REKLAMAA1 OXILIA 01.07.2021 - 30.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 marca 2021, 11:39 komentarzy 21

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Ministerstwo Zdrowia wprowadza swojego pełnomocnika do Szpitala Południowego. Tym samym szpitalem covidowym nie zarządza już miasto. Pełnomocnikiem ministra została Ewa Więckowska, która niedawno odeszła z funkcji prezesa spółki miejskiej organizującej ursynowski szpital. 

  Decyzja ministra zdrowia dotarła do stołecznego ratusza dzisiaj. Została podjęta na wniosek wojewody mazowieckiego.

  - Brak dobrej współpracy absolutnie nie będzie przeze mnie tolerowany. Pan wojewoda Konstanty Radziwiłł zgłosił wniosek o wprowadzenie pełnomocnika do szpitala na Solcu, który jest szpitalem patronackim dla Szpitala Południowego - poinformował minister zdrowia Andrzej Niedzielski.

  Jakie są powody decyzji? - To kwestia niezrealizowania dwóch decyzji wojewody o uruchomieniu pełnej bazy łóżkowej w Szpitalu Solec oraz w Szpitalu Południowym - mówi nam Ewa Filipowicz, rzeczniczka wojewody.

  Rzeczniczka przypomina, że szpital na Ursynowie miał zostać uruchomiony 21 stycznia, a został w połowie lutego. Miasto od początku skarżyło nakazy wojewody w tej sprawie, twierdząc, że oddanie szpitala w takim terminie jest ze względu na duży zakres prac niemożliwe. 10 lutego wojewoda był na otwarciu szpitala i publicznie chwalił stolicę.

  Spór o personel

  Przejęcie szpitala może mieć też związek z ostatnim publicznym sporem wojewody z miastem o personel medyczny. Wojewoda zarzucał władzom stolicy, że nie angażuje się w pozyskiwanie odpowiedniej liczby personelu. Wiceprezydent Renata Kaznowska odpowiadała, że to wojewoda poprzestał na przekazaniu bazy kontaktów - w dużej mierze nieaktualnej. Skierował też do pracy m.in. niepełnosprawną lekarkę, która nie może pracować.

  Wydawało się, że spór został ostatecznie zażegnany na poniedziałkowym spotkaniu z wojewodą. Miastu udało się pozyskać w ostatnim czasie 190 osób, a rozmowy prowadzono z kolejną dwusetką. W tym tygodniu mają być podpisane umowy z 50 osobami.

  Do końca tego tygodnia Południowy ma mieć ok. 168 miejsc, a w kolejnym tygodniu liczba ta wzrośnie o kolejny moduł - 56 łóżek z zagwarantowanym personelem. Medyków udaje się przekonać 30-procentową podwyżką. Jest też zgoda na pozyskiwanie personelu z innych miejskich placówek.

  Pełnomockiem rządu - była prezes

  Pełnomocnik ministra zdrowia od dziś rządzi w miejskiej spółce Szpital Solec. Została nim Ewa Więckowska, była prezes, która kilka tygodni temu nagle zrezygnowała z pracy w niewyjaśnionych okolicznościach.

  Minister Andrzej Niedzielski chwalił Więckowską. - Specjalizuje się w chorobach płuc, a przez osiem lat kierowała szpitalem na Solcu. Ma ogromne doświadczenie, zna kadrę, zna przede wszystkim też uwarunkowania tego lokalnego, warszawskiego systemu opieki zdrowotnej - argumentował szef resortu zdrowia.

  Zdziwiony tą decyzją personalną jest Robert Kempa, szef rady nadzorczej Szpitala Solec.

  - Decyzję ministerstwa odbieram jako polityczną. To właśnie po byłej pani prezes, a dziś nowemu pełnomocnikowi,  przez ostatnie tygodnie "sprzątaliśmy" w Szpitalu Południowym - mówi burmistrz Ursynowa.

  Dodaje, że po odejściu Więckowskiej od nowa rozpoczęto rekrutację personelu do szpitala tymczasowego, gdyż setki podań o pracę "pani prezes odłożyła do szuflady".

