REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 grudnia 2021, 13:31 komentarzy 11

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (MZ)

  Nie widać wyraźnych spadków liczby zachorowań, a na horyzoncie pojawia się nowy Omikron. Dlatego będą nowe obostrzenia wprowadzone przed świętami - zapowiedział minister zdrowia.

  - Sytuacja jest ustabilizowała, te liczby zakażeń są na bardzo zbliżonym poziomie. Scenariusz, kiedy ta liczba będzie się utrzymywała, a nie malała jest poważnym zagrożeniem dla systemu opieki zdrowotnej - mówił minister zdrowia Andrzej Niedzielski na konferencji prasowej.

  Od półtora tygodnia średnia dzienna liczba zakażeń jest na poziomie 23 tys. Dodatkowo bardzo ryzykownym elementem - wg resortu zdrowia - jest nowy wariant koronawirusa Omikron.

  - Ten scenariusz, kiedy mamy do czynienia z tak wysokim utrzymaniem liczby zakażeń i wariantem koronawirusa omikron, wymaga podjęcia stanowczych działań - mówił Niedzielski.

  Rząd przygotowuje ustawę, która pozwoli pracodawcom sprawdzać wyniki testów pracowników. Testy będą darmowe i nie będą oznaczać automatycznego kierowania na kwarantannę. Drugim elementem będą obowiązkowe szczepienia dla trzech grup zawodowych: medyków, służb mundurowych oraz nauczycieli. Minister zapowiedział, że obowiązek może wejść w życie 1 marca, ale nie jest to jeszcze przesądzone.

  - Od 20 grudnia do 9 stycznia dzieci będą się uczyć zdalnie - zapowiedział Niedzielski. Przedszkola pozostaną owarte.

  Nowe obostrzenia przed świętami

  Od 15 grudnia wprowadzony zostanie limit 30 proc. obłożenia lokalu w restauracjach, barach i hotelach. Zamknięte zostaną dyskoteki i kluby. - Zwiększenie limitu będzie wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę - powiedział wiceminister Waldemar Kraska.

  Od 15 grudnia w kinach, teatrach, obiektach sportowych, sakralnych będzie obowiązywał limit do 30 procent. Zwiększenie limitów może być tylko dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych. W kinach - zakaz konsumpcji.

  Również 15 grudnia wejdzie w życie zaostrzony limit miejsc w komunikacji publicznej, czyli autobusach, pociągach, tramwajach czy metrze. Limit zostanie obniżony ze 100 do 75 proc. miejsc.

  Rząd wprowadza również obowiązkowe testy dla współdomowników osób chorujących na COVID-19 bez względu na posiadany certyfikat covidowy, będzie trzeba je wykonywać od połowy grudnia. Wszystkie osoby przylatujące spoza Schengen muszą mieć wykonany nie wcześniej niż 24 godziny przed przylotem test na COVID-19.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 65

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 19
   WKURZONY
  • 24
   BRAK SŁÓW

  11Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~q 11 6 miesięcy temuocena: 0% 

   pudrowanie trupa

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hmmmm 10 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Czyli jak??Jak moja mama/babcia nie ma auta to mogę zamowic karetkę wymazowa?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lina 9 6 miesięcy temu

   Ja przedwczoraj z gorączką 39 szłam na piechotę na wymaz...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 8 6 miesięcy temuocena: 67% 

   Juz nie rozumiem, rok temu wprowadzaja obostrzenia - źle. W tym roku wprowadzają, ale tak jak by nie wprowadzaja i sa one jakimś śmiesznym minimum - też źle.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fraudci 7 6 miesięcy temuocena: 58% 

   Co z naturalną odpornością - czyli fundamentem medycyny i epidemiologii?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 6 6 miesięcy temuocena: 71% 

   Stek bzdur szanowny panie ministrze. Nauka zdalna od 20.12 do 9.01?? Po pierwsze na zdalnej już jest bardzo wiele klas. Po drugie - a czym się ten termin różni od przerwy świątecznej? Dodaliście kilka dni, w czasie których i tak dzieciaki nie chodzą do szkoły lub przesypiają lekcje. Ograniczenia w zamkniętych pomieszczeniach? Znaczy się nie wpuścicie ludzi do kościołów?? W święta i sylwestra?? Czy się okaże, że wszyscy nagle są zaszczepieni, zwłaszcza górale. A może ksiądz będzie sprawdzał certyfikaty? Kolejne pozorowane działania, które wszystkie antyszczepy mają w głębokim poważaniu. Powiedziałbym, w ciemnym tunelu, nie mylić z tunelem POW.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 5 6 miesięcy temuocena: 81% 

   Tym ruchem rząd pokazuje, że "coś" robi by jego elektorat lub przeciwnicy nie powiedzieli, że nic nie zrobili. A lak wprowadzą naukę zdalna w ferie i po problemie. Przyznasz, że genialne w swojej prostocie, nie? :-) Normalnie człowiek się już tylko śmieje z tych działań.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 25 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 4 6 miesięcy temuocena: 88% 

   @Boom - naukę zdalną w ferie stawiam w jednym rzędzie z zakazem bezpośrednich lotów do Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku i Namibii. Normalnie nie wiem jak dalej żyć, takie restrykcje. Gdzie teraz przeciętny wyborca pisu poleci na zimowe wakacje? Ale tak, jest to genialne w swojej prostocie.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nieistotny 3 6 miesięcy temuocena: 100% 

   A właśnie że jest to problem, to 2 dodatkowe tygodnie, gdzie trzeba się zająć dziećmi w czasie pracy. Nie masz dzieci, albo pracujesz w urzędzie lub podobnej instytucji, to wydaje ci się to drobnostką, ale jak masz dzieci z młodszych klas w domu, a przy tym pracę wymagającą skupienia, to nie jest zabawne. Wkurza mnie to znęcanie się nad dziećmi i niszczenie ich edukacji. Ktoś zrobi durny test zdrowemu dziecku z katarkiem i od razu cała klasa na zdalnej nauce. Teraz 2 tygodnie ekstra, a na podatki i zusy trzeba zarobić. Jak ktoś pierdzi w stołek na ciepłej posadce, to mu na ręke wszelkie lockdowny, ale jak ludzie pracują na tych pierdzących w stołki, to już nie jest wesoło.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zwolennik PiS 2 6 miesięcy temuocena: 32% 

   Tylko PiS! Najlepszy rząd w historii! Niech żyje!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4208 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022