REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 stycznia 2021, 13:17 komentarzy 9

  (AŁ)

  Ruszyły zapisy na szczepienie przeciwko koronawirusowi. Jako pierwsi mogą zarejestrować się seniorzy powyżej 80. roku życia. Na Ursynowie mają do wyboru ponad 20 placówek. Od rana przed wieloma punktami ustawiają się długie kolejki starszych osób, którym nie udało się umówić wizyty przez telefon.

  Chwilę po północy rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciwko Covid-19 dla osób powyżej 80 lat. Można to zrobić na trzy sposoby: telefonicznie, przez internet lub w przychodni.

  Na Ursynowie chętnych jest tak wielu, że dodzwonienie się do jednej z 23 placówek oferujących bezpłatne szczepienia graniczyło z cudem. Z tego powodu wielu seniorów postanowiło zrobić to osobiście. W efekcie przed niektórymi punktami, pomimo mrozu, ustawiały się kolejki. Tak było m.in. przed punktem przy Pasażu Ursynowskim.

  - Od rana próbowałam dodzwonić się do trzech różnych miejsc i nic, dlatego przyszłam. Fatalnie jest to zorganizowane! Brak słów, żeby starsi ludzie musieli na dworze marznąć w kolejce? - denerwuje się pani Halina. 

  Podobne emocje targają innymi seniorami, którzy liczą, że uda się im zarejestrować.

  - Żonie udało się po ósmej dodzwonić do punktu przy Cybisa i usłyszała, że może mnie zapisać, ale będę czterysta któryś w kolejce. Jeśli to prawda, że będą szczepić po 30 osób tygodniowo, to przyjdzie czekać kilka miesięcy, dlatego zaryzykowałem i chcę się osobiście zapisać. Może będę krócej czekał? - mówi pan Roman.

  Tłoczno było też w jedynej na Ursynowie publicznej placówce zdrowia, która będzie szczepić. W przychodni przy ul. Samsonowskiej zainteresowanie tymi zabiegami jest ogromne. Z powodu małej liczby szczepionek, także i tu tygodniowo będzie można podać ją zaledwie trzydziestu osobom. 

  - Na 11:30 listy chętnych są już zapełnione do końca lutego. Mamy jeszcze miejsca na marzec, zatem prosimy o zapisywanie się. Nasz zespół jest gotowy do pracy. Szczepienia seniorów rozpoczynamy 25 stycznia - zapewnia wicedyrektor SPZOZ Warszawa-Ursynów dr Wojciech Smykiewicz.

  Jak się zapisać?

  Za tydzień ruszą zapisy dla osób, które ukończyły 70 lat. Przypominamy, że seniorzy mogą zarejestrować się na szczepienie na trzy sposoby: 

  • telefonicznie - należy zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinią pod numer 989. Nie trzeba robić tego osobiście. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który później zostanie wysłany sms z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Podczas rejestracji będzie można wybrać dokładny termin i dowolne miejsce szczepienia.
  • przez internet - na stronie Pacjent.gov.pl seniorzy mogą zarejestrować się online przez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl. W takim przypadku system automatycznie zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień blisko adresu pacjenta. Jednak również w tym przypadku można wybrać inną datę i lokalizację szczepienia. Jednak, aby skorzystać  z tej opcji trzeba mieć Profil Zaufany (można się też logować za pomocą swojego banku, w którym mamy konto)
  • osobiście - seniorzy mogą również zarejestrować się na szczepienie, kontaktując się z wybranym punktem szczepień. 

  Od dziś także zgłoszenia chetnych

  Od dziś również każda inna osoba, bez względu na wiek, ma możliwość zgłoszenia się do szczepienia. Nie oznacza to jeszcze rejestracji. Jest jedynie informacją dla władz, że jesteśmy szczepieniem zainteresowani i kiedy tylko nasza grupa zostanie włączona do akcji, dostaniemy maila z e-skierowaniem.

  Szczepionka przeciwko koronawirusowi firmy Pfizer-BioNTech jest podawana domięśniowo w dwóch dawkach w odstępie co najmniej 21 dni. Każdy przed otrzymaniem zastrzyku będzie musiał  wypełnić kwestionariusz na temat  swojego zdrowia, poinformować personel jeżeli miał wcześniej ciężką reakcję alergiczną lub zaburzenia oddychania po jakimkolwiek szczepieniu. Nie można mieć ostrej gorączki, białaczki oraz stosować leków immunosupresyjnych, przeciwzakrzepowych, wpływających na odporność.

  - Nie boję się szczepienia, bo to nie pierwszy mój raz. Nigdy nic złego mi się nie stało, to i tym razem też się nie stanie. Koronawirusa się trzeba bać, a nie zastrzyku - przekonuje pan Witold. 

