REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  130 zawodników i 20 rodzin wzięło udział w 8. Triatlonie Warszawskim rozgrywanym w parku w Powsinie. Dzięki wspaniałej pogodzie i wzorowej organizacji, impreza zamieniła się w prawidziwe rodzinne święto sportu.

  - Trudno uwierzyć, że to już ósma impreza organizowana przez nas w parku w Powsinie - mówi Anita Nasierowska, szefowa Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji. VIII Triathlon Warszawski ma rangę amatorskich mistrzostw stolicy, rozgrywane są również zawody w aquathlonie dla najmłodszych oraz w triathlonie rodzinnym. Jak co roku, zawody rozpoczęto na pływalni Aquarelaks na Kabatach a zakończono w parku powsińskim, gdzie są dokonałe warunki do biegania i jazdy na rowerze.

  - Impreza świetna, uwielbiam te ursynowskie imprezy, tu się wychowałam, zaczynałam tu gdy byłam dzieckiem. Dziś dałam z siebie wszystko. Bieg był trudny, bo był po piachu i po crossowej nawierzchni. Na rowerze opadało mi siodełko, ale i tak udało się wygrać - mówi Agnieszka Chudek, zwyciężczyni triathlonu wśród kobiet. Wśród panów w kat. open wygrał Daniel Juszkowiec.

  Najtrudniejszą dziś konkurencją - nawet dla mistrzów - okazało się bieganie. - Nie lubię jak jest ciepło, bieganie w upale jest bardzo męczące rower super, pływalnia też - mówił Maksymilian Świderski, doświadczony już zawodnik triathlonowy.

  Dużo zabawy i radości z udziału w rywalizacji miały rodziny. Każdy z trojga zawodników występował w innej dyscyplinie - pływaniu na 200 metrów, jeździe na rowerze - 5 km lub bieganiu na 1 km. Wygrała rodzina Ramianów, przed Małkami i Grabkami. 

  - Jesteśmy tu już trzeci raz, ale po raz pierwszy wygrywamy. Ja zajmuję się sportem profesjonalnie, tata jeździ na rowerze MTB a brat amatorsko biega. Impreza jest świetnie zorganizowana, bardzo nam się podobało, pogoda dopisała. Decydującą częścią jest rower, bo można na nim najwięcej stracić albo najwięcej nadrobić - mówi Anna Ramian.

  Najmłodsi, którzy nie radzą sobie jeszcze na rowerach wzięli udział w zawodach aquathlonowych - czyli pływanie + bieganie. - Mi się bardzo podobał bieg, bo było ciepło i nie padało. Najtrudniejsze były ostatnie długości w basenie. Chcemy w przyszłości zawodowo uprawiać sport - przekonywały Nina i Nela.

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z 8. TRIATHLONU WARSZAWSKIEGO

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3269 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020