REKLAMAA1 SanGiovanni 01.06.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 listopada 2020, 10:02 komentarzy 10

  (KPRM)

  Od przyszłej soboty wszystkie sklepy będą mogły być otwarte, ale w najwyższym reżimie sanitarnym. Szkoły nadal będą nauczały w trybie zdalnym co najmniej do 24 grudnia. Premier ogłosił "Sto dni solidarności w walce z Covid-19" i szczegółowy plan działań w trzech wariantach.

  - Z zatrwożeniem patrzę na liczbę zgonów spowodowanych koronawirusem. Musimy pamiętać, że wirus zbiera śmiertelne żniwo, które zasiał 2,5-4 tygodni temu. Jeśli ta stabilność zakażeń się utrzyma poprawę będziemy mogli zobaczyć dopiero za jakiś czas. Teraz wiemy, że wiele naszych przewidywań było błędnych - stwierdził premier Mateusz Morawiecki na sobotniej konferencji prasowej.

  Premier zaapelował o odpowiedzialne spędzenie świąt Bożego Narodzenia.

  - Apepluję już dziś, by były to spotkania małych rodzin, tych, z którymi mieszkamy - powiedział. - Redukcja kontaktów społecznych w trakcie świąt jest bardzo ważna dla dalszego przebiegu epidemii. Pracujemy nad dalszymi rozwiązaniami prawnymi, które pozwolą ograniczyć przemieszczanie się - dodał.

  Od przyszłej soboty, 28 listopada otwarte będą mogły być wszystkie bez wyjątku sklepy, ale mają one stosować najwyższy reżim sanitarny. 

  W sklepach i galeriach handlowych będzie obowiązywał limit osób – maksymalnie 1 os. na 15 m2. Nadal obowiązywać będą godziny dla senorów - 10:00-12:00.

  - To ważne żeby utrzymać w ryzach przyrost zakażeń. Ważna jest dyscyplina każdego sklepu, bo jeżeli nie będą przestrzegały restrykcji, będą zamykane te sklepy - zapowiedział premier.

  Rząd planuje dodatkową (obok ustawowej 13 grudnia) niedzielę handlową - 6 grudnia. Temat jest konsultowany ze związkami zawodowymi.

  Szkoły nadal zamknięte - do świąt

  - Szkoły - również tutaj byliśmy nakłaniani do ich otwarcia. Zdecydowaliśmy jednak, że pozostaną zamknięte do 23-24 grudnia. Ale następnie podjęliśmy decyzję, że ferie będą skumulowane w jednym okresie (między 4 stycznia a 17 stycznia). By ruch turystyczny był jak najmniejszy - powiedział premier.

  Dzieci i młodzież pozostaną w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe. Rząd zapowiada rekompensaty dla organizatorów wyjazdów zimowych.

  Około 18 stycznia - wg zapowiedzi rządu - będą pojawiać się pierwsze dostawy szczepionki. - Już teraz bardzo intensywnie pracujemy nad procesem dystrybucji. Jednak musimy dotrwać do tego dnia z jak najmniejszą liczbą zakażeń i utraconych miejsc pracy - mówi Morawiecki.

  Pomoc dla branż dotkniętych obostrzeniami

  Wicepremier, minister rozwoju zapowiedział wsparcie dla branż dotkniętych obostrzeniami.

  - Przygotowujemy kolejne bardzo daleko idące rozwiązania gospodarcze, negocjojemy je obecnie z KE. To będą takie rozwiązania, jak wieloletnie kredyty inwestycyjne, możliwość pokrywania do 70 procent kosztów stałych w działalności firm dotkniętych obostrzeniami, i szereg innych rozwiązań adresowanych do branż najdotkliwiej dotkniętych epidemią - powiedział na konferencji.

  Trzy warianty

  Na stronach rządowych pojawiły się informacje na temat planu na najbliższy czas. Rząd przygotował trzy projekty rozporządzeń w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. To trzy warianty obostrzeń, po które będzie sięgać w zależności od rozwoju sytuacji. Dotyczą one:

  • tzw. etapu odpowiedzialności (będzie obowiązywał od 28.11. do 27.12),
  • etapu stabilizacji, czyli powrotu do podziału Polski na trzy nowe strefy – czerwoną, żółtą i zieloną (najwcześniej od 28.12 – zależnie od sytuacji epidemicznej),
  • kwarantanny narodowej (która zostanie wprowadzona w ostateczności, kiedy trzeba będzie natychmiast i radykalnie ograniczyć transmisję wirusa w społeczeństwie).

  Na razie - do 28 grudnia - obowiązują wszystkie dotychczasowe obostrzenia. Wyjątkiem będzie wspomniane wcześniej otwarcie sklepów od 28 listopada w najwyższym reżimie sanitarnym.

  Po 28 grudnia, jeśli liczba zakażeń spadnie, rząd znów będzie dzielił Polskę na strefy: żółte, czerwone i zielone. Dopuszczalna będzie m.in. nauka stacjonarna w szkołach czy wznowienie działalności instytucji kulturalnych.

  Minister zdrowia Andrzej Niedzielski przedstawił konkretne progi, przy których będą zmieniane ograniczenia. 

