REKLAMAA1-TEFAL  01.12.2020 - 31.12.2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 października 2020, 11:10 komentarzy 10

  (K.Maj/KPRM)

  Od soboty i poniedziałku nowe zakazy i obostrzenia związane z rosną liczbą zakażeń koronawirusem. Rząd wprowadza: ograniczenia dla dzieci i młodzieży oraz w pracy szkół podstawowych. Zamknięte zostaną restauracje, kawiarnie, puby i bary. Będzie też zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób. 

  Dziś padł kolejny rekord zachorowań na Covid-19. W całej Polsce odnotowano 13,6 tys. takich przypadków.

  - Nasze działania muszą być bardzo zdecydowane. Musimy zahamować przyrost zakażeń - oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

  Szef rządu na konferencji prasowej ogłosił kolejny w tym roku częściowy lockdown w gospodarce i życiu społecznym - będzie on obowiązywał na razie przez 14 dni. Od soboty cała Polska znajdzie się w czerwonej strefie.

  Najstarsi uczniowie na zdalnej nauce

  Nowe obostrzenia będą dotyczyć szkół podstawowych. Od poniedziałku, 26 października najstarsze klasy 4-8 przejdą na nauczanie zdalne. Przypomnijmy, szkoły ponadpodstawowe już od tygodnia są na zdalnej nauce.

  Już od soboty, 24 października dzieci do 16. roku życia w godzinach 8:00-16:00 będą mogły przebywać poza domem tylko w towarzystwie osób dorosłych. Rządowi chodzi o to, aby młodzież nie zamieniała zdalnej szkoły na spotkania towarzyskie.

  Obowiązywać będzie także zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób spoza wspólnego gospodarstwa domowego podczas imprez, spotkań i zebrań w przestrzeni publicznej (z wyjątkiem spotkań służbowych). Dotyczy to także zgromadzeń na podstawie ustawy o zgromadzeniach publicznych.

  Zamknięta gastronomia

  Od soboty wszystkie lokale gastronomiczne mają zostać zamknięte. Dozwolona będzie tylko sprzedaż na wynos. Rząd tłumaczy to tym, że podczas imprez czy gromadzenia się w lokalach dochodziło do największej transmisji wirusa. Inne sfery gospodarki - zakłady produkcyjne i usługowe - nie zostaną zamknięte, przynajmniej na razie.

  Na konferencji premier zapowiedział rekompensaty dla zamkniętych branż. - W bardzo krótkim czasie, liczonym w godzinach i dniach zaprezentuje program wsparcia dla tych branż - mówił.

  Choć, jak stwierdził szef rządu, dostępne są do przyszłego roku instrumenty wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej. W nową pomoc włączony ma być m.in. ZUS ze zwolnieniami ze składek.

  "Seniorzy, zostańcie w domach"

  Na konferencji prasowej stwierdzono, że to "tylko zalecenie", ale na stronie gov.pl poinformowano, że wprowadzone zostaną obostrzenia w wychodzeniu z domu dla seniorów. [Aktualizacja: Na stronie już poprawiono akapit dot. seniorów - nie ma nakazu jest apel].

  - Seniorze, zostań w domu! Apelujemy do seniorów - zwłaszcza do osób po 70. roku życia - o ograniczenie przemieszczania się. Z wyłączeniem sytuacji związanych z wykonywaniem czynności zawodowych, zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego czy też udziału we mszy świętej lub obrzędów religijnych.- czytamy na stronie gov.pl.

  Premier na konferencji zapowiedział utworzenie "Korpusu wsparcia seniorów". Organizacje pozarządowe, wojsko czy harcerze mają pomagać seniorom, by osoby powyżej 70. roku życia pozostały w domu.

  - Seniorzy, bardzo proszę, zostańcie w domach - apelował premier Morawiecki. Zamknięte zostaną sanatoria, ponieważ zdecydowana większość osób przebywających w tych placówkach to właśnie seniorzy.

  (22) 505 11 11 - to numer już działającej infolinii dla seniorów w ramach "Korpusu wsparcia seniorów".

