REKLAMAA1_Depilacja_od12-01-do12-02-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (urząd dzielnicy)

  REKLAMA

  Uczniowie ze szkoły podstawowej nr 313 na Cybisa wreszcie będą mieli nowe boisko. Właśnie ruszyła budowa obiektu. Do połowy sierpnia powstanie boisko do piłki nożnej i strefa fitness.

  Na ten widok rodzice i dzieci z podstawówki przy Cybisa czekali kilkanaście lat. Ich stare boisko nie nadawało się do użytku - z czasem zamieniło się w... parking. Smutnym wspomnieniem rozgrywanych tu kiedyś meczów były rdzewiejące obręcze do gry w kosza.

  Dzielnica obiecywała budowę porządnego boiska przez lata, ale na obietnicach się kończyło. Latem ubiegłego roku miejscy radni wreszcie przyznali środki, dzielnica dołożyła ze swoich i rozpoczęło się projektowanie. W ostatnich dniach na teren wjechała koparka i ruszyła budowa pierwszego etapu. 

  Do końca sierpnia powstanie boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawiastą nawierzchnią wraz z odwodnieniem, strefa fitness z kołami gimnastycznymi, przejściem strażackim i liną do wspinania. Boisko będzie ogrodzone i oświetlone. Pojawią się też ławki i kosze na śmieci.

  Burmistrze chce jeszcze w sierpniu przekonać radnych do dołożenia kilkuset tysięcy złotych na tę inwestycję, tak aby można było wybudować więcej. Drugi etap to budowa boiska do koszykówki, boiska do siatkówki, bieżni oraz skoku w dal. Całość ma kosztować ponad milion złotych.

  Podstawówka przy Cybisa to jedna z dwóch szkół na Ursynowie, które nie mają porządnego boiska. W tym roku dzielnicy udało się wygospodarować pieniądze na projekt boiska przy Szkole Podstawowej nr 81 na Puszczyka - budowa rozpocznie się w 2018 roku.

  TAK MA WYGLĄDAĆ BOISKO NA CYBISA:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~sorko 4 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Trzeba też wykonać przejście do szkoły z Dunikowskiego. Pozostaje oczywiście sprawa odbudowy zniszczonych ulic Dunikowskiego - Cybisa przez Dzielnicę (bo Włodarzewska SA przecież tego nie zrobi).

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 3 6 miesięcy temuocena: 67% 

   W sierpniu przekonać radnych? Do czego niby? Do napisania mu laurki? Bo środków żadnych raczej nie przegłosują - od kwietnia przewodnicząca Teresa Jurczyńska-Owczarek nie zwołuje sesji. Może najpierw do tego trzeba ją przekonać, a potem obiecywać gruszki na wierzbie.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

   dopóki Pomianowski z IMU będzie się sadził na stołek burmistrza, doputy ne ma co liczyć na zwołanie sesji. Inaczej mówiąc, chociaż brzmi to kuriozalnie, Pomianowski blokuje wszelkie działania w Dzielnicy swoim parciem na stołek i chęcią wzbogacenia się z publicznych pieniędzy.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~prostownik 1 6 miesięcy temuocena: 50% 

   "Burmistrze chce jeszcze w sierpniu przekonać radnych do dołożenia kilkuset tysięcy złotych na tę inwestycję, tak aby można było wybudować więcej." Ten pan jest chyba patologicznym mijaczem się z prawdą. Większość radnych w radzie to PO, która nie ma własnego zdania na żaden temat, tylko wykonuje partyjne polecenia, jest też co prawda radny Wajszczuk z IMU, ale on jest całkowicie uległy panu burmistrzowi, no i jest też radny Orzeu, który faktycznie mógłby zablokować przyznanie dodatkowych środków, bo on akurat trzyma wszystkich w urzędzie mocno za cohones.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1122 sekundy
  REKLAMAA2-NEONOWKA-3tygodnie-od-08-01-do-28-01-2018