REKLAMAA1 TEFAL  03.02.2021 - 02.03.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 stycznia 2021, 10:56 komentarzy 9

  (AŁ)

  Ruszyło szczepienie przeciw koronawirusowi seniorów 80+. Na Ursynowie w 24 punktach. Jednym z nich, jest Szpital Południowy, który w ten sposób rozpoczął działalność swojej przychodni. Pierwszą przyjętą i zaszczepioną tam pacjentką była mieszkanka Kabat.

  Pierwsze osoby zapisane do szczepienia w Szpitalu Południowym zaczęły gromadzić się przed bramką placówki kilkadziesiąt minut przed jej otwarciem. Po godzinie 8:00 kilkunastu seniorów, w towarzystwie najbliższych, przekroczyło próg ursynowskiego szpitala. Rozpoczęcie szczepień przeciw koronawirusowi dla osób, które skończyły 80 lat zbiegło się z przyjęciem pierwszych pacjentów przez placówkę przy ul. Pileckiego.

  Wewnątrz budynku na seniorów czekał personel i szereg czynności, które należało wykonać przed zaszczepieniem. Najpierw rejestracja i wypełnienie ankiety, a potem oczekiwanie na kontakt z lekarzem. Pacjentów przyjmowano w czterech gabinetach. Najpierw krótka rozmowa o stanie zdrowia, później kolejna ankieta, podanie danych oraz podpis i można było już przejść do gabinetu zabiegowego. 

  Pierwsza, po konsultacji lekarskiej, trafiła tam pani Magdalena z Kabat. Seniorka, którą na szczepienie zarejestrowała przez internet wnuczka, bez obaw oczekiwała na zastrzyk.

  - Absolutnie niczego się nie boję. Ja co roku szczepię się przeciw grypie, to dla mnie normalne. Tak też jest i teraz. Cieszę się, że to już za chwilę - mówiła seniorka.

  "To duża ulga"

  Po zdezynfekowaniu miejsca wkłucia pielęgniarka podała pacjentce pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19.

  - Mam już teraz poczucie większego bezpieczeństwa. Po tym, co przeszliśmy przez ostatni rok, to duża ulga - cieszyła się pani Magladena.

  Po zabiegu pozostało jeszcze tylko przez około 20 minut posiedzieć na szpitalnym korytarzu. To procedura na wypadek wystąpienia niepożądanych objawów, np. uczulenia na składnik szczepionki.

  Prawie stuprocentową ochronę przed koronawirusem zapewnia podanie drugiej dawki szczepionki, po którą pani Magdalena oraz inne już zaszczepione osoby będą musiały zgłosić się za trzy tygodnie.

  Szpital Południowy zamówił na pierwszy rzut szczepień 840 szczepionek. - W tym tygodniu chcemy zaszczepić około 1800 seniorów - poinformowała wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska. Limit 30 szczepionek tygodniowo nie dotyczy szpitala.

  Na Ursynowie, oprócz szpitala przy Pileckiego, szczepienia odbywają się w jeszcze w 23 innych punktach. Każdy z nich otrzymuje tygodniowo tylko 30 dawek szczepionki. Z tego też względu dla bardzo wielu seniorów 70+, którzy mogli się rejestrować od 22 stycznia, do końca marca nie ma już wolnych terminów. 

  Numer telefonu do punktu w Szpitalu Południowym: (22) 120 29 02

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 75

  • 20
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 10
   OBOJĘTNY
  • 7
   NIEPRZYDATNY
  • 15
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~bella1 9 miesiąc temuocena: 56% 

   O skutkach szczepień pogadamy za rok. Teraz jest to masowa ogólnoświatowa akcja testowania (ochotników, bo przymusu nie ma).

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Prawdziwy_patriota 8 miesiąc temuocena: 29% 

   Uprzejmie proszę *********. W ramach 3 fazy testów szczepionek Moderna i Pfizer przetestowano ją na odpowiednio 30 tys. oraz 43 tys. ochotników. To znacznie więcej niż typowe grupy testowe, które zazwyczaj liczą po kilka tysięcy ochotników. Nie wiedzieć skąd dziś taki wysyp trolli.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mimi 7 miesiąc temuocena: 57% 

   30 osób tygodniowo w POZ-ach. Ciekawa jestem jak sobie poradzi Medical Center z Belgradzkiej. Do tej pory nie wysłali SMS do swoich zapisanych już w grudniu pacjentów z terminem szczepienia. Trzeba szukać innych mozliwosci bo tu może jesienią zaproszą.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Henryk 6 miesiąc temuocena: 67% 

   Raczej 35 min niż 20- 30 bo jeszcze swoje po szczepieniu trzeba odsiedzic.. Szczepia w kilku turach aż do wieczora więc kolejek nie ma jak każdy przyjdzie na swoją godzine. Przed drzwiami żołnierze sprawdzają temperaturę każdego wchodzacego i udzielają podstawowych informacji.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Przemysław 5 miesiąc temuocena: 75% 

   W grupie na 10.00 bez kolejek bez czekania. Cała wizyta w 30 minut. Lekarze kontaktowi, pielęgniarki ogarnięte. W środku czuć jeszcze zapach nowości

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Malwina 4 miesiąc temuocena: 63% 

   Byłam rano z moją kochaną babcią na szczepieniu. Szybko i sprawnie, lekarze bardzo mili udzielali babci wszystkich informacji. W środku przygotowane krzesła wiec nie trzeba stać. O 8.20 już wracałyśmy do domu.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~franko45 3 miesiąc temuocena: 53% 

   Czyli mieli wyznaczoną godzinę, ale jak zwykle tłum dużo wcześniej bo lubimy kolejki.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~senior 2 miesiąc temuocena: 25% 

   Sądząc z nicka ta sprawa ciebie nie dotyczy, więc siedź cicho.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 1 miesiąc temuocena: 83% 

   Wiesz, może czasem trzeba wyjść z domu wcześniej, bo autobus, bo korki, bo inne problemy mogą się trafić. Nie wszyscy mieszkają w bloku obok i mają 50 metrów do przejścia.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.349 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.03.2021 - 31.03.2021