REKLAMAA1 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 lutego 2021, 17:44 komentarzy 4

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  Rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19 dla nauczycieli, którzy prowadzą zajęcia stacjonarne w szkołach podstawowych, placówkach specjalnych, przedszkolach i żłobkach. Rząd podjął także decyzję o rozpoczęciu rejestracji dla pozostałych pedagogów oraz przedłużył naukę zdalną do końca lutego dla młodzieży i uczniów klas 4-8.

  Decyzją rządu nauczycielom do 65. roku życia będzie podawana szczepionka AstraZeneca. Jeszcze do wczoraj obowiązywała zasada, że szczepieni nią będą tylko Ci, w wieku do 60 lat. Nauczycielom, którzy mają więcej niż 65 lat, podawany ma być preparat BioNTech/Pfizer lub Moderna.

  - Dobrze, że zdecydowano się na zaszczepienie nauczycieli, szkoda że nie objęto nimi również pracowników niepedagogicznych. To ponad 13 tys. osób w naszych placówkach. W ten sposób nie uda się zapewnić całkowitego bezpieczeństwa w szkołach i przedszkolach, a tego oczekują zarówno nasi pracownicy jak i rodzice – komentuje Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy. 

  Szczepieniami w pierwszej grupie zostaną objęci: nauczyciele wychowania przedszkolnego, osoby zatrudnione na stanowisku pomocy nauczyciela, osoby zatrudnione na stanowisku pomocy wychowawcy, nauczyciele klas I-III szkół podstawowych (w tym wychowawcy świetlic), nauczyciele szkół i placówek specjalnych, nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu, pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz dyrektorzy placówek oświatowych.

  Ruszyły szczepienia, ale brakuje dawek 

  Dziś ruszyły szczepienia pierwszej grupy pedagogów. W całej Warszawie działają 24 miejskie punkty na szczepienia nauczycieli - w tym w Szpitalu Południowym. Na razie jednak... brakuje dawek szczepionek.

  - Z zamówionych 3,3 tys. dawek otrzymaliśmy 900 sztuk, które trafiły do ośmiu przychodni - przekazuje Karolina Gałecka, rzecznik stołecznego ratusza.

  Zapisy dla nauczycieli, którzy nie zapisali się w I etapie i pedagogów z pozostałych roczników (ale tylko do 65 roku życia) rozpoczną się w poniedziałek, 15 lutego. 

  Nauczyciele, którzy chcą się zaszczepić, powinni się zgłosić do dyrektora swojej placówki, który wypełni formularz zgłoszeniowy w Systemie Informacji Oświatowej i prześle go do Ministerstwa Edukacji i Nauki.

  Formularz z listą zgłoszoną do szczepienia zostanie przekazany do właściwego szpitala węzłowego (w najbliższej okolicy danej szkoły lub placówki). A gdy szczepionka będzie dostępna, szpital poinformuje dyrektora, kiedy jego pracownicy mogą przyjechać na szczepienie.

  Testy na obecność SARS-Cov-2

  Trwają też powtórne testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, a 14 lutego rozpocznie się testowanie nauczycieli z przedszkoli.

  - Aktualnie testowanie obejmuje osoby, które były już sprawdzane w ramach powrotu do szkół po feriach zimowych, otrzymały wynik negatywny i chcą ponownie poddać się badaniu. Również pracownicy instytucji opieki nad dziećmi do lat trzech otrzymali możliwość wykonania testów przesiewowych pod kątem COVID-19 - poinformowała Gałecka.

  Ponad 400 pracowników miejskich żłobków chce poddać się tym badaniom. Niepubliczne żłobki i kluby dziecięce indywidualnie zgłaszają swoich pracowników do testów przesiewowych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Król Kreon Wspaniały 4 2 miesiące temuocena: 78% 

   Pis się stacza po równi pochyłej, żeby trafić tam gdzie ugrzezla platforma. No i nie ma czego żałować. Wielka szkoda że nie mamy nic ciekawego na scenie politycznej, zaś "sukces" Hołowni świadczy tylko o mizerii polskiej polityki

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 3 2 miesiące temuocena: 30% 

   Królu, myśli twe głębokie są. Tak głębokie, ze prosty lud ich nie kuma. Czy wolno mi zapytać, o Królu, na kogo planujesz głosować w najbliższych wyborach? Kto twym guru jest?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~#ironia 2 2 miesiące temuocena: 55% 

   Czepiacie się! Ja oglądam jedyną słuszną TVPIS i wiem że jest super :)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ju 1 2 miesiące temuocena: 100% 

   PiS sie na szczescie konczy, sami sie do tego wykoncza. Potrzeba nowej krwi w polityce. Te wszystkie stare dziadki niech juz na emeryture pojda.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3913 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021