REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Rozpoczęła się budowa przedłużenia ul. Belgradzkiej. Nowa droga umożliwi dojazd do ośrodka wsparcia dla niepełnosprawnych, który już stoi i czeka na otwarcie. Inwestycja budzi ogromne kontrowersje.

  Plany 180-metrowego nowego odcinka Belgradzkiej spotkały się z protestem mieszkańców. Dzielnica wybuduje bowiem ślepą, dwupasmową ulicę. Jak twierdzą mieszkańcy - przewymiarowaną. Pod nóż poszło kilkadziesiąt drzew. Archeolodzy zaalarmowani przez sąsiadów, którzy tuż po rozstrzygnięciu przetargu, odkryli stare cegły, niczego nie znaleźli. 

  - Byli w czwartek na budowie i stwierdzili, że można budować. Prace więc ruszyły - słyszymy od pracowników wykonawcy. Najpierw rozpocznie się układanie rur odwadniających, później właściwa budowa drogi.

  - Ponad połowę środków przeznaczonych na tę inwestycję pochłonie przebudowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu - mówi burmistrz Robert Kempa. Prace mają się zakończyć przed końcem roku i kosztować 2,9 mln złotych.

  W przyszłości przedłużenie do Pileckiego?

  - Nie rozumiem dlaczego ta droga musi być taka szeroka, czy nie wystarczyłby wąski dojazd? - mówi pani Dagmara sąsiadka budowy z ul. Stryjeńskich.

  Sprawa dwukrotnie była omawiana przez radnych Ursynowa, zebrano kilkaset podpisów pod petycją - burmistrz pozostawał nieugięty. Jego zdaniem konstrukcja przedłużenia - dwie jezdnie o szerokości 6 metrów oraz czterometrowy pas rozdzielający - wynika z przepisów prawa.

  - Zarząd Dróg Miejskich wydał opinię, w której wymaga lustrzanego odbicia istniejącego wlotu skrzyżowania - mówił Robert Kempa podczas sesji. A lustrzane odbicie oznacza dwie szerokie jezdnie.

  Swoje obawy mają też lokatorzy bloków przy Kazury, którzy podejrzewają, że w przyszłości Belgradzka zostanie pociągnięta aż do Pileckiego, co sprawi, że pod ich oknem przebiegać będzie ruchliwa ulica. Choć zwolenników takiego rozwiązania też nie brakuje - zwłaszcza wśród kierowców z Kabat - to burmistrz Robert Kempa twierdzi, że ono nie powstanie.

  - To jest nieprawda, to jest straszenie mieszkańców, którzy pamiętają, że w latach 80. i 90. takie plany były. Od 2006 roku, we wszystkich miejskich dokumentach możliwość takiego połączenia została wyrzucona nawet na poziomie studium rozwoju przestrzennego - zapewnia. I przypomina, że lokalizacja ośrodka wsparcia dla niepełnosprawnych została wybrana za czasów jego poprzednika, który zapomniał o tym, że trzeba poprowadzić do niego dojazd zgodny z obowiązującym planem miejscowym. 

  Sąsiedzi inwestycji odpowiadają, że decyzja o budowie ośrodka w tym miejscu była błędem i należało ją zmienić. Na co z kolei dzielnica odpowiada, że to inwestycja ważna dla niepełnosprawnych, której nie można przedłużać.

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z ROZPOCZĘCIA BUDOWY PRZEDŁUŻENIA BELGRADZKIEJ:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  13Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~xem 13 5 miesięcy temuocena: 35% 

   Kto dal zgode na budowe tego baraku, ktory widac na pierwszym zdjeciu? Do czego toto ma pasowac i jak sie wpisuje w styl dzielnicy??? Co to kurcze jest, kurnik, obora???

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 12 5 miesięcy temuocena: 19% 

   Barak wygrał w BP i jest to ośrodek dla niepełnosprawnych, a za całą jego łże-realizację odpowiada pan Kempa (PO) i jego koalicjanci: Kamil Orzeł (PU) i Antoni Pomianowski (IMU).

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gotm 11 5 miesięcy temuocena: 75% 

   budować i to szybko

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 10 5 miesięcy temuocena: 7% 

   Ślepą ulicę? Czy chodzi Ci o nowe bloki wokół górki kazurki?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kocur 9 5 miesięcy temuocena: 32% 

   Skoro musi być lustrzane odbicie, to dlaczego nie zwężono Belgradzkiej tak jak to jest przed skrzyżowaniem z Rosoła? Na prawym pasie i tak już teraz parkują samochody.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwerty 8 5 miesięcy temuocena: 21% 

   Tak, i zrobić większy parking, bo już teraz buractwo w terenówkach rozjeżdża trawniki dowożąc swoje dzieci do szkoły w NOKu.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 7 5 miesięcy temuocena: 13% 

   Nie musi być lustrzanego odbica. Kolejna ściema.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arnie 6 5 miesięcy temuocena: 79% 

   Przedłużenie Belgradzkiej do Pileckiego to obecnie jedyna możliwość jaka pozostała na usprawnienie ruchu na Ursynowie na kierunku północ-południe. Dlaczego się taką możliwość wyklucza??!!! Wiele domów na Ursynowie leży przy ruchliwych ulicach, niektóre nawet blisko aurostrady. To jest miasto, gwarancji ciszy chyba trudno wymagać.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gddkia 5 5 miesięcy temuocena: 16% 

   Gdzie ty w Warszawie widziałeś autostradę? Najbliższa jest A2, ale ona zaczyna się w węźle Konotopa, kilkanaście kilometrów od Ursynowa.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Łukasz 4 5 miesięcy temuocena: 80% 

   Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się że przedłużenie do Płaskowickiej tej ulicy byłoby wskazane.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 41 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Greg 3 5 miesięcy temuocena: 75% 

   niech szybką dokończą tą inwestycją i niech się skupią na kolejnych a ie mieszkańcy biją i biją pianę, trzeba robić parkingi, wymienić chodnik wzdłuż al.KEN ze starych płyt na kostkę...

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zły porucznik 2 5 miesięcy temuocena: 30% 

   o tak, jeszcze więcej prześlicznej kostki!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kenez 1 5 miesięcy temuocena: 7% 

   Wnioskując po mocno poprawnym gramatycznie stylu "niech szybką dokończą tą inwestycją" i po charakterystycznej retoryce "mieszkańcy biją i biją pianię" Greg to chyba jakiś urzędowy troll, bo jak można wspierać wyrzucanie pieniędzy podatników w błoto?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1244 sekundy
  REKLAMA