  - Jeżeli będziemy się zbliżali do 19 tysięcy zachorowań dziennie to wrócimy do strefy czerwonej, do 10 tysięcy - do strefy żółtej, a czterech tysięcy - do strefy zielonej. Ale możemy mieć też do czynienia z przyspieszeniem pandemii i w takiej sytuacji przewidujemy wprowadzenie narodowej kwarantanny, przy 27 tysiącach zakażeń dziennie - mówił minister.

  Konsultacje społeczne ws. rozporządzeń

  Rząd - inaczej niż poprzednio - przekazał projekty rozporządzeń do konsultacji społecznych. Uwagi można zgłaszać na adres konsultacje-koronawirus@kprm.gov.pl.  

  • Projekt do etapu odpowiedzialności (kliknij, pobierz pdf) - uwagi do projektu dot. tzw. etap odpowiedzialności można zgłaszać do poniedziałku 23 listopada do g. 20:00 w temacie mejla wpisując [ETAP ODPOWIEDZIALNOŚCI]
  • Projekt do etapu stabilizacji (kliknij, pobierz pdf) - uwagi do projektu dot. kwarantanny narodowej - można zgłaszać do 27 listopada g. 20:00 w temacie mejla wpisując [ETAP STABILIZACJI]
  • Projekt do etapu kwarantanna narodowa (kliknij, pobierz pdf) - uwagi do projektu dot. trzech nowych stref (czerwoną, żółtą i zieloną) można zgłaszać do 27 listopada g. 20:00 w temacie mejla wpisując [KWARANTANNA NARODOWA]

  (artykuł aktualizowany na bieżąco - odświeżaj)

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 58

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 15
   WKURZONY
  • 23
   BRAK SŁÓW

  10Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~a 10 7 miesięcy temuocena: 71% 

   pisałem ze budujący POW to złamasy, ale ten rząd to gorsze złamasy. Banda wrednych dyletantów. Nie umieją wiele i nie wiedzą wiele, to najlepiej pozamykać wszystko i wszystkich w domach. Spójrzmy na naszych kochanych sąsiadów Niemców i się zastanówmy jaka jest jakość naszego rządu :) Ludność Polski: 37,830,343 - Niemiec: 83,888,647. Liczba zgonów Polka: 13,288 . Liczna zgonów Niemcy: 14,147. Niemcy maja ponad dwa razy więcej ludności i taką samą liczbę zgnonów. Co jest nie tak z Polakami :)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 9 7 miesięcy temuocena: 38% 

   A Francja, Hiszpania, Włochy, UK albo bliżej nas Czechy, co jest z nimi nie tak? Bo też zamykają a statystyki gorsze niż w Polsce. Niemcy mają też lepszą służbę zdrowia niż Polska. Znajomość historii 1945-89 pozwala zrozumieć dlaczego

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 8 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Francja, Hiszpania, Włochy, UK, Czechy - gorsze statystyki? Pod jakim względem? I z kiedy? Obserwuję Worldometer, bo tam mam wszystkie kraje, i widzę, że jednak PL ostatnio ma jednak gorsze wyniki. Ale może nie mówimy o tym samym.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~A 7 7 miesięcy temuocena: 50% 

   @ursynowski gad - dla nas nie jest wazna Francja, uk czy czechy. Dla nas wazna jest Polska. Niemcy sa odnosnikiem. Popatrz prosze na gestosc zaludnienia, liczbe mieszkancow etc - nie maja gorszej statystyki. A poza tym nam licznik dopiero zaczal nabijac. Zonacz wykresy na worldmeters jak ktos powyzej wpidal, zobacz wykresy.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kamilu 6 7 miesięcy temuocena: 85% 

   Druga połowa listopada, pandemia od początku marca a te orły po raz pierwszy cokolwiek konsultują. Szli do władzy obiecując Polskę w ruinie i z kartonu, ale żeby aż tak dosłownie?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~U 5 7 miesięcy temuocena: 0% 

   To oszolomy sa prima sort, eksperci i mozgi :) z nimi mozna konie krasc

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~seniorek 4 7 miesięcy temuocena: 26% 

   I dobrze. Może nauczyciele sobie postrajkują jeszcze? Mają za dużo pracy.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nauczyciele zdecydują sami 3 7 miesięcy temuocena: 69% 

   Jak nauczyciele będą mieli powody - to będą strajkować. Podobnie inne branże. I dobrze!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Analityk 2 7 miesięcy temuocena: 25% 

   Nie bedzie rzadnych strajków. Bezrobotni nie strajkują. Niepodoba sie? To w......j.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ds 1 7 miesięcy temuocena: 88% 

   ja pracowałęm 8 lat temu jako nauczyciel kontraktowy- 1850 zl podstawy + jakies 400 zł dodatków = 2300 zł na konto :) . Już nie pracuje jako nauczyciel. W każdym razie niedofinansowana edukacja to słaba edukacja, słabi ludzie, słabe państwo. Szkoda wielka szkoda. Może jacyś politycy w końcu dojdą do tego, żeby naprawdę szkołę zreformować - program, zasady zatrudniania i rozliczania nauczycieli, ich odpowiedzialności ale i odpowidzialności uczniów, no i odpowodnio podnieśc wynagrodzenia nauczycielom.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3521 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021