REKLAMAA1 SanGiovanni 01.03.2022 - 31.05.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  W ursynowskich szkołach ruszają szczepienia uczniów przeciwko Covid-19. Można się zaszczepić w zorganizowanych punktach w gabinetach pielęgniarskich albo w przychodniach ZOZ Ursynów w okolicy szkół. Jako pierwsze szczepi się liceum im. A. Kamińskiego.

  Akcja szczepień obejmie wszystkie podstawówki i licea. Zgody na podanie preparatu wcześniej wyrażali rodzice lub opiekunowie uczniów. Na Ursynowie szczepionek w szkołach podawanych będzie stosunkowo niewiele. Zgłosiło się około 400 osób - 380 uczniów i 20 członków ich rodzin. 

  - W czerwcu, lipcu i sierpniu szczepiliśmy już dzieci w przychodniach, więc w większości są już one po szczepieniach. W każdej szkole mamy zaplanowanych po 10-20 szczepień - słyszymy od pielęgniarki z ZOZ Ursynów, który organizuje w szkołach akcję szczepień.

  Ursynów prawie w komplecie

  W naszej dzielnicy wskaźnik zaszczepienia przeciwko Covid-19 wśród uczniów jest bardzo wysoki - wg szacunków dzielnicy sięga 80-90%. W całej Warszawie już prawie 60 proc. dzieci w wieku 12-18 lat, które mogą zostać zaszczepione, ma już to za sobą. Zaszczepili ich wcześniej zapobiegliwi rodzice w przychodniach, punktach szczepień. Często przyjęcie zastrzyku było konieczne, by wyjechać na zagraniczne wakacje.

  - Ja jestem zaszczepiony, zrobiłem to w celu wyjazdu na zawody sportowe za granicę. W naszej szkole zdecydowana większość jest zaszczepiona. Gładko to poszło - słyszymy od uczniów LXX Liceum Ogólnokształcącego im. Aleksandra Kamińskiego.

  Szczepienia dla tych, którzy jeszcze tego nie zrobili, ruszyły w tej szkole w poniedziałek.

  - Czekałem na okazję, by zaszczepić się w szkole, między lekcjami, na przerwie. Uważam, że można i trzeba z tego skorzystać. Szczepionki pomagają, zapewniają odporność, wiadomo - mogą być skutki uboczne, ale korzyści przeważają nad ryzykiem - mówi Janusz, 17-latek, który dziś zaszczepił się w szkolnym gabinecie pielęgniarskim.

  - U nas w szkole wszyscy zachowują się bardzo odpowiedzialnie - wiem, bo dzieci same się chwalą zaszczepieniem. W mojej klasie ponad 90 proc. ma już to za sobą. Widać było zresztą pod koniec roku szkolnego, jak dużo dzieci jest zwalnianych przez rodziców z lekcji właśnie na szczepienia - mówi Agnieszka Dróbkowska, nauczycielka z "Kamyka".

  Nie tylko uczniowie

  W punktach szczepień uruchomionych w placówkach oświatowych mogą się szczepić także nauczyciele oraz rodzice uczniów. Nie wiadomo na razie, jaki jest wskaźnik wyszczepialności wśród pedagogów - nie ma jeszcze ustawy, która pozwoliłaby dyrektorom zapytać swoich pracowników o to, czy przyjęli już preparat.

  - Staramy się uruchomić program szczepień w większości szkół. 70 ze 120 tys. uczniów w stolicy jest już zaszczepionych, ale jeśli chcemy przeciwdziałać kolejnej fali koronawirusa, to poziom zaszczepień powinien wynosić 80-90 proc., a więc wszystkich do tego zachęcamy - powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy na rozpoczęciu akcji szczepień w warszawskich szkołach.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 54

  • 17
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 29
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.3747 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105  01.04.2022 - 31.05.2022