REKLAMAA1-SanGiovanni--01-07----31-07-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Straż Miejska skontroluje place zabaw

  Straż Miejska skontroluje place zabaw (SK)

  Spróchniała lub skorodowana konstrukcja, zerwane łańcuchy huśtawek, wystające pręty, odstające elementy siatki, brak tablicy informacyjnej, nieuprzątnięta nawierzchnia. To tylko niektóre nieprawidłowości notowane przez strażników miejskich w czasie corocznych kontroli placów zabaw. W sumie skontrolują ich ponad 1030. Na Ursynowie kontrole ruszą od poniedziałku. 

  Funkcjonariusze będą sprawdzać m.in. czy urządzenia zabawowe są bezpieczne dla dzieci, czy zarządcy po zimie uprzątnęli teren i wymienili piasek w piaskownicach, sprawdzą również place zabaw pod kątem czystości i bezpieczeństwa. Strażnicy będą zwracać uwagę m.in. na stan techniczny wygrodzeń, obecność czytelnej tablicy informacyjnej (na której powinien znajdować się m.in. nr tel. do zarządcy), stan urządzeń zabawowych, nawierzchni i piaskownic. Nieprawidłowości zagrażające zdrowiu i życiu dzieci będą odnotowywane w kwestionariuszu i przekazywane administratorowi, który zostanie zobligowany w wyznaczonym terminie do usunięcia ewentualnych nieprawidłowości.

  W 2013 roku co piąta kontrola placów zabaw zakończyła się stwierdzeniem nieprawidłowości - od drobnych uchybień do uszkodzeń elementów placów zabaw, które zagrażały zdrowiu i życiu dzieci. Dotyczyły one uszkodzonych i skorodowanych części elementów zabawowych, niewymienionego piasku, uszkodzonych piaskownic, zniszczonego ogrodzenia czy ogólnego stanu czystości na terenie placów zabaw. W porównaniu do 2012 roku odnotowano 18-procentowy spadek liczby nieprawidłowości przy jednoczesnym wzroście liczby skontrolowanych miejsc.

  info: Straż Miejska Warszawa

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3665 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020