REKLAMAA1 UNILINK 16.06.2021 - 22.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  Rusza zbiórka na rzecz podopiecznych Fundacji Azylu pod Psim Aniołem. Czworożni przyjaciele liczą na pomoc mieszkańców naszej dzielnicy. Dary można przekazywać w ratuszu i w domu kultury przy Kajakowej.

  Zwierzęta z Azylu pod Psim Aniołem potrzebują pomocy. Brakuje im wielu artykułów pierwszej potrzeby. Pomóc postanowili studenci z Niezależnego Zrzeszenia Studentów UW. Do organizowanej przez nich akcji „Dobra karma wraca” włączył się także ursynowski urząd oraz Dzielnicowy Ośrodek Kultury.

  - Mieszkańcy Ursynowa zawsze ochoczo pomagali w takich akcjach. Do udziału zaprosiłam również szkoły z Zielonego Ursynowa. Fajnie, że można pomóc. Czy to ludziom, czy zwierzętom, takie akcje zawsze uskrzydlają. A w takich miejscach jak Azyl pod Psim Aniołem potrzeby zawsze są ogromne – mówi Marzena Zientara z DOK Ursynów.

  Brakuje wszystkiego

  Najbardziej potrzebna jest karma dla psów i kotów. Zarówno sucha i mokra, a także specjalistyczna i weterynaryjna. Organizatorzy zaznaczają, że przekazywane karmy powinny mieć co najmniej 35% zawartości mięsa.

  - Lepiej kupić mniej, a dobrej jakości. Mamy nadzieję, że zbierzemy dużo dobrego jedzenia dla zwierząt – dodaje Zientara.

  Oprócz tradycyjnej karmy można przekazać ryż, kaszę oraz warzywa suche i świeże (w szczególności marchew i buraki). Ponadto potrzebne są środki na pasożyty, kleszcze i pchły, żwirek dla kotów, podkłady dla niemowląt 60x90 cm czy szelki i smycze. Zwierzakom brakuje również koców i kołder – te w naszej dzielnicy można przekazać w urzędzie dzielnicy. Pracownikom azylu przydadzą się również płyny do mycia naczyń, do mycia podłóg, odkażające z chlorem oraz co najmniej 60 litrowe worki na śmieci.

  Chętni mogą przekazywać dary, zostawiając je w przeznaczonych do tego koszach w urzędzie dzielnicy przy al. KEN 61 (w godzinach pracy urzędu) oraz DOK Ursynów przy ul. Kajakowej 12B (od 9 do 17). Zarówno w jednym i drugim miejscu kosze znajdują się w głównym holu. Akcja „Dobra karma powraca” potrwa do 19 maja. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 24

  • 18
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.3507 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni 01.06.2021 - 30.06.2021