REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 marca 2021, 17:42 komentarzy 29

  (SK)

  Przejazd ciężarówki "anty-LGBT" przez Ursynów znalazł swój epilog w sądzie. Kierowca furgonetki jest oskarżony o zakłócanie spokoju i rozgłaszanie treści wywołujących zgorszenie w kwietniu ubiegłego roku. O ukaranie kierowcy fundacji "Pro - Prawo do życia” wniósł komendant ursynowskiego komisariatu oraz dwoje mieszkańców oburzonych akcją "Stop pedofilii".

  W sobotę, 25 kwietnia ubiegłego roku po Ursynowie krążyła furgonetka należąca do fundacji "Pro Prawo do życia". W ramach akcji "Stop Pedofilii" z jej megafonów słychać było hasła wiążące edukację seksualną z pedofilią, a na plandece auta widniały informacje, że "lobby LGBT chce uczyć małe dzieci masturbacji". 

  Akcja wywołała ogromne kontrowersje, a najgłośniejszym jej punktem było zablokowanie ciężarówki w al. KEN niedaleko stacji metra Stokłosy przez młodego kierowcę bmw, do którego dołączyło kilku innych oburzonych mieszkańców. 

  Wezwana wówczas na miejsce policja nikogo nie ukarała, choć pojawiały się głosy, że odpowiedzialność mogą ponieść osoby, które zatrzymały ruch. Ostatecznie na ławie oskarżonych zasiadł kierowca furgonetki, który odmówił przyjęcia mandatu. 

  W Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa rozpoczął się proces mężczyzny zatrudnionego wówczas przez fundację "Pro - Prawo do życia”.

  Komendant komisariatu policji Warszawa-Ursynów wnosi o ukaranie Jana B., obwinionego o to, że 25 kwietnia 2020 roku około godziny 12:00 przy al. KEN 90 zakłócał spokój Mateusza Goździkowskiego oraz Agaty Szczepkowskiej w ten sposób, że kierując samochodem ciężarowym marki Renault odtwarzał przez urządzenia nagłaśniające głośne komunikaty, to jest o czyn z art. 51, paragraf 1 kodeksu wykroczeń.

  W tym samym miejscu i czasie prezentował na skrzyni ładunkowej samochodu treści, które spowodowały zgorszenie u Mateusza Goździkowskiego i Agaty Szczepkowskiej z art. 51, paragraf 1 kodeksu wykroczeń. W tym samym czasie naruszył zakaz używania instalacji lub urządzeń nagłaśniających,  łamiąc ustawę o ochronie środowiska

   - takie zarzuty odczytała sędzia Joanna Włoch.

  "Akcja przeciw deprawacji"

  Oskarżony Jan B. stanął przed sądem, ale nie czuje się winny i nie przyznał się do stawianych mu zarzutów, tłumacząc, że w tym dniu jedynie "prowadził kampanię społeczną w ważnej sprawie". 

  - Korzystałem z konstytucyjnego prawa do zabierania głosu w istotnych społecznie kwestiach. Nikogo nie pomawiałem, ani nie obrażałem. Celem kampanii “Stop pedofilii” jest ostrzeganie przeciw prowadzeniu edukacji seksualnej w formie, która naraża dzieci na wykorzystywanie seksualne - tłumaczył mężczyzna.

  Jednocześnie przekonywał, że za treści wygłaszane z megafonu oraz umieszczone na plandece odpowiedzialna jest fundacja “Pro - prawo do życia”, która stoi za kampanią. Nie mniej jednak, zdaniem kierowcy wszystkie prezentowane informacje "są wiarygodne, bo zaczerpnięte  z wytycznych WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) odnoszących się do edukacji seksualnej najmłodszych". 

  - W kampanii chodzi o ochronę dzieci przed edukacją seksualną w deprawacyjnej formie. Niestety, wiele osób nie widzi związku między taką deprawacją, a tym co zaleca WHO, czyli np. masturbacją dzieci oraz wczesnym rozpoczynaniem życia seksualnego. Lobby LGTB lobbuje za wprowadzeniem tych wytycznych - mówił przed sądem Jan B.

  "To nagonka na osoby homoseksualne"

  Pokrzywdzona Agata Szczepkowska przedstawiła odmienne spojrzenie na akcję “Stop pedofilii”. Opisała też jak mocno wstrząsnęły nią głoszone hasła.

  - Ogarnęła mnie ogromna złość na mowę nienawiści wobec osób LGBT oraz bezpodstawne zrównanie pedofilii z orientacją oraz edukacją seksualną. Byłam bardzo zgorszona tymi kłamstwami, które nie mają potwierdzenia w nauce. Mnie to bardzo mocno dotknęło, ponieważ mam dużo przyjaciół, znajomych oraz członków rodziny o innej orientacji niż hetero. Są to wspaniali ludzie - stwierdziła pani Agata. 

