REKLAMAA1-PAAR-(X2)-19-08----18-09-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 stycznia 2019, 13:35 komentarzy 2

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (ursynow.pl)

  Rusza tegoroczny cykl bezpłatnych zajęć z nordic walkingu. Uczestnicy będą wspólnie łapać formę w Lesie Kabackim. 

  Całoroczne treningi w ramach „Ursynowskiego Nordic Walkingu”, finansowanego przez urząd dzielnicy, cieszą się ogromną popularnością. Grup z roku na rok przybywa, a uczestnicy regularnie biorący udział w zajęciach, robią coraz większe postępy.

  Warto wiedzieć, że odpowiednio prowadzony trening z dobrze dobranymi kijami to świetny sposób na poprawę kondycji zdrowotnej i fizycznej. Nordic walking jest skuteczniejszy niż zwykły dynamiczny spacer, a u osób trenujących tę dyscyplinę poprawia się wydolność fizyczna i oddechowo-krążeniowa. Do kogo skierowane są zajęcia?

  - Do wszystkich, którzy chcą się poruszać. Mamy różne grupy: dla poczatkujących; zdrowotne dla osób, trochę chcą się poruszać, ale mają np. problemy z kręgosłupem i sportowe – bardziej intensywne, trochę jak fitness – gdzie zawodnicy m.in. przygotują się do zawodów - mówi Marta Radomska, instruktorka prowadząca treningi.

  Na zajęciach pojawiają się zarówno seniorzy, ale przychodzą też dwudziestolatkowie. – Nordic walking ma tę zaletę, że każdy może uprawiać ten sport. Seniorzy widzą wyraźną poprawę zdrowia i humoru – opowiada trenerka.

  Treningi odbywają się niezależnie od pogody i trwają 1,5 godziny. - To jest sport całoroczny, chodzimy w każdą pogodę, trzeba tylko dostosować buty i kurtkę – mówi Marta i dodaje, że przy śniegu lub lodzie warto założyć raki.

  Pokonywany dystans zależy od liczby ćwiczeń po drodze, grupy seniorskie przemierzają zazwyczaj ok. 5 km, a zaawansowane ok. 10-11 km. Zajęcia odbywają się w środy (grupa dla seniorów), soboty oraz niedziele. Organizator zapewnia sprzęt (kije – po 20 par na grupę) dla uczestników zajęć w każdej z grup.

  Do lasu - marsz!

  Marsz leśnymi ścieżkami prowadzi wykwalifikowana i doświadczona instruktorka, która zapoznaje wszystkich chętnych z zasadami tej aktywności fizycznej praz doskonali ich umiejętności.

  Zapisy do grup odbywają się pod numerem telefonu 793 111 008 (tylko w godz. 10:30-18:30 w dni powszednie) lub adresem email: radom.marta@gmail.com. Przez cały czas trwania cyklu można także zapisywać się u instruktorki bezpośrednio przed zajęciami – w przypadku wolnych miejsc.

  Przed rozpoczęciem udziału w „Ursynowskim Nordic Walkingu” konieczne jest zapoznanie się z regulaminem zajęć i jego akceptacja oraz podpisanie formularza zgłoszeniowego. Należy także pobrać oświadczenie zdrowotne i podpisane dostarczyć do instruktorki. Dokumenty można znaleźć tutaj: http://sport.ursynow.pl/content/kijki-w-dłoń-startują-darmowe-zajęcia-z-nordic-walking

  Zbiórka na zajęcia odbywa się koło pętli autobusowej przy hipermarkecie „Tesco” (stacja metra „Kabaty” – na parkingu Tesco – druga brama wjazdowa).

  Terminy zajęć „Ursynowski Nordic Walking” w 2019 r. :

  Cykl trwa od 19 stycznia 2019 r. do 15 grudnia 2019 r. (oprócz 20 i 21 kwietnia – Wielka Sobota i Niedziela Wielkanocna).

  Grupy sobotnie – nr 1 i 2

  • Grupa nr 1 - grupa prozdrowotna (wolniejsze tempo, nastawiona również na ćwiczenia prozdrowotne m.in. na kręgosłup) - w soboty w godz. 12:00-13:30,
  • Grupa nr 2 - grupa początkująca (nauka i szlifowania techniki) - w soboty w godz. 13:45-15:15.

  Zajęcia grupy nr 2 nie odbywają się w trakcie wakacji tj. w okresie od 6 lipca do 24 sierpnia.

  Grupy niedzielne nr 3 i 4

  • Grupa nr 3 - grupa szybka (sportowa, dodatkowo prowadzone są intensywne ćwiczenia) – w niedziele w godz. 12:00-13:30,

  Zajęcia Grupy nr 3 nie odbywają się w trakcie wakacji tj. w okresie od 7 lipca do 25 sierpnia.

  • Grupa nr 4  - grupa prozdrowotna (wolniejsze tempo, nastawiona również na ćwiczenia prozdrowotne m.in. na kręgosłup) – w niedziele w godz. 13:45-15:15.

  W okresie od 7 lipca do 25 sierpnia zajęcia tej grupy odbywają się w soboty o godz. 13:45.

  Grupa środowa nr 5 – dla seniorów

  • Grupa nr 5 - przeznaczona specjalnie dla seniorów (dostosowana do ich stanu zdrowia oraz sprawności fizycznej) – w środy w godz. 11:00-12:30.

  źródło: www.sport.ursynow.pl

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 26

  • 24
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~KJL 2 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Chętnie pospaceruje z Martą!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wak 1 7 miesięcy temu

   Bezpłatne czy finansowane przez urząd dzielnicy .Jeśli finansowany to przeciez z naszych pieniędzy czyli nie jest bezpłatny. Na moim osiedlu organizujemy rózne ,,bezpłatne zajęcia" ale to sami mieszkancy wśród których mamy i byłych sportowców i trenerów, BEZPŁATNIE - społecznie je prowadzą

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2641 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019