  Aktualna lista miejsc, w których będzie można za darmo przyjąć szczepionkę przeciw Covid-19.

  1. Przychodnia ZOZ - ul. Samsonowska 1 
  2. CM Corten Medic - ul. Pasaż Ursynowski 9
  3. Zdrowa Rodzina - ul. Puszczyka 14
  4. CMW - filia przy ul. Cybisa 4
  5. BioVirtus - al. KEN 36
  6. Stay Healthy - ul. Kłobucka 8A
  7. NZOZ SGGW - ul. Nowoursynowska 161
  8. Boramed - ul. Bartóka 8
  9. Medical Center - ul. Belgradzka 42
  10. Centrum Zdrowia Ursynów - ul. Gandhi 11
  11. Szpital Mazovia - al. KEN 47
  12. Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa - ul. Pileckiego 105
  13. Grupa Medyczna Vertimed - ul. Bronikowskiego 55
  14. Onkolmed - ul. Nowoursynowska 139
  15. Przychodnia Medycyny Rodzinnej K. Radziwiłła - ul. Mielczarskiego 1
  16. Centrum Medyczne Puławska - ul. Ciszewskiego 15
  17. CM Medycyna Rodzinna - ul. Belgradzka 18
  18. Rodzinna Przychodnia - ul. Dereniowa 9
  19. Centrum Medicover - ul. Puławska 278
  20. Centrum Medyczne Polmed - ul. Puławska 410A
  21. Centrum Medyczne Corten Medic - ul. Roentgena 46
  22. LF Medical Clinic - ul. Makolągwy 20B
  23. Poradnia Medycyny Pracy - ul. Roentgena 5

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 63

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 9
   ZASKOCZONY
  • 11
   PRZYDATNY
  • 9
   OBOJĘTNY
  • 9
   NIEPRZYDATNY
  • 10
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~jan 9 miesiąc temu

   22stycznia po3 godzinach stania na zimnym chodniku udało się mi zapisać na szczepienie w punkcie ZOZ dzisiaj mamy 19 marca a o terminie szczepienia nie ma żadnej informacji po interwencji w centrali okazało się że z tego ZOZu nie przesłano żadnej listy 70 plus

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Issaa 8 3 miesiące temu

   Kolejki niektórzy uwielbiają

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bolek 7 3 miesiące temuocena: 67% 

   Rzad oglosil sukces w TVPiS, a w zyciu jak zwykle to samo - wykoncza emerytow staniem w kolejce. A nic dziwnego, ze ludzie stoja, bo dodzwonic sie nie sposob, a jak sie uda, to proponuja wycieczke 50km od zamieszkania. Brawo, brawo, oby tak dalej !

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sta-rik 6 3 miesiące temuocena: 60% 

   Producent szczepionek ogłosił 3 tygodniową przerwę w produkcji i dostawach do Europy, więc chyba wszystko się trochę przesunie w czasie. Ale potem mają więcej robić tych szczepionek dla Europejskiej Unii.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 5 3 miesiące temuocena: 68% 

   Padłem ze śmiechu. Czyli będzie jak zwykle. Tłum kotłujący się przed przychodnią, sterczący parę godzin na mrozie i w błocku. W końcu zwycięstwo! Można się zaszczepić na straszliwy Covid po czym z godnością umrzeć na prozaiczne zapalenie płuc. Brawo. Tak trzymać i nie zwalniać :)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkanka Natolina 4 3 miesiące temuocena: 82% 

   Nie wiem co cię tak śmieszy, bo mnie raczej płakać się chce. Już 2 osoby pochowałam, (ostatnią wczoraj) na ten straszliwy Covid, który ciebie tak śmieszy ...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KL 3 3 miesiące temuocena: 72% 

   "będą szczepić po 30 osób tygodniowo" - jeżeli każdy punkt szczepień będzie wykonwał podobna liczbę szczepień na tydzien to już nie wiem, czy się smiać czy płakać :S

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TJ 2 3 miesiące temuocena: 56% 

   Niemała część z nich ma dzieci, które mogłyby im to załatwić przez Internet...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Prawdziwy_patriota 1 3 miesiące temuocena: 80% 

   Spróbuj niektórym 90 latkom wmówić, że na stare lata potrzebują konto bankowe z dostępem do platformy internetowej tylko po to by wnuki mogły coś za nie zrobić. A) nie chcę B) nie będę was kłopotać. Cieszę się, że w Pana sytuacji internet był dobrym rozwiązaniem, niemniej nie wszyscy tak zrobić mogli. Dziś 4 godziny zmarnowałem na próby dodzwonienia się, ostatecznie starowinek sam musiał iść i fizycznie się zapisać (było z tym mniej problemu niż z telefonem)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3725 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021