  Dla drugiego z pokrzywdzonych treści płynące z ciężarówki to nie puste hasła, ale uderzenie w konkretnych ludzi. 

  - Byłem w domu i gdy usłyszałem pierwsze dźwięki myślałem, że to komunikat policji w sprawie pandemii. Ale to była nagonka na osoby homoseksualne. Inaczej nie można określić takich informacji, że np. "osoby homoseksualne chcą adoptować dzieci, aby je gwałcić i wykorzystywać seksualnie". Byłem tym zgorszony i przerażony, ponieważ takie treści nawołują do nienawiści, są zagrożeniem dla osób homoseksualnych. To wszystko moim zdaniem jest naruszeniem przepisów prawnych więc zgłosiłem sprawę na policję - zeznał Mateusz Goździkowski.

  Nagłośnienie bez pozwolenia 

  Sąd, oprócz pokrzywdzonych, chciał też przesłuchać w charakterze świadka policjanta, ale ten nie stawił się i przesłał usprawiedliwienie. Z tego też powodu wątek używania przez oskarżonego sprzętu nagłaśniającego bez zezwolenia został poruszony tylko połowicznie. 

  - Nie zarejestrowałem przejazdu jako zgromadzenia, ponieważ podczas jednej z rozmów z policją dowiedziałem się, że nie muszę tego robić - mówił oskarżony kierowca. Jan B. nie był jednak w stanie przypomnieć sobie, kiedy do takiej rozmowy z policją doszło, nie wykluczył nawet, że mogło to być już po incydencie na Ursynowie.

  Kolejna rozprawa dotycząca kontrowersyjnej akcji na Ursynowie odbędzie się 21 kwietnia. 

  ZOBACZ VIDEO: ZATRZYMANIE FURGONETKI Z KONTROWERSYJNYMI HASŁAMI Z 25.04.2020 r. - źródło: Czytelnik

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 96

  • 21
   BARDZO PRZYDATNY
  • 26
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 10
   NIEPRZYDATNY
  • 14
   WKURZONY
  • 21
   BRAK SŁÓW

  29Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ceknol 29 4 miesiące temuocena: 97% 

   Aha ,czyli masowe akty wandalizmu i profanacji w wydaniu tęczowych są w porządku ,ale gdy jakiś pojedynczy człowiek występuje przeciwko nim to od razu należy go spacyfikować pod znanymi i popularnymi w tym środowisku zarzutami. Bo homofobów trzeba tępić ,a "mniejszość uciśniona" musi być zawsze głaskana po główce. Narcyzm, poczucie wyższości,pogarda do wszystkich naokoło, obłuda: oto z czego jesteście ulepieni! Wszystkim zarzucacie nienawiść do was, podczas gdy sami pod wymyślonymi na swoje potrzeby wymówkami żywicie nienawiść do całego otoczenia, nie uznając żadnych świętości - a jednocześnie macie czelność żądać,by każdy was bezwzględnie tolerował. Zanim zaczniecie nas uczyć o tolerancji to sami się w jej zakresie doedukujcie! Bo najłatwiej być pępkiem swiata.

   Edytowany: 23 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Martin 28 4 miesiące temuocena: 62% 

   Każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy. Kierowcy którzy blokują ten samochód robią to bezprawnie i powinni zostać ukarani. To że komuś nie podoba się napis na samochodzie nie uprawnia go do łamania prawa.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 61 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pasztet 27 4 miesiące temuocena: 70% 

   Sądząc po minusach jesteś w błędzie. Świat upadł na głowę, są tacy co myślą że nie masz racji i tylko to właśnie oni te racje mają.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 39 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 26 4 miesiące temuocena: 0% 

   No jasne, że każdy ma prawo wygłaszać swoje poglądy. Gdyby to były zwykłe hasła w stylu stop aborcji to ok, ale np. mi osobiście przeszkadzają zdjęcia uszkodzonych płodów w przestrzeni publicznej - i na takie wygłaszanie poglądów chyba większość ludzi sie nie godzi, nawet tych prawicowych.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 0 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pablo 25 4 miesiące temuocena: 59% 

   Że też sądy zajmują się takimi pierdołami... Jak lobby LGBT robi prowokacje podczas "warszu równości, to jest wszystko OK. A jak ktoś wyrazi wprost swoje zdanie, to się go po sądach ciąga. Prawo Kalego i tyle.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 70 49 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Logicznie 24 4 miesiące temuocena: 49% 

   Możesz wyrażać swoje zdanie, lecz inni mają prawo do ciszy, a nie wysłuchiwania tendencyjnego przekazu przez megafon. Poza tym jak się prezentuje swoje zdanie, warto byłoby najpierw zadbać o to, czy jest ono prawdą - bo nic tak nie ośmiesza nawet dobrego pomysłu jak wygadywanie i wierzenie w niezweryfikowane głupoty i ufanie sensacyjnym plotkom. Ja stawiam na równi rewelacje antycovidowców i to, w co wierzą ze zdaniami z tej furgonetki i słowami tej śpiewaczki, co nie była Ewą.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 45 46 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ceknol 23 4 miesiące temuocena: 97% 

   To już od dawna nie są "marsze równości" . Z zgodnie z ich narcyzmem powinno się je nazywać "marszem wyższości".

