Zamknij

Rusztowania – wynająć czy kupić?

11:26, 27.11.2019 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 21:08, 27.11.2019
Skomentuj mat. prasowe mat. prasowe

Jaki jest przepis na właściwie sfinalizowaną budowę? Z pewnością można wyróżnić wyspecjalizowaną kadrę ludzi, odpowiednio dobrany sprzęt i zaplecze, spinające wszystkie elementy ze sobą dla prawidłowego przebiegu procesu. Nie obejdzie się zatem bez rusztowania. Zastanówmy się, czy lepiej będzie je zakupić, czy może wynająć?

Niezbędny sprzęt

Na początku najlepiej będzie rozważyć to, ile finalnie sprzętu, bez którego nie można zrealizować prac, jest nam potrzebne.  Jak zwykle wszystko zależy od wielkości i specyfiki inwestycji. W uprzywilejowanej pozycji znajdują się firmy trudniące się jedynie usługami remontowymi, czy budową domów jednorodzinnych. Dla tego typu przedsiębiorstw posiadanie rusztowań, które mogą wykorzystać w każdej chwili jest szczególnie ważne.

Rozwiązanie tego problemu na szczęście jest proste. Należy zapewnić sobie minimum niezbędnego sprzętu zdolnego do realizacji podstawowych zadań, a jeśli zajdzie potrzeba wykonania tych bardziej skomplikowanych – wydzierżawić rusztowanie. Kompleksową ofertę dotyczącą wynajmu można znaleźć na https://baukrane.pl/rusztowania/.

Składowanie rusztowań

Zwolennicy wynajmu doceniają to, że niwelowana jest potrzeba składowania rusztowania. Wszystkie stelaże, mocowania oraz kładki są w stanie zająć wiele miejsca, którego albo może brakować, albo jego zagospodarowanie będzie zbyt kosztowne. Nie chcąc się tym zamartwiać, wystarczy skorzystać z dzierżawy.

Przewożenie rusztowania

Z rusztowania będzie można korzystać tylko wtedy, gdy faktycznie będzie się znajdowało na terenie przeznaczonym do pracy. Nie obejdzie się zatem bez skorzystania z transportu. Tu po raz kolejny uwydatnia się zaleta wynajmu. Coraz więcej firm oferujących takie usługi gwarantuje zorganizowanie dostawy na wybrane przez klienta miejsce, oszczędzając zarówno czas, jak i zasoby logistyczne klienta.

Wydatek

Jeśli nawet nie najważniejszym, to kluczowym czynnikiem decydującym w przypadku zakupu są pieniądze. Mierząc tą miarą, trzeba mieć na uwadze to, że kupno całego rusztowania może być wydatkiem przekraczającym ustalony wcześniej budżet inwestycji, szczególnie dla mniejszych lub dopiero rozpoczynających działalność przedsiębiorstw. Inaczej sprawa ma się w przypadku wynajmu, którego cena z pewnością jest dużo łagodniejsza dla portfela.  

Z drugiej strony posiadanie rusztowań na własność, szczególnie w przypadku większych inwestycji może być zbawienne. W końcu dany przedsiębiorca budowlany nie musi wówczas przejmować się terminem zwrotu, który z powodu różnych zawirowań może naturalnie się przedłużyć, co stawia zarówno jego, jak i firmę wynajmującą w niekorzystnej sytuacji.

Podsumowanie

Inwestycje budowlane rządzą się swoimi prawami, stąd dobrze jest się przygotować na wszelkie ewentualności. Doradcy techniczni przedsiębiorstwa zajmującego się ich kompleksową obsługą  z pewnością są w stanie pomóc w ostatecznym wyborze między omawianymi wariantami. Niewątpliwą zaletą posiadania własnego rusztowania jest dowolność dysponowania sprzętem. Do minusów należy zaliczyć konieczność składowania, serwisu, a sam zakup może wiązać się ze znacznymi kosztami. W przypadku wynajmu wady te nie mają znaczenia, ale jest się zależnym od firm trzecich, które mogą zaoferować wynajem. Warto postawić na kontrahenta, który jest w stanie dostarczyć w krótkim czasie duże ilości wysokiej jakości sprzętu.

(REKLAMA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%