REKLAMAA1 UCK ALTERNATYWY 01.01.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AKL)

  Memoriał Tomasza Hopfera to stały punkt kalendarza biegowego na Ursynowie. W tym roku impreza upamiętniająca wybitnego dziennikarza sportowego i pasjonata biegów odbędzie się 7 marca w Parku Kultury w Powsinie. Właśnie ruszyły zapisy.

  Tomasz Hopfer - dziennikarz, miłośnik biegania, sportowiec. W latach 70. ubiegłego wieku, w swoich audycjach telewizyjnych "Bieg po zdrowie" i "Biegaj razem z nami", propagował niemodne wówczas bieganie, później był odpowiedzialny za organizację popularnego do dziś Maratonu Warszawskiego (wtedy nazywanego Maratonem Pokoju). Od wielu lat mieszkańcy Warszawy biegają w memoriale sportowca, który stał się okazją do wspomnień i spędzenia na sportowo wolnego popołudnia.

  Pobiegną po raz 38. 

  W pierwszą sobotę marca biegacze spotkają się w Powsinie, by rywalizować o jak najlepsze miejsca na różnych dystansach. W zawodach startować mogą dzieci, młodzież oraz dorośli. Trasy wytyczone zostaną na terenie powsińskiego Parku Kultury. Jak wielokrotnie podkreślali uczestnicy biegów przełajowych w Lesie Kabackim, trasa sprzyja dobremu bieganiu, ale jednocześnie bywa wymagająca – z uwagi na wzniesienia występujące na trasie.

  Organizatorzy rozdzielili poszczególne konkurencje w zawodach memoriałowych. O 10:55 nastąpi uroczyste otwarcie imprezy. Następnie na start biegu na 600 metrów udadzą się dzieci z roczników 2009 i młodszych. Na dystansie 1000 metrów pobiegną z kolei dzieci z roczników 2007 i 2008. Kolejnymi konkurencjami będą biegi na dystansie 1500 metrów (dla dziewcząt z roczników 2005 i 2006), 2000 metrów (dla chłopców z roczników 2005 i 2006), a także 2500 metrów oraz 5000 metrów.

  Biegi na ostatnich dwóch dystansach są głównymi punktami imprezy. Startujący w nich studenci walczyć będą o jak najlepsze wyniki w ramach Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza.

  - Rozpoczynamy zapisy uczestników, potrwają one do 5 marca. Liczymy na dobrą frekwencję podczas kolejnego już memoriału. Dopisywała ona w latach poprzednich i teraz chcielibyśmy to po raz kolejny powtórzyć – ma nadzieję Stanisław Kostaniak z Akademickiego Klubu Lekkoatletycznego "Ursynów". 

  Zawodnicy, którzy zgłoszą się do udziału w memoriale w terminie od 10 lutego do 5 marca nie będą ponosić opłaty startowej. Zapisy prowadzone są poprzez dedykowaną stronę internetową.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.6657 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.11.2021 - 24.02.2022