REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Odcinek ścieżki rowerowej od ul. Wąwozowej do Lasu Kabackiego doczekał się remontu. Do końca lipca powstanie tu nowa asfaltowa droga.

  Wraz z wakacjami ruszyły remonty dwóch dróg rowerowych na Ursynowie. To realizacje projektów z budżetu obywatelskiego na 2020 rok. Pisaliśmy już o rozpoczęciu robót przy ul. Belgradzkiej, ten sam wykonawca rozpoczął już też prace na drugim odcinku - od Wąwozowej do Stacji Techniczno-Postojowej Metra Warszawskiego.

  Stara droga z kostki wybudowana jeszcze w latach 90. XX wieku nie spełniała już  współczesnych standardów.

  - Zgodnie ze standardami projektowymi i wykonawczymi dla systemu rowerowego Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego, wg których obecnie budowane są nowe drogi rowerowe w Warszawie, drogi dla rowerów należy wykonywać z nawierzchni bitumicznej o wysokim standardzie równości, powinny mieć zachowaną jednolitą nawierzchnię na całej swojej długości - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

  I taka właśnie będzie droga rowerowa po zakończeniu remontu, co ma nastąpić do końca lipca. Przebudową objęte jest ok. 500 metrów ścieżki, czyli cała nawierzchnia z kostki. 

  Rowerzyści ni emoga już wjechać na ścieżkę zarówno od strony Wąwozowej, jak od Kabackiego Duktu i od strony Lasu Kabackiego. Droga jest rozkopana i zagrodzona. Remont prowadzi ursynowska firma Fal-Bruk wyłoniona przez ZDM w przetargu.

  Przebudowa drogi rowerowej wzdłuż al. KEN ma kosztować ok. 455 tys. złotych i poprawić mieszkańcom warunki dojazdu do Lasu Kabackiego, a jednocześnie ułatwić połączenie rowerowe tym, którzy chcą szybko dotrzeć do stacji metra Kabaty. W ramach tego samego przetargu trwa też remont ścieżki wzdłuż ul. Belgradzkiej, która również ma się zakończyć do końca lipca.

  Jest jeszcze trzeci projekt z Budżetu Obywatelskiego dotyczący drogi rowerowej na Ursynowie, ale w tym roku nie doczeka się on realizacji. W 2019 roku miała być rozpoczęcta budowa nowej drogi wzdłuż ul. Stryjeńskich - od Wąwozowej do Przy Bażantarni. Drogowcy zrezygnowali z samodzielnego przygotowania projektu i zlecili go firmie zewnętrznej, a ta ma czas na wykonanie dokumentacji do grudnia 2020 roku. Sama inwestycja ma ruszyć dopiero w przyszłym roku, dwa lata po terminie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 30

  • 15
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  11Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Maxiuuu 11 2 miesiące temuocena: 100% 

   Lepiej wymiencie drogę rowerową i chodnik od metra w stronę Zaruby tu mamy kostki rodem z lat 80 a uczęszcza tam znacznie więcej osob

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 10 2 miesiące temuocena: 0% 

   Ze zdjęć wynika, że Burmistrzostwo podniesie krawężniki o 5-10cm, hi, hi, dla bezpieczeństwa, no i nawieźć ton trzeba. Oj znają się na dywersyjno-odwirkowej robocie oj znają, hi, hi. Może przy okazji skasują kilka miejsc parkingowych?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabatczyk 9 2 miesiące temuocena: 80% 

   Czy orientuje się ktoś, czy planowany jest remont nawierzchni drogi rowerowej wzdłuż KEN od Belgradzkiej do Płaskowickiej?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 8 2 miesiące temuocena: 88% 

   Czy remonty dróg dla rowerów trzeba robić w szczycie sezonu rowerowego? Naprawdę nie można tego zrobić w marcu i kwietnia albo przynajmniej we wrześniu i październiku. Asfaltu w obecnych technologiach można kłaść też w chłodniejsze dni.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 7 2 miesiące temuocena: 100% 

   Trzeba. Jak zaczną teraz, to na marzec, kwiecień przyszłego roku akurat zdążą. Nie pamiętasz, jak było z remontem-nie remontem ścieżki przy torze wyścigowym na Puławskiej? Oddali a potem poprzegradzali jakimś wkurzającym badziewiem i tak grodzili kilka miesięcy, póki im nie przeszło. Na koniec ścieżka pozostała jak była, tylko zapory zdjęli.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rower 6 2 miesiące temuocena: 42% 

   Ciekawe kto robi te remonty - Belgradzka/Rosola zadnej informacji, ze zerwana powierzchnia, jak ktos jedzie na pamiec moze sam trafic na remont.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rower 5 2 miesiące temuocena: 75% 

   Rozumiem, ze minusuja ci co remontuja. Wezcie sie lepiej za robote i skonczcie to partactwo.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kinywynk 4 2 miesiące temu

   Piszesz jakies durnotu, to cie minusuja. Co to za qwniane myslenie, ze ktos jedzie na pamiec??? Patrz przed siebie slepaku jak jedziesz, zamiast sie bawic telefonem, to przestaniesz glupoty wypisywac. A jak nie to wypad z rowerka i chodz na piechote.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabatczyk 3 2 miesiące temuocena: 71% 

   Super! Tego tam brakowało, bo ten odcinek do jazdy nie był zbyt komfortowy. Mam też nadzieje, że ścieżka będzie szersza. No i do remontu pozostaje jeszcze odcinek od Ken w kierunku Rosoła wzdłóż wąwozowej

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sąsiad 2 2 miesiące temuocena: 58% 

   i jeszcze na całej długości wzdłuż Rosoła

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~telula_pośladek 1 2 miesiące temuocena: 60% 

   I jeszcze Pileckiego od Puławskiej do Roentgena

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.331 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-10-2020