obowiązują dodatkowe egzaminy).

  Należy pamiętać o tym, że pierwszeństwo w dostaniu się do danej szkoły mają dzieci z rejonu. W tym roku w związku z budową nowej szkoły na Kabatach, zmieniły się niektóre obszary, ich zasięg można sprawdzić na mapie.

  Aby zobaczyć rejony w swojej okolicy, należy w menu „Warstwy” zaznaczyć i rozwinąć zakładkę Edukacja, następnie zaznaczyć Szkoły podstawowe i Szkoły podstawowe – obwody, a w wyszukiwarce w Menu Głównym wpisać adres. Wyświetli się mapa z adresami, do których będą przypisane odpowiednie szkoły.

  Zanim jednak ruszy rekrutacja we wszystkich ursynowskich szkołach podstawowych odbędą się dni otwarte, na których rodzice będą mogli poznać i zwiedzić placówkę oraz zadać wszystkie nurtujące ich pytania. Poniżej przedstawiamy harmonogram spotkań.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3394 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020