REKLAMAA1-SanGiovanni--01-09----30-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (ZDM)

  Ruszyła wymiania oświetlenia ulicznego na Stryjeńskich. Przy tej ważnej i ruchliwej ulicy zostaną wymienione 63 latarnie - na energooszczędne i ledowe.

  Wymiana latarni na Stryjeńskich to element kompleksowej modernizacji oświetlenia w mieście w ramach programu "SOWA - oświetlenie zewnętrzne".

  - Aktualnie trwają prace związane z układaniem okablowania - informuje Zarząd Dróg Miejskich. - Przewody w ziemi „schowane” będą w specjalnych niebieskich osłonach – to właśnie one widoczne są w kilku miejscach, gdzie są zakopywane - dodają drogowcy.

  Wymienione zostaną 63 słupy oświetleniowe. Zastąpią one stare, które są w najgorszym stanie technicznym. Dzięki temu zmniejszy się ryzyko wystąpienia awarii oświetlenia. Następnie wykonawca przystąpi do wymiany opraw oświetleniowych. Na latarniach zawisną nowe, ledowe. Wymianie ulegną także dwie szafy sterujące oświetleniem.

  Inwestycja poprawi również bezpieczeństwo pieszych. Przy dwóch przejściach, które nie są wyposażone w sygnalizację, staną dodatkowe słupy oświetleniowe. Dzięki temu przechodzący przez ulicę po zmroku będą bardziej widoczni dla nadjeżdżających kierowców.

  "Sowa" oświetli Warszawę na nowo

  Celem programu „SOWA – oświetlenie zewnętrzne” jest wymiana starego oświetlenia niedopasowanego do najnowszych norm jakości i bezpieczeństwa. Jednolite, lepiej świecące, trwalsze i precyzyjnie ustawione lampy zapewnią lepszą widoczność na drogach, zmniejszając jednocześnie zjawisko tzw. „zanieczyszczenia światłem”. Dużą zaletą jest znaczne zmniejszenie zużycia energii elektrycznej.

  - Według obliczeń przebudowa oświetlenia 13 ulic wykonana w technologii LED przyniesie średnią oszczędność na poziomie 62 proc. Oznacza to roczne oszczędności w zużyciu energii elektrycznej na poziomie ponad 335 tys. zł rocznie. Dodatkowo koszty naprawy i konserwacji nowoczesnych opraw są o wiele niższe, co oznacza, że inwestycja powinna zwrócić się na przestrzeni kilku lat - przekonują miejscy drogowcy.

  Oprócz aspektu finansowego ważny jest również wymiar ekologiczny. Mniejsze zużycie energii oznacza także zmniejszenie emisji szkodliwych substancji, w tym dwutlenku węgla.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Obserwator 7 miesiąc temuocena: 89% 

   Dobra inwestycja.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 6 miesiąc temuocena: 14% 

   Odwirka i marnowanie pieniędzy, nigdy się nie zwrócą nakłady. Czyli jak wydać bez pożytku. Ale opłotkowanie się ułutszy, by żaden samochód nie mógł zjechać z jezdni w razie np. awarii, karetki, pożaru. Stawiam na podwyższenie krawężników do 30cm. Neurobiałki nie mają pojęcia jak te płoteczki są zakotwiczone, żaden osobowy nie przejedzie, hi, hi. Już tam w Dzielnicy wiedzą jak robić robotę.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak ( bardzo już stary ) . 5 miesiąc temuocena: 86% 

   I znowu to samo . NUDA . "Nudny obserwator" .

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~X 4 miesiąc temuocena: 11% 

   Tylko, żeby to były ciepłe LED-y albo LED Filament...... bo kto potem zapłaci ludziom za skutki zdrowotne zimnych-białych? Montaż i tak idzie z państwowych. Takie mocne białe oświetlenie wieczorem bardzo zaburza np. produkcję melatoniny, a ona chroni przed nowotworami. Mamy plagę tej choroby przecież obecnie. Podobnie z wadami wzroku, na ten aspekt frakcja niebieskiego światła z zimnego oświetlenia także ma wpływ. Czemu się nie mówi o drugiej stronie medalu technologii? LED ok, ale nie byle jaki, jak na niektórych ulicach. Eko eko, ale LED ma też w sobie więcej syfu niż żarnik czy energooszczędny halogen, a mowa o metalach ciężkich również obciążających środowisko. Takie żarówki po wymianie ile sie rozkładają? Nie wyrzuca się ich też normalnie, tylko jako materiały zagrażające o długim czasie rozkładu.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 3 miesiąc temuocena: 100% 

   Gdzie w ledach są metale ciężkie?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak ( bardzo już stary ) . 2 miesiąc temuocena: 71% 

   Proponuję zainstalować łuczywa , barwa światła bardzo naturalna i nie szkodzi oczom ! Co najwyżej trochę dymu , ale do takich smrodków jesteśmy przyzwyczajeni . To mówię ja , stary warszawiak , pamiętający lampy gazowe na niektórych ulicach .

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 1 miesiąc temuocena: 100% 

   @ Boom - Jezu, Boom, gdzie Ty się chowałeś? Nie wiesz, że w ledach są metale ciężkie? Kadm, pallad, uran, pluton i ołów, ołów jest przecież ciężki. Ziemia jest płaska, a szczepionki powodują w paraliż. Nie wierzysz? To znaczy, że jesteś niewolnikiem systemu, który nie myśli samodzielnie. Ledowcy, płaskoziemcy i antyszczepionkowy wiedzą najlepiej.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3491 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-10-2020