REKLAMAA1-TEFAL  01.01.2021 - 01.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 listopada 2020, 11:00 komentarzy 2

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (Straż Miejska)

  Straż miejska ruszyła z pomocą bezdomnym. Razem z Caritas Polska strażnicy zawożą im zimową odzież, gorący posiłek i ciepłe słowo.

  Zima, a zwłaszcza okres Bożego Narodzenia to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych i samotnych. Co roku strażnicy miejscy chcą ofiarować im trochę ciepła w postaci gorącego posiłku, okrycia przed chłodem i życzliwego słowa.

  - Czasem ciepłe słowo znaczy dla nich nie mniej niż ciepła zupa – mówią strażnicy odwiedzający bezdomnych. Nie brakuje ich na Ursynowie. Koczują w leśnych zaułkach na przedpolach Lasu Kabackiego, są w Lasku Brzozowym, kryją się w instalacjach ciepłowniczych i na klatkach schodowych.

  Pomoc jeszcze bardziej konieczna, niż wcześniej

  Strażnicy miejscy we współpracy z Caritas Polska dostarczać będą osobom bezdomnym pożywne posiłki, pieczywo, koce, skarpety i potrzebne podczas pandemii środki ochrony osobistej, a w okresie przedświątecznym poza ciepłą odzieżą, kocami i żywnością, również świąteczne upominki i opłatek z życzeniami. 

  - Nawet przy stosunkowo łagodnych zimach to, co dla osób mieszkających w normalnych warunkach może być coroczną uciążliwością, dla człowieka bezdomnego staje się poważnym problemem. Chłód i wilgoć powodują odnawianie się zadawnionych, nieleczonych schorzeń i urazów. Ciemne dni i długie noce potęgują poczucie przygnębienia, samotności, depresji. Pogłębiają się problemy uzależnień i zaostrza się potrzeba szybkiego „znieczulenia się”. W tym roku dochodzą do tego nieoszacowane jeszcze konsekwencje psychiczne lęków i poczucia zagrożenia, związane z panującą pandemią - mówi Janusz Sukiennik z Caritas Polska.

  Jesienno-zimowa akcja "Trochę ciepła dla bezdomnego" powtarzana jest każdego roku od 2015 roku i polega na dowożeniu gorącego posiłku, ciepłych koców, skarpet i śpiworów bezdomnym, przebywającym w okresie zimowym poza schroniskami i noclegowniami.

  Pomóc może każdy z nas

  Patrole Straży Miejskiej docierają do dobrze znanych im miejsc, często trudno dostępnych, z gorącą zupą oraz innym zaopatrzeniem przygotowywanym przez Caritas Polska. Ciepłe posiłki przygotowuje kuchnia działająca przy Caritas Polska i kuchnia Spółdzielni Socjalnej „Kto rano wstaje” działająca przy schronisku Caritas Archidiecezji Warszawskiej.

  W ubiegłym sezonie jesienno-zimowym strażnicy miejscy oraz pracownicy Caritas Polska przekazali osobom bezdomnym ponad 3 tysiące litrów gorącej zupy, 200 koców, rękawic i 600 par ciepłych, wełnianych skarpet.

  Pomóc w tym niesprzyjającym okresie może każdy z nas. 

  - Każdy, kto spotyka bezdomnego, może zapytać, czy potrzebuje on pomocy. Może podarować ciepłą odzież, być może coś do jedzenia lub poprosić o pomoc strażników miejskich. Teraz, gdy wprowadzono dodatkowe obostrzenia, bezdomnym jest jeszcze trudniej. Przecież to ludzie tacy jak my. Wszyscy musimy sobie pomagać – mówi Sławomir Smyk ze stołecznej Straży Miejskiej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Las Kabacki 2 miesiąc temuocena: 100% 

   A może tak zamiast pomagać osobom, które nie chcą szukać wsparcia w dedykowanych do tego placówkach (no bo tam nie można pić, ćpać i w ogóle trzeba się podporządkować, więc już źle) Straż zaczęłaby wspierać w działaniach podopiecznych pomocy społecznej? Wciąż jest głośno o zaniedbaniach w tym obszarze, między innymi ze względu na niewystarczającą ilość personelu.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hbk 1 miesiąc temuocena: 100% 

   Strażnicy powinni jeszcze dostarczać bezdomnym worki na śmieci, a po zapełnieniu je odbierać. Śmietnik, jaki pozostawiają z reguły po sobie bezdomni, jest potworny.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3797 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021