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 30 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~RTY 22 4 miesiące temuocena: 60% 

   Taka furgonetka z hasłem STOP TUSZOWANIA PEDOFILII powinna stać pod kościołem w niedzielę. Bez nagłośnienia wystarczy! Wreszcie byłaby to akcja prawdziwie społeczna , która dałaby wielu do myślenia.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 127 85 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stop Fejkom 21 4 miesiące temuocena: 41% 

   Poproszę o lnk do wiadomości o napaści na geja sprzed kilku dni.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 77 110 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~StopGłupocie 20 4 miesiące temuocena: 65% 

   Mówisz i masz. Tak trudno wyszukać sobie w internecie materiał o tym? To dziś podstawowa umiejętność - szybkie szukanie informacji wg swoich potrzeb. Przykre, że niektórzy mają z tym nadal olbrzymie trudności. Żle to świadczy o jakiejkolwiek inteligencji - jeśli możemy o niej mówić w tym przypadku. Ale proszę - to gotowa podpowiedź: wyszukaj sobie w internecie np. tekst "Homofobiczny atak w Warszawie. Partnerzy szli ulicą za rękę, jeden dostał nożem w plecy" - miało to miejsce kilka dni temu. Nie ma za co!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 107 58 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 19 4 miesiące temuocena: 39% 

   @ głupio - poproszę o link. Czy potrafisz czytać ze zrozumieniem ? O jaki atak chodzi ? Czy o fakt prasowy dot 17 lutego ??? Niby byl ale ślad po tym zdarzeniu nie został ?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 56 86 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~RTY 18 4 miesiące temuocena: 67% 

   Linku tu nie zamieścisz bo komentarz taki jest blokowany. Ale wystarczy jak wpiszesz tytuł z komentarza powyżej i zobaczysz materiały o tym napadzie. Ale artykuł nie jest o tym, wiec nie rozmydlaj tematu. Brawo dla tych, którzy nie stali bezczynnie i zatrzymali furgonetkę tych oszołomów - manipulantów!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 135 66 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~J. 17 4 miesiące temuocena: 53% 

   Dziękuję Wam, Agato i Mateuszu.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 155 136 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 16 4 miesiące temuocena: 51% 

   A jak może protestować ktoś, komu nie pidobaja się agresywne zachowania LGBT

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 133 129 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Niech się pomodli 15 4 miesiące temuocena: 58% 

   Niech pójdzie do kościoła i się w ciszy pomodli. Zamiast obrażać bliźnich.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 118 84 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZUrsynowa 14 4 miesiące temuocena: 54% 

   @Ursynowianin - najlepiej niech taki człowiek zamknie się w piwnicy, urządzi sobie głodówkę i kilka razy dziennie walnie się czołem w ścianę tej piwnicy. Może to pomoże!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 107 90 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pytek 13 4 miesiące temuocena: 54% 

   i na takie coś idą nasze podatki? Dziada spałować solidnie żeby zapamiętał, auto przekazać na biedne dzieci, psy albo co innego. Ale nie u nas. Bedą rozprawiać 10 lat, sprawdzać czy mamusia go nie przytulała.

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 125 106 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~vrawiAgata 12 4 miesiące temuocena: 57% 

   Brawo Pani Agato! Zbyt często odpuszczamy naziolom, homofobom i pisowcom i później mamy, co mamy

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 161 123 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~elbow 11 4 miesiące temuocena: 100% 

   No pewnie, wszyscy zawsze są najgorsi ...tylko nie wy : zawsze kryształowo czyści. Jesteście tym czym niemcy były za drugiej wojny światowej

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 28 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kolo 10 4 miesiące temuocena: 40% 

   Kasta go załatwi, bo normalnych ludzi nie ma już miejsca.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 90 136 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~masalos 9 4 miesiące temuocena: 66% 

   spadaj stąd trollu do Pcimia. Jesteś na Ursynowie! Takie numery tu nie przejdą.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 169 87 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kąśtytucja 8 4 miesiące temuocena: 37% 

   ~masalos chcesz żeby Ursynów pozostał biegunem głupoty, że przeganiasz stąd normalnych

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 93 158 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZUrsynowa 7 4 miesiące temuocena: 62% 

   @Kąśtytucja - znowu ty i te twoje urojenia? Obserwuj dalej czy ten TVN zamykają. Współczuje Ci tych twoich obsesji :-))))

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 108 65 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.361 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021