  Kempa mówi też, że zapowiedzią decyzji ministra zdrowia była wczorajsza konferencja prasowa premiera, na której oskarżał opozycję o "przeszkadzanie". - Rozumiem, że to właśnie o tę opozycję chodziło, o miasto stołeczne. Decyzję ministerstwa uważam za narażającą zdrowie i życie mieszkańców dla celów politycznych - mówi.

  Przypomina, że w Szpitalu Południowym udało się miasto zroganizować już połowę łóżek, a w organizowanym przez rząd szpitalu na Stadionie Narodowym - jest zaledwie 30%.

  O 12:30 konferencję w sprawie przejęcia szpitala ursynowskiego przez rząd zapowidziała wiceprezydent Renata Kaznowska, a o 15:00 wojewoda mazowiecki.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 128

  • 27
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 29
   WKURZONY
  • 53
   BRAK SŁÓW

  21Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~nick_znik 21 3 miesiące temuocena: 83% 

   Takich nieudaczników jak obecny rząd to nie było w Polsce od czasów sanacji. Mam nadzieję, że ci co po nich przyjdą rozliczą każdego ze złodziejstwa łapówkarstwa i łamania prawa.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kama 20 3 miesiące temuocena: 17% 

   Skandal ze szpitalem Pld trwa juz ponad rok. Czekamy na niego 20 lat a teraz ktos ze spolki Solec "kreci lody" i nic sie nie dzialo stal pusty! A moze te wszystkie prywatne klinki, przychodnie, szpitaliki na Ursynowie i Wilanowie nie chca konkurencji. Dobrze tam zarabiaja lekarze i rozne profesury. Cala masa tych "prywaciarzy' na ursynowie, Kabatach i Wilanowie a powazne przypadki utykane ciagle na Woloskiej. Podziekowania dla dr Radziwilla ze podjal smiale decyzje dla naszego dobra. Banda z ratusza ciagle sypie piach w szprychy!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 19 3 miesiące temuocena: 83% 

   Przecież jeszcze nie zakończono w pełni jego budowy, pisi trollu.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~RobertW 18 4 miesiące temuocena: 58% 

   Kempa to nie moja bajka ale tym razem się z nim zgadzam. Mateuszek wczoraj, Niedzuelski dziś. Robią sobie Pisowcy politykę kosztem naszego zdrowia i życia

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~do dyżurnych troli 17 4 miesiące temuocena: 52% 

   Na czym się zna Robert Kempa ? Czy zna się na zarządzaniu szpitalem? Szpital Południowy to jeden z najnowocześniejszych szpitali w Polsce. Szkoda go zniszczyć przez niekompetencję. W zarządzaniu dzielnicą przez obecnego burmistrza Kempę nie widać pozytywnych efektów .

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 11 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 16 3 miesiące temuocena: 100% 

   Szpitalem nie zarządza burmistrz. Szpitalem zarządza dyrektor szpitala. Cała ta hucpa to kolejna odsłona popisowej wojenki. mam nadzieję, że w końcu ludzie się ogarną i pogonią tych nieudaczników

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AAAAby 15 3 miesiące temuocena: 100% 

   Do "do dyżurnych roli" - jeśli wg ciebie jak ktoś jest w radzie nadzorczej (Robert K) to zarządza szpitalem, to już się dalej nie ośmieszaj. Nie masz podstawowej wiedzy, nieuku jeden - zresztą elektorat PiS tak właśnie ma - zero wiedzy, pusto w mózgu ale aspiracje jak stąd do Żoliborza. Puste dzbany.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ziutekfiutek 14 4 miesiące temuocena: 23% 

   Całkowity lockdawn! Zamknąć wszystkich. Kto z chaty wyjdzie - kara śmierci. I tak przez miesiąc. Szame niech ubery im przywożą. Powinno się prąd wyłączyć w całym kraju! Wojsko powinno czołgami rozjeżdżać antycovidowców. Amen.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 13 4 miesiące temuocena: 100% 

   nie kracz. W Chinach spawali drzwi od klatek wejsciowych do budynków...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~RT** 12 4 miesiące temuocena: 57% 

