REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KT)

  Stowarzyszenie Społeczników „Ariadna" z Ursynowa wraz z Bankiem Żywności startuje z przedświąteczną zbiórką jedzenie dla potrzebujących. Poszukiwani wolontariusze!

  Boże Narodzenie coraz bliżej. Lada moment rozpoczną się przygotowania do świąt. W ursynowskich sklepach pojawią się specjalne kosze, do których będzie można wrzucić dary dla potrzebujących mieszkańców naszej dzielnicy.

  - Akcja będzie trwała przez dwa dni w trzech sklepach. Żywność, którą zbierzemy, zostanie u nas i przekażemy ją mieszkańcom Ursynowa. To w 90% osoby mające skierowania z Ośrodka Pomocy Społecznej. Także są to ludzie, którzy naprawdę potrzebują tej pomocy - mówi Roma Łojewska ze stowarzyszenia „Ariadna”. 

  Potrzebni wolontariusze

  Kosze na podarki będą czekać w najbliższy piątek i sobotę 25 i 26 listopada w Lidlu przy ul. Stryjeńskich, Lidlu przy ul. Pileckiego oraz w Biedronce przy ul. Dereniowej. Zebrane artykuły trafią do magazynu „Ariadny” przy Dereniowej, gdzie zostaną posortowane i zważone. Stowarzyszenie zgłosi je potem do Banku Żywności, a następnie rozda potrzebującym. Potrzebne są produkty suche i sypkie oraz długoterminowe. 

  - Mile widziane będą także produkty świąteczne, może nieco bardziej luksusowe, na które ci ludzie nie mogą sobie pozwolić - mówi Roma Łojewska.

  „Ariadna” apeluje do chętnych o zgłaszanie się do pomocy przy zbiórce. Potrzeba nawet 60 osób, które będą miały za zadanie prowadzić zbiórkę na miejscu w sklepach. Zgłaszać się można telefonicznie pod numerem 601 905 030. 

  - Zmiany są w godzinach 9-12, 12-15, 15-18, 18-20. Z chęcią przyjmiemy starszą młodzież oraz rodziców z dziećmi. Nieraz zgłaszały się matki i ojcowie, którzy brali swoje pociechy za rękę i uczyły ich wolontariatu. Pokazywali, że można zrobić coś dla innych - zauważa Roma Łojewska. 

  Społecznicy z "Ariadny" od lat niosą pomoc potrzebującym.

  "Ariadna" pamięta o Ukrainie

  „Ariadna” nie zapomina także o Ukraińcach. Stowarzyszenie pomaga naszym gościom zza wschodniej granicy od początku wojny. Niedługo rozda im ostatnie paczki, które społecznicy przygotowali wspólnie z Lions Clubs International. 

  - Mieliśmy łącznie 2 tys. paczek - 1500 żywnościowych i 500 chemicznych. To były porządne artykuły, które zakupiliśmy za 117 tys. zł. Zostało już tylko 75. Będziemy je wydawać w czwartek, 24 listopada od godziny 16 w magazynie przy Dereniowej 6, który bezpłatnie użyczyła nam spółdzielnia „Imielin” - opowiada przedstawicielka „Ariadny”. 

  Na miejscu społecznicy będą weryfikować, czy paczki rzeczywiście trafiają do potrzebujących pomocy. Sprawdzeni wcześniej zostali natomiast wolontariusze, którzy będą je wydawać. To ci sami ludzie, którzy pomagali „Ariadnie” podczas pierwszych zbiórek żywności w pierwszych miesiącach wojny w Ukrainie. 

  - Wszyscy pracowali wcześniej na magazynie przy Dereniowej i wszyscy z powrotem się pokazali. Coś niesamowitego! Warto uhonorować tych ludzi, naszych ludzi z Ursynowa. To wszystko nasi mieszkańcy. Młodzi ludzie wychodzą z domu, po pracy i tyrają. Jestem nimi zachwycona! - mówi Roma Łojewska. 

  W najbliższym czasie - z uwagi na zimę i nadchodzące święta - społecznicy z „Ariadny” będą chcieli się skupić na własnych podopiecznych. Mają ich około 400. Ukraińcy w potrzebie wciąż jednak będą mogli liczyć na ich pomoc. 

  - Od stycznia wrócimy. Wciąż przyjeżdża wielu kolejnych uchodźców. Podejrzewam też, że może być kolejna fala ze względu na problemy z energetyką na Ukrainie. Mamy trochę pieniędzy z darowizn i chcemy je wykorzystać na pomoc dla nich. Nie można tych ludzi zostawić - mówi Roma Łojewska.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.5185 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023