REKLAMAA1-DZIELNICA-BO-02-12----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  W blokach spółdzielni "Przy Metrze" trwa remont balkonów. Mieszkańcy Lokajskiego 26 narzekają, że obiecany termin zakończenia prac jest nierealny. Mają pretensje do spółdzielni o brak informacji, która milczy w tej sprawie. Wykonawca robót mówi o 10-dniowym opóźnieniu.

  Balkony w bloku przy ul. Lokajskiego 26 obstawione są rusztowaniami. Według mieszkańców nie ma na nich robotników, choć jak twierdzą, na klatkach schodowych pojawiła się informacja, że w terminie 28 maja - 28 lipca będzie trwał remont.

  - Dzwoniąc do kierownika budowy usłyszałem, że na pewno termin nie zostanie dotrzymany ze względu na "pękający beton", brak pracowników i wiele innych pseudopowodów. W opinii sąsiadów firma remontuje balkony, ale na innych lokalizacjach. Sytuacja jest absurdalna. Jesteśmy członkami spółdzielni, płacimy czynsz, a czujemy się lekceważeni i oszukani. Powinniśmy być poinformowani o końcu prac, bo trzeba umówić na konkretny termin glazurnika, który położy płytki na balkonie - mówi pan Paweł.

  Mieszkańcy mają pretensje do spółdzielni, że nie poinformowała o powodach opóźnienia i lekceważy sobie pisma lokatorów.

  - Nie ma żadnego odzewu, a my jesteśmy ciekawi, kiedy wreszcie coś zacznie się dziać. Wystarczy przecież tylko krótka informacja, żebyśmy nie czuli się pomijani - mówi pani Kamila. 

  Nikt ze spółdzielni "Przy Metrze" nie chciał również nam udzielić informacji na temat postępów prac. Udało się je zdobyć od wykonawcy robót -  firmy INGO, która podpisała ze spółdzielnią umowę na remont około 500 balkonów w ośmiu budynkach w terminie do 6 października. Prace zostały zakończone dopiero w trzech blokach.

  - Mamy około 10 dni opóźnienia z powodu fali nadzwyczajnych upałów. Ze względów technologicznych trzeba było wstrzymać prace. Poza tym w trakcie robót wyszły dodatkowe rzeczy do zrobienia niż te, które pierwotnie były w harmonogramie. Zrobimy wszystko, żeby teraz przyspieszyć remont i zmieścić się w założonym terminie. Przedłożę spółdzielni nowy terminarz  - mówi Franciszek Kotlewski, właściciel INGO.

  Już teraz wiadomo, że balkony przy Lokajskiego 26 będą gotowe nie 28 lipca, ale dopiero około 7 sierpnia. W kolejce na remont czekają jeszcze bloki przy ul. Lokajskiego 20, Belgradzkiej 20 i Raabego 8. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 68

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 11
   OBOJĘTNY
  • 9
   NIEPRZYDATNY
  • 15
   WKURZONY
  • 20
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Cieć Anioł 4 5 miesięcy temuocena: 0% 

   Normalka jak w wielu spółdzielniach dominującego typu Alternatywy 4 +. W Olsztynie duża spółdzielnia wcale nie informuje mieszkańców o terminach robót, o zakresie, o kosztach - pomarzyć, o okresach gwarancji, o zajmowaniu pomieszczeń wspólnego użytku na pakamery dla remontowców, itd. Z rusztowaniami bywało podobnie, Szczególnie podczas wieloletniego programu ociepleń. potrafili na całą zimę przerwać roboty a rusztowania sobie przy balkonach stały - bez cienia informacji do mieszkańców! Ważniejsze było dla decydentów skryte wyciąganie nadpłat dublujących wykorzystane na każdy budynek oddzielnie budżetowe premie termomodernizacyjne - marne 8 milionów. Prokuratura i sąd zamiotły ten numerek. Spółdzielcy są ignorowani z różnych stron. Patologia post PRL-owska.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 3 5 miesięcy temuocena: 91% 

   nosacze zaczynajom siem denerfofoać

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolin 2 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Nie ma co narzekać. W bloku przy Raabego 4 remont balkonów miał 2 miesiące opóźnienia. Całe lato przeżyliśmy za nylonowymi osłonami nie mogąc otworzyć okien przez hałas i pył.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MBe 1 5 miesięcy temuocena: 81% 

   Typowe problemy ludzi pierwszego świata...

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2831 sekundy
  REKLAMAA2-PizzaSANGIOVANNI-01-12----31-12-2019