   Ukończenie budowy Szpitala Południowego (a w jego zakresie Szpitala Tymczasowego) i jego uruchomienie było możliwe wyłącznie dzięki zaangażowaniu dr. Ewy Więckowskiej, której w 2019 r. to zadanie zlecił Prezydent Warszawy. M.in. konieczna była zmiana projektu (pierwotny zakładał tylko 4 sale operacyjne) oraz wybór i zakup pełnego wyposażenia. Po wykonaniu zadania (10 lutego uruchomiono Szpital Tymczasowy) podziękowano jej w typowy dla władz Warszawy sposób - zmuszono do odejścia (20 luty), gdyż znaleźli się "fachowcy" do poprowadzenia najnowszego szpitala (patrz Artur Krawczyk- nowy członek Zarządu Szpitala Solec). Również Robert Kempa- Burmistrz Ursynowa z PO zasiada w radzie nadzorczej Solca raptem od miesiąca. Niewątpliwie będą oni szukali haków na dr. Ewę Więckowską, która z ulubienicy władz Warszawy stanie się wrogiem nr 1.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wiedzący 11 4 miesiące temuocena: 54% 

   To może odniesiesz się do tego, ze pani prezes nie zajrzała do 200 maili z ofertami pracy od ludzi? A może do tego, ze pojemnik z tlenem zamówiła za mały, albo ze w szpitalu Południowym nie było żadnego szefa, z którym ludzie mogliby zisa zgłaszać? Ja już nie mówię, o tym, ze wszystko brała na siebie i ja to przerosło.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 15 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~RT** 10 4 miesiące temuocena: 63% 

   Do "wiedzący". Czy naprawdę wierzysz, że 200 maili z ofertami zostało przesłane na adres mailowy Prezesa Spółki? Od tego są kadry. Można to zweryfikować w wiszących ogłoszeniach.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 15 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jestem zaskoczony 9 4 miesiące temuocena: 61% 

   Cyt. "Robert Kempa, szef rady nadzorczej Szpitala Solec". Kurtyna.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 8 4 miesiące temuocena: 49% 

   No a kto ma zasiadać we władzach spółki miejskiej jak nie przedstawiciele miasta?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 19 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 7 4 miesiące temuocena: 58% 

   Jak to kto? Obajtek!!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 15 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jestem zaskoczony 6 4 miesiące temuocena: 36% 

   Na takim stanowisku wolałbym salową z Białorusi. Przynajmniej wiedziałaby o co tam chodzi. Do zdziwionych - Trzaskalski dziś wyszedł ze szpitala i bardzo chwalił białoruski personel.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 5 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 5 4 miesiące temuocena: 53% 

   Bardzo dobra decyzja !

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 4 4 miesiące temuocena: 62% 

   kiedy stan wojenny?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 3 4 miesiące temuocena: 65% 

   Nie wprowadzą. Jasne, dla dyktatora i jego sługusów to byłoby bardzo kuszące. Tacy ludzie jak ty i ja z miejsca poszliby w dyby. I to takie dziadowskie dyby, dla nieuprzywilejowanych :P Przy okazji przyskrzyniłoby się też całą masę politycznych i prywatnych wrogów... Tyle że za stan wojenny musieliby też zapłacić firmom. Za to, że im przymknęli fachowców również. A na to nie mają kasy, choćby sobie wydrukowali nie wiadomo ile. No i zachodnie korpy by się wściekły. Nieee, oni wprowadzą taki pełzający zamordyzm, z "obostrzeniami" wybieranymi według "generatora obostrzeń" - możesz sobie na telefon ściągnąć, żeby wiedzieć, co też wymyśli ta banda :P

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 17 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 2 4 miesiące temuocena: 68% 

   Na razie broni nas pośrednio Unia. Dlatego już zaczynają przebąkiwać o polexicie. Wtedy byłby wariant białoruski.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 21 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 1 3 miesiące temuocena: 50% 

   Nie będzie żadnego polexitu.... będzie wypierpol. Obecna "partia z narodem" próbuje obu zachowań naraz: doić unię z kasy (wszystkie te projekty infrastrukturalne, to legalne ale nie etyczne dojenie Unii z kasy) jednocześnie odcinając się od Unii, coś na zasadzie łobuza który przyszedł na podwórko pograć w piłkę ale nie stosuje się do reguł fauluje i domaga podania.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.377 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021