REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 lipca 2019, 16:22 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Trwają zapisy na bieg, który wspomoże osoby walczące z nowotworami. Dołączyć mogą wszyscy, niezależnie od kondycji i umiejętności. Liczy się każde okrążenie wokół szpitala, za które zapłacą sponsorzy. Pieniądze trafią do podopiecznych stowarzyszenia Sarcoma.

  Poznali się w trakcie leczenia w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków w ursynowskim Centrum Onkologii. Stąd nazwa fundacji „Sarcoma”, która po łacinie oznacza mięsaka. Postanowili założyć stowarzyszenie, które będzie wspierało chorych na nowotwory i ich rodziny. Działają już 12 rok.

  Biegiem po zdrowie!

  Jednym z pomysłów stowarzyszenia, które mają pomóc w zwróceniu uwagi na problem nowotworów w Polsce oraz we wsparciu finansowym pacjentów, jest Onkobieg.

  - W czasie biegu jednoczymy się z chorymi, pokazujemy, że o nich pamiętamy. Chodzi też o zwrócenie uwagi różnych grup społecznych i instytucji na problem nowotworów. Zbieramy również darowizny – z rejestracji i od partnerów. Pieniądze przekazywane są na potrzeby beneficjentów, działania edukacyjne i proklityczne stowarzyszenia - mówi Szymon Bubiłek z Sarcomy.

  Tegorocznymi beneficjentami będą m.in. 13-letni Jakub po amputacji stopy oraz jego kolega, który także potrzebuje protezy. Organizatorzy biegu mówią, że otrzymują mnóstwo próśb o pomoc np. w dojeździe do kliniki referencyjnej. - Czasem 200 złotych ma ogromne znaczenie, bo kogoś po prostu nie stać na dojazd do konkretnej kliniki - tłumaczy Szymon Bubiłek.

  Bieg ma też na celu promocję profilaktyki i edukację społeczną. Organizatorzy podkreślają, że bardzo ważna jest aktywność fizyczna, ale przede wszystkim profilaktyka i diagnostyka, to aby traktować zdrowie priorytetowo i dbać o nie na co dzień.

  Dla każdego

  Wśród osób biorących udział w biegu są nie tylko biegacze, ale też byli pacjenci, osoby chore i ich bliscy. Okrążenia (1,6 km wokół zabudowań Centrum Onkologii) można przejść, przemaszerować lub przebiec, jest na to aż godzina. Liczba zakończonych okrążeń jest zliczana na podstwie frotek na ręku, które biegacze dostają po każdej zakończeniu pętli.

  - Bieg jest zróżnicowany, biegacze po lewej stronie trasy często biją życiowe rekordy, a po drugiej idą osoby, dla których ten bieg to po prostu symbol - mówią organizatorzy.

  Przy rejestracji jest możliwość wpłacenia darowizny, kwota nie jest ustalona, ale większość biegaczy wie, ile zazwyczaj kosztuje pakiet startowy, a tu po prostu nie wypada nie pomóc. Tym bardziej, że stowarzyszenie w tym roku planuje oprócz pomocy przy zakupie protez dla chłopców, wesprzeć remont dwóch klinik na Roentgena i na Wawelskiej.

  Aby wziąć udział w biegu należy zapisać się online i stawić się 8 września stawić się na starcie. W tym roku po wyczerpaniu pakietów startowych organizatorzy zachęcają do akcji #Onkobieg, oznacza to pobiegnięcie z dowolnego miejsca na ziemi razem z uczestnikami "12 Onkobiegu Razem po zdrowie! Warszawa 2019", wpłacenie darowizny i zamieszczenie zdjęcia w mediach społecznościowych ze znakiem #Onkobieg. 

  Haloursynow.pl jest patronem medialnym imprezy.

  Poniżej przedstawiamy trasę i harmonogram "12 Onkobiegu Razem po zdrowie! Warszawa 2019":

  11:00 – odbiór pakietów i otwarcie miasteczka Onkobiegu
  12:00 – rozpoczęcie części artystycznej
  13:00 – otwarcie imprezy, rozgrzewka
  13:30 – rozpoczęcie godzinnego biegu
  14:30 – zakończenie biegu
  14:40 – podsumowanie biegu
  15:00 – dalsza część artystyczna
  16:00 – zakończenie części artystycznej i zakończenie imprezy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 32

  • 21
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Pensey 1 10 miesięcy temu

   Super inicjatywa! :) Spędziłem w tym szpitalu trochę swojego życia, więc teraz pomagam poprzez bieg, można pomóc innym i samemu się poruszać.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3173 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020