REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 marca 2022, 19:18 komentarzy 5

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (UD)

  To kolejna forma pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy. W urzędzie dzielnicy ruszył punkt "Internet Work Cafe". To miejsce, w którym mogą szukać pracy, skorzystać z internetu, popracować zdalnie czy coś wydrukować.

  Internetowa kafejka dla uchodźców to najnowszy pomysł ursynowskiego ratusza. W dużej sali nr 136 na pierwszym piętrze urzędnicy zaaranżowali przestrzeń coworkingową. Jest kilka komputerów z internetem, stoły, przy których można popracować na własnym laptopie czy drukarka ze skanerem. Znalazło się też miejsce na kącik zabaw dla dzieci.

  - To miejsce, w którym uchodźcy mogą uporządkować swoje sprawy związane z szeroko pojętą pracą. Dostęp do komputera z drukarką pozwala na przygotowanie CV lub dokumentów niezbędnych do podjęcia pracy, a także znalezienie niezbędnych informacji i ofert zatrudnienia. Możliwość skorzystania z WiFi przy pomocy własnego laptopa umożliwi świadczenie np. pracy zdalnej - informuje ratusz.

  Na miejscu pojawią się również ogłoszenia lokalnych pracodawców, chcących zatrudnić osoby, które uciekły przed koszmarem wojny. W "Internet Work Cafe (Ukraine)" można też podładować telefon czy laptopa, wypić kawę, herbatę czy wodę.

  Punkt działa w godzinach od 8 do 16, czyli godzinach pracy ratusza. Znajduje się w sali nr 136 na I piętrze urzędu przy al. KEN 61 (stacja metra Imielin").

  W punkcie pomocą będą służyć urzędnicy oraz wolontariusze. Dzielnica szuka osób chętnych do pomocy - zgłoszenia można wysyłać mailowo: przedsiebiorczosc@ursynow.pl.

  Natomiast przedsiębiorcy z Ursynowa, którzy dysponują miejscami pracy, mogą przesyłać dedykowane uchodźcom oferty pracy również na adres przedsiebiorczosc@ursynow.pl. Jak zapewnia ratusz, propozycje zostaną wydrukowane i będą dostępne dla osób odwiedzających „Internet Work CAFE (Ukraine)”. W razie potrzeby w przygotowanym punkcie przedsiębiorcy będą także mogli spotkać się z potencjalnymi pracownikami.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 24

  • 15
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ronin 5 3 miesiące temuocena: 67% 

   Szkoda, że taki punkt powstał dopiero dla uchodźców. Bo o Polakach nikt nie myślał i nadal nie myśli.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 4 3 miesiące temuocena: 25% 

   W przypadku Polaków taki punkt nie miałby po prostu racji bytu. Część naszych rodaków po prostu nie widzi sensu w legalnej pracy i tyle. Polegają raczej na przelewach socjalnych oraz nierejestrowanej pracy dorywczej. Dzięki temu osiągają wynagrodzenia wyższe niż w przypadku podjęcia legalnego zatrudnienia. Doświadczenia pracodawców to potwierdzają. Piszę to bez żadnej zgryźliwości, takie po prostu są tendencje na rynku pracy. Płace są zbyt niskie wobec aspiracji osób nieaktywnych zawodowo.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mgrmgr 3 3 miesiące temu

   To samo pomyślałam...smutna rzeczywistość:(

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zbyszek 2 3 miesiące temuocena: 60% 

   Byłem dziś w urzędzie po paszport i widziałem że działają kilka osób dostaje pomoc, dzieci się bawią w wygodzonej cześci. Dobrze że pomaga moja dzielnica

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~FatboySlim77 1 3 miesiące temuocena: 100% 

   Byłem i wyszedłem, takiego pierdyliona ludzi nie widziałem tam chyba nigdy aż ciężko przejść, do tego automat bez numerków bo przepych do okienek, brak miejsc siedzących i stój ponad godzinę i czekaj, brak słów...powodzenia w załatwieniu czegokolwiek.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4384 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022