REKLAMAA1 SanGiovanni 01.07.2022 - 31.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Już niedługo na parking pod urzędem dzielnicy mieszkańcy wjadą z dwóch stron. Właśnie trwają prace nad jego przebudową. Zmiany podyktowane są potrzebami Ursynowskiego Centrum Kultury. 

  Na początku grudnia na parking pomiędzy ursynowskim ratuszem a Ursynowskim Centrum Kultury “Alternatywy” wjechał ciężki sprzęt. Posłuży on budowie nowego wjazdu i wyjazdu od strony ul. Gandhi. Dzięki niemu kierowcy podróżujący w stronę ul. Cynamonowej nie będą już musieli objeżdżać urzędu, żeby pod nim zaparkować.

  Nowy wjazd to niejedyna zmiana, jaka czeka urzędowy parking. Zlikwidowany zostanie dotychczasowy wyjazd z parkingu na ul. Gandhi. Wykonawca poszerzy natomiast istniejący wjazd od strony al. KEN. Pozwoli to na wyjazd z parkingu także z tamtej strony.

  Już teraz zmiany nie podobają się wszystkim użytkownikom parkingu. - Myślę, że to nie jest niezbędne. Każdy wie, że wjeżdża się z jednej, a wyjeżdża z drugiej strony. Tak kierowcy będą wjeżdżać tu i tu i zrobi się bałagan. To też nie jest jakiś wielki problem, żeby dojechać do istniejącego wjazdu – stwierdziła już na początku listopada, kiedy urząd szykował się do inwestycji, pani Edyta.

  UCK wszystko zmieniło

  Według ursynowskiego ratusza przebudowa parkingu jest konieczna i związana z otwarciem UCK “Alternatywy”. Organizowane w nim imprezy i inne wydarzenia kulturalne ściągają wielu gości. Więc i ruch na parkingu jest większy. Dlatego - oprócz budowy nowego i poszerzenia istniejącego wjazdu - zmieniona zostanie organizacja ruchu na całym parkingu, dostosowana do większej liczby samochodów. Pojawią się także nowe szlabany przy miejscach pod UCK.

  - Będą dawać możliwość zabezpieczenia części miejsc parkingowych wyłącznie dla gości „Alternatyw” - tłumaczy Kamila Terpiał, rzeczniczka ursynowskiego ratusza.

  Połączenie między miejscami bliżej urzędu a tymi bliżej “Alternatyw” zostanie zachowane. Szlabany będą opuszczane tylko w przypadku organizacji imprez kulturalnych.

  Z początku urząd na przebudowę parkingu planował przeznaczyć 168 tys. złotych. Nikt jednak nie zgłosił się do przetargu. Ostatecznie inwestycję wykona miejski Zakład Remontów i Konserwacji Dróg za ponad 210 tys. zł. Prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku pod warunkiem, że dopisze pogoda. Ratusz nie przewiduje żadnych utrudnień dla kierowców korzystających z parkingu. Zablokowane zostały jedynie miejsca znajdujące się w ciągu przyszłego wjazdu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 38

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 11
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  10Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~teren nie jest własnością urzednika 10 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Roboty w toku, a wizualizacji brak ! Dlaczego nie projekt przebudowy , nie jest przedstawiony i przedyskutowany z mieszkańcami Ursynowa ? Przecież to jest dzielnica mieszkańców , również tych z pobliskich domów. Dlaczego „dzielnica” nie przedstawia projektów i nie dyskutuje z zainteresowanymi najbardziej , nie tylko z urzednikami i interesantami, którzy bywają tu parę godzin tygodniowo ?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec Imielina 9 6 miesięcy temuocena: 69% 

   Straszna betonoza. Hańba urzędasów, cała Polska będzie się z nich nabijać. Pod Urząd i UCK jest doskonały dojazd komunikacją miejską. Zlikwidować beton, zasadzić drzewa!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 8 6 miesięcy temuocena: 33% 

   Trzeba byc wyjatkowym debilem, albo cyniczną szmatą, zeby w dobie pandemii pitolic o wpychaniu ludzi do komunikacji miejskiej. Sam se jezdzij, a inni niech decydują za siebie. Ale jest i na forum ursynowa jakis typ, ktory i do centrum onkologii każe ludziom komunikacją jezdzic albo na rowrerkach, bo ma fobię na punkcie aut. Moze to ty, moczyryju?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~estim 7 6 miesięcy temuocena: 63% 

   Do pandemii można było przekonywać ludzi do jazdy komunikacja zbiorowa. Parking jednak tak czy inaczej jest potrzebny. Najlepiej gdyby znalazł się pod ziemia.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 6 6 miesięcy temuocena: 33% 

   Rewolucja??? Czy część będzie przeznaczona na wiaty rowerowe, aby mieszkańcy mogli przyjeżdżać rowerami, a nie samochodami???

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wiochaURSYNOW 5 6 miesięcy temuocena: 65% 

   Więcej kostki! Więcej betonu! Blachsmordziarze w wioch się rządzą a Domniak się produkuje na fejuniu. Straszna betonoza, nie dość ze klocowaty ratusz gdzie przez pomyłkę się drzewa wycina co rosną a rosną 4 słownie CZTERY to jeszcze beton blokhauz UCKA otoczony betonozą, kostkozą i parkingozą. Zero powierzchni dla roślin, zero odwodnień. Mentalność małomiasteczkowych włodaży w zarządzie naszej dzielnicy. No ale czemu się dziwić, jak nie Środa Wielkopolska to Łuków albo inne Kadzidło zasiada na stołkach Ursynowskich z nadania partyjnego. Chcą mieć jak w rodzinnych miasteczkach, ratusz goły plac kościołek i parking.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 4 6 miesięcy temuocena: 64% 

   A kiedy parking ten zostanie oddany w dzierżawę karczeskiemu, ..żeby bazar tam powstał?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 3 6 miesięcy temuocena: 26% 

   I bardzo dobrze, nareszcie.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Asia46 2 6 miesięcy temuocena: 53% 

   Parkingu jest potrzebny żeby z Łukowa i Kadzidła mogła wierchuszka Ursynowa dojechać i stanąć blachosmrodem. W XXI wieku w Europie sądzą drzewa i likwidują Parkingi. Po to UCKA jest 5 min od stacji metra. Wokół wszystko wybetonowane. Koszmar. Czekając na dziecko trzeba się dusić w klimatyzacji albo smażyć na betobplatzu. To jest mentalnie Ukraina a nie Europejska stolica.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~max 1 6 miesięcy temuocena: 95% 

   Kiedy mieszkańcy chcący załatwić swoje sprawy w urzędzie będą mogli zaparkować w garażu podziemnym?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3681 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105 01.06.2022 - 31.07.2022