REKLAMAA1 UCK ALTERNATYWY 01.01.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 października 2021, 14:10 komentarzy 20

  (SK)

  Ruszyły zajęcia w Ursynowskim Centrum Kultury. W ofercie m.in. akrobatyka, lekcje śpiewu, gry na instrumentach i zajęcia artystyczne. Na większość z nich można się jeszcze zapisać, ale mieszkańcy uważają, że są stanowczo za drogie.  

  W pierwszych dniach października w UCK "Alternatywy" ruszyły pierwsze zajęcia dla dzieci i dorosłych. - Wybór jest ogromny, ale ceny powalają z nóg - mówią nam mieszkańcy zainteresowani tego typu aktywnością.

  - Bardzo liczyłam na zajęcia dla dzieci czy dla siebie, ale troszkę zaskoczyły mnie ceny. Myślałam, że będzie to miejsce, gdzie zajęcia będą przynajmniej nie droższe niż w innych miejscach - mówi pani Ania.

  Jak zauważyła mieszkanka podobne, a nawet identyczne, zajęcia w innej dzielnicy są tańsze. Faktycznie, w systemie zapisów Strefa Zajęć, wybierając pierwsze z brzegu zajęcia dla dzieci z innych dzielnic, np. akrobatyka jest o kilka złotych tańsza. Pani Ania zwraca jednak uwagę na jeszcze jeden szczegół - czas trwania zajęć.

  - Zapisałam dziecko na zajęcia, które miały trwać 45 min - cena za miesiąc 140 złotych, czyli w miesiącu wychodzi niecałe 47 zł za godzinę. Tanio nie jest, wydaje mi się, że taniej byłoby gdzie indziej lub prywatnie, ale odpowiada mi lokalizacja. Potem dopatrzyłam się, że zajęcia wg harmonogramu kończyć się będą 5 minut po tym jak zaczynają się zajęcia dla innej grupy wiekowej. Po moim zapytaniu okazało się, że zajęcia trwają 30 min, co oznacza, że w miesiącu są 2 godziny zegarowe zajęć. A to wychodzi już 70 złotych za godzinę. A taka cena wydaje mi się już skandaliczna. Następna grupa wiekowa ma te same zajęcia w tej cenie i trwają 45 minut - stwierdza mieszkanka.

  Młodsze dzieci mają drożej

  Według Ursynowskiego Centrum Kultury "Alternatywy" cena jest zależna od oczekiwań instruktorów, uczestników zajęć oraz samego centrum. Opłata to pochodna czasu spędzonego z instruktorem, przygotowań do prowadzonych kursów oraz opłat związanych z eksploatacją obiektu - nowoczesnej i pachnącej nowością przestrzeni "Alternatyw".

  - W kontekście ceny warto zwrócić uwagę na liczbę uczestników każdych zajęć. Im jest ona mniejsza, tym wyższe koszty generuje. Pamiętajmy o panującej epidemii, która ogranicza liczbę osób uczestniczących w zajęciach, ale jednocześnie o komforcie, który powinien być zapewniony poprzez ograniczenia liczbowe uczestników. Co do długości trwania zajęć – jest zupełnie normalne, że są zróżnicowane i zależne od wieku. Dzieci najmłodsze biorą udział w zajęciach krótszych, starsze – w dłuższych. Wynika to z metodologii prowadzenia zajęć - tłumaczy Mariusz Burkacki z UCK "Alternatywy".

  Czytelniczka Haloursynow.pl zwraca również uwagę na konieczność wyrażenia zgody na robienie dziecku zdjęć. Jej zdaniem centrum powinno działać na zasadzie - coś za coś. - Jeżeli cena jest atrakcyjna, to możemy się na coś takiego zgodzić, ale tutaj to jakaś pomyłka - mówi.

