Ruszył Finał Mistrzostw Mazowsza Juniorów. Pierwsze mecze bardzo zacięte!

11:20, 20.02.2021 Kamil Witek
Skomentuj KW KW

Ruszył finałowy turniej Finału Mistrzostw Mazowsza Juniorów w siatkówce. W pierwszym meczu KS Metro Warszawa pokonało swoich kolegów z drugiej drużyny klubu, w drugim MOS Wola pokonał RCS Czarni Radom.

Organizatorem finału jest ursynowski klub Metro. Mecze odbywają się od piątku do niedzieli w hali sportowej przy ul. Hirszfelda.

W piątek siatkarze KS Metro Warszawa II musieli uznać wyższość swoich starszych kolegów i przegrali 3:0 w setach. Nie oznacza to, że mecz nie był wyrównany. Pierwszy set druga drużyna ursynowskiego klubu zaczęła z przytupem. W pewnym momencie prowadziła wynikiem 8:5. Starsi koledzy zaczęli jednak straty odrabiać. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:21 dla KS Metro Warszawa I.

Początek drugiego seta był zdecydowanie lepszy dla pierwszej drużyny. Przy wyniku 7:2 dla KS Metro Warszawa I trener drugiego teamu Wojciech Szczucki postanowił wziąć czas. Narada dała zawodnikom do myślenia. Dzięki temu wyrównali wynik na 13:13. Jednak po ciężkiej batalii to znowu pierwsza drużyna okazała się lepsza. Set zakończył się wynikiem 25:21.

W trzecim i ostatnim secie zawodnicy KS Metro Warszawa II zostali całkowicie zdominowani przez rywali. Pierwszej drużynie udało się nawet zaliczyć pięknego asa serwisowego. Ich młodsi koledzy nie poddawali i przy wyniku 24:11 walczyli dalej. Jednak przypuszczony w tym momencie atak okazał się ostatnim. Piłka trafiła w aut i tym samym siatkarze KS Metro Warszawa I wygrali pierwsze spotkanie Finału Mistrzostw Mazowsza Juniorów.

- Można powiedzieć, że to była walka bratobójcza. Wszyscy się tu znają, razem trenują. Drugi zespół potrafi zrobić psikusa. Chłopaki na początku nie byli pewni, ale z rywali zeszło powietrze i zaczęli grać swoje. Mecz udany, ale do poprawy zostaje blok oraz zagrywka. UMKS MOS Wola Warszawa i RCS Czarni Radom to mocne zespoły, ale jesteśmy przygotowani – mówi trener pierwszej drużyny KS Metro Jacek Jankowski.

Z występu swoich zawodników zadowolony jest tener KS Metro Warszawa II Wojciech Szczucki.

- W pierwszych dwóch setach o wyniku zdecydowały drobne błędy. Nie sądzę, żeby jakiś konkretny element gry wpłynął na przegraną. W drugiej drużynie grają chłopaki rok, dwa młodsi. Niektórzy krócej trenują. Nie wystawiłem też swoich wszystkich armat. Dojdzie jeszcze dwóch mocnych zawodników. Teraz będzie tylko lepiej – zapewnia.

Zawodnicy drugiej drużyny Metra będą mogli to udowodnić już w sobotę. O godzinie 14:00 zmierzą się z prawdopodobnie najtrudniejszym rywalem w tych mistrzostwach – UMKS MOS Wola Warszawa. Natomiast tego samego dnia pierwsza drużyna juniorów zawalczy o zwycięstwo z RCS Czarni Radom.

Wczoraj w spotkaniu obu tych drużyn mocniejsza była "Wola". Po zaciętym drugim i trzecim secie MOS pokonał Radomian 3:0 (25-18, 27-25 i 25-22).

Mecze finału Mazowsza można oglądać w internecie. Informacje o transmisjach znajdziemy na stronie KS Metro Warszawa na Facebooku.