  - Wykorzystanie wizerunku w zakresie wskazanym w porozumieniu między nami a uczestnikami warsztatów jest kwestią, którą podobnie rozwiązano w innych instytucjach kultury. Zdjęcia wykorzystujemy tylko w naszych materiałach informacyjnych, zgodnie z obowiązującym prawem - odpowiada Burkacki.

  Ursynowianka nie tylko krytykuje cennik UCK, ale również system zapisów, który wybrało centrum.

  - Strona, przez którą odbywają się zapisy, jest mało przyjazna. Aby sprawdzić cenę zajęć trzeba się na nie zacząć zapisywać. Nie ma możliwości filtrowania po cenie. Oczekiwania były ogromne, a dla mnie obsługa - błędy, brak odpowiedzi, oferta cenowa żenująca - podsumowuje pani Ania.

  I na tę krytykę "Alternatywy" odpowiadają - że stosują go prawie wszystkie warszawskie domy kultury.

  UCK to drugi na Ursynowie samorządowy dom kultury. Finansowany jest przez miasto.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 90

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 12
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 9
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 25
   WKURZONY
  • 34
   BRAK SŁÓW

  20Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~NINA 20 3 miesiące temuocena: 100% 

   Jest finansowany przez miasto? NIE !!!! Jest finansowany z naszych podatków, a dostepny bedzie dla elity. PORAŻKA.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~drzewo 19 3 miesiące temuocena: 100% 

   Olesia - "Zawsze możesz wybrać ofertę z rynku, nikt nie zmusza do korzystania z tego przybytku" Oczywiście, że nikt nie zmusza do korzystania z tego przybytku ale właśnie w tym przybytku ceny proponowanych zajęć powinny być niższe niż na rynku komercyjnym. Oferta takiego domu kultury powinna być przede wszystkim adresowana do ludzi mniej majętnych. W innym przypadku po co budować taki dom kultury, jeśli można zapisać się na zajęcia wszędzie indziej?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DZIADERSYwon 18 3 miesiące temuocena: 100% 

   Dokładnie. UCKA żyje z naszych podatków. Misją takich instytucji jest upowszechnianie kultury i integracja społeczna, wychodzenia na przeciw oczekiwaniom środowiska. Ludzie teraz zarabiają coraz mniej. Zamiast zobaczyć prospołeczną postawę dostają kopa w pupę. Ursynowski dom kultury dla bogaczy z Konstancina i Wilanowa. Urzędasom z UCKA nie chce się nawet telefonicznie dziecka zapisać. Jakoś w innych Ursynowskich domach kultury można zadzwonić i zapisać. A W w UCKA nie można bo RODO. Nie można bo COVID. Nie można. Nie da się. Klasyczne zwroty naszych włodarzy.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 17 3 miesiące temuocena: 16% 

   Przecież jak mówi prezes jest 500+ i coraz więcej zarabiacie więc nie rozumiem skąd ten płacz?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak82 16 3 miesiące temuocena: 89% 

   Tak to jest jak organizacją komercyjnych zajęć zajmuje się samorząd. Jasne że musi być drożej bo oprócz kosztów instruktora dochodzą koszty etetów w UCK. Może lepiej by było nie budować za grube milony tego budynku, a zwyczajnie dofinasować w jakimś stopniu zajęcia dla dzieci. Funduszy straczyłoby na kilkadziesiąt lat.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lola8H 15 3 miesiące temuocena: 85% 

   Były dofinansowane zajecia w spółdzielczych domach kultury, ale po powstaniu UCKA uznano, że już są niepotrzebne, na starych osiedlach nie przecież dzieci. Za to trzeba Pezeta na otwarcie Centrum Kultury. Kumacie? Pezeta? Cały ten UCKA to skok na kasę i potrzeby mieszkańców ma w pupie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 14 3 miesiące temuocena: 75% 

   Czy pan Skubiszewski będzie prowadził jakieś zajęcia z ogrodnictwa? Chciał zostać Ogrodnikiem Ursynowa i w jakim celu? Okupacji przysłowiowego stołka?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JPRDLE 13 3 miesiące temuocena: 100% 

   Tak.... planowane są wykłady w zakresie strzyżenia... Bynajmniej nie żywopłotów, tylko mieszkańców Ursynowa :/

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 12 3 miesiące temuocena: 32% 

   Przepraszam bardzo, ale tanie czasy odeszły w zapomnienie. Szkolna drużyna piłki nożnej mojej córki korzysta raz w tygodniu z małego boiska w samorządowym Ursynowskim Centrum Sportu i kosztuje mnie to 120 zł miesięcznie. Ale podobno silniki do lokomotyw potaniały.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Analityk 11 3 miesiące temuocena: 92% 

   Tanie dla ludzi. Dla Pezeta, Zalewskiego i znajomych pracowników UCKA to bardzo szczodre czasy. Za jedne takie otwarcie które kosztowało minimum bańkę można było zrobić kilkanaście darmowych grup dla dzieci . Kasa jest tylko dla swojaków. Rodzic który tyra za 4000 ma jeszcze płacić 120 PLN za lekcje gitary? Skazujecie ludzi na wykluczenie. Choć ja sądzę że chodzi o to żeby nic nie robić.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 22 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dom Kultury nie dla zwykłych mieszkańców 10 3 miesiące temuocena: 76% 

   Dom Kultury z kasy podatników,a kasa na utrzymanie i dywidendy dla Po kolesiostwa. Takie czasy, kolejne kuriozum -przypadek rod z Barei !

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olesia 9 3 miesiące temuocena: 35% 

   Dodaj, że to wina Tuska i już na pewno będzie wypowiedź kompletna, teraz to PO takie samotne w Twojej wypowiedzi.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 8 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Madka577 8 3 miesiące temuocena: 81% 

   Skandaliczne? To są zaporowe stawki. 30 osób na etatach utrzymuje i mam jeszcze płacić za zajęcia? Czubaszek to się z jakiej choinki urwał?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Asiar 7 3 miesiące temuocena: 76% 

   Ceny są zaporowe. Co do zapisów to nie rozumiem co było złego w zapisywaniu dzieci telefonicznie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~taka koncepcja 6 3 miesiące temuocena: 40% 

   Dane osobowe, adresy, numery kont , to towar. Niektórzy tym handlują. Baza danych to cenna rzecz. Dbanie o jej bezpieczeństwo też Cena rośnie, a zarobek i rzesza zarabiających też.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 6 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Telex 5 3 miesiące temuocena: 22% 

   Zapisy telefoniczne - może jeszcze powinno się wrócić do faxów?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rrr 4 3 miesiące temuocena: 75% 

   Dane osobowe wyciekają z urzędów,od operatorów komórkowych, z NFZ i z ZUS. Nie słyszałem żeby ktokolwiek wyniósł cenne informacje o tym że Jaś Nowak lat 7 chodzi na plastykę w Domu Kultury. Chodzi o to żeby nie trzeba było odbierać telefonu.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bój w chucie 3 3 miesiące temuocena: 52% 

   To tak jak mieszkaniem - płacisz za wywóz odpadów (drogo jak cholera !), za prąd, gaz, ciecia, monitoring, wodę, ogrzewanie, administrację, fundusz remontowy, itp. - a będzie drożej, duuuużo ! To przestańcie drzeć szaty i japę !

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wujek Wladek 2 3 miesiące temuocena: 64% 

   "UCK to drugi na Ursynowie samorządowy dom kultury." - bo on jest dla samorzadu, czyt. krewnych i znajomych krolika, zeby mieli gdzie pracowac. A obywatele? Wiekszego wyboru nie maja, wiec i tak przyjda.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olesia 1 3 miesiące temuocena: 50% 

   Zawsze możesz wybrać ofertę z rynku, nikt nie zmusza do korzystania z tego przybytku

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 10 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5733 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.11.2021 - 24.02.2022