  - Konsultant na infolinii zbierze od Państwa informacje na temat potrzeb, wolontariusz trafi do Państwa i niezbędne produkty zostaną Państwu dostarczone - zapowiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

  Uruchomiona zostanie także strona internetowa dla osób chętnych do ich wspierania: www.wspierajseniora.pl. Zgłoszenia z niej trafią bezpośrednio do ośrodków koordynujących taką pomoc - zapowiedziała minister. Jest też strona informacyjna dla seniorów: www.senior.gov.pl

  Co ze świętem 1 listopada?

  Premier stwierdził, że nie podjęto jeszcze decyzji w sprawie święta Wszystkich Świętych. - Tę decyzję pozostawiamy na przyszły tydzień. Będzie ona zależała od rozwoju sytuacji - mówił Mateusz Morawiecki. Zaapelował o rozłożenie wizyt na cmentarzach na dłuższy czas, a 1 listopada pozostać w domu.

  PODSUMOWANIE OBOSTRZEŃ NA GRAFICE - źródło: KPRM

  (artykuł aktualizowany)

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 151

  • 21
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 16
   PRZYDATNY
  • 10
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 42
   WKURZONY
  • 57
   BRAK SŁÓW

  10Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~durex 10 miesiąc temuocena: 40% 

   Uratowac moze nas tylko zakaz wstepu do lasu!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ggg 9 miesiąc temuocena: 40% 

   Kto umrze ten umrze i trudno.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hbk 8 miesiąc temuocena: 78% 

   Czy pod telefonem 22) 505 11 11 będzie można zamówić bezpłatne albo jakiekolwiek szczepienie na grypę dla 65+.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 7 miesiąc temuocena: 83% 

   Tym sposobem rząd likwiduje protesty kobiet i rolników, a tylnymi drzwiami wprowadzi sobie co chce. I nikt nawet nie piśnie, bo to zaraz MO aresztuje.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koncert życzeń 6 miesiąc temuocena: 40% 

   To ma drugie dno - prawdziwy majstersztyk socjotechniki! Już ze służbą medyczną coś było na rzeczy - to nie przeszło, teraz to ... Pytanie - kto będzie winien jak liczba zakażonych dziennie wybije ponad 30k? Kto kupi prawdy objawione? Jaki to będzie miało skutek? Orkiestra nadal gra.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~X 5 miesiąc temuocena: 60% 

   Cel, aby było mniej zakażeń - słuszny. Pomysły i metody realizacji - kpina, żenada, śmiech na sali.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Covidiota 4 miesiąc temuocena: 33% 

   ...ale jakich zakażeń, to tylko pozytywne wyniki testów, nic więcej. Trefne testy, których twórca podważa skuteczność w tak masowych badaniach-warto poczytć.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 3 miesiąc temuocena: 65% 

   A co z lasami?! Pytam się, dlaczego są jeszcze otwarte lasy? Mam lepsze rozwiązanie! Wyciąć co do drzewka. Te przerobić na deski i tymi deskami zabić cały kraj. Zaczniemy od "seniorów". Zabije im się dechami drzwi do mieszkań, to nie będą wyłazić. O! Można by też sklepy. Ale z tym się jeszcze wstrzymajmy. Może na początek rozszerzmy "godziny dla seniorów". Tak od 8:00 do 17:00. A że dziadki i babcie i tak nie wyjdą przez te dechy, to... no, w zasadzie wszystkich się zamknie. Ale jestem sprytny. Premier powinien przyznać mi medal i premię. Jakby nie wystarczyło, mogę wymyślić jeszcze inne "obostrzenia"!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~durex 2 miesiąc temuocena: 0% 

   Sluszne tezy, nadajesz sie na ordynatora tego komediowego szpitala na stadionie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kerm 1 miesiąc temuocena: 67% 

   Człowieku, mantra z lasami ograna do bólu. Czy to jakieś hasło rozpoznawcze płaskoziemcow? Juz zapomniałeś, ze wiosna rządy wielu państw po prostu całkowicie zakazały wychodzenia z domu. We Francji można było sie oddalić max.1km od domu, w wielu gminach tylko 200 metrów(!) i zawsze tylko jeden raz dziennie i tylko jedna osoba, samotnie. W Hiszpanii nawet dzieciom przez DWA miesiące NIE wolno było wyjść nawet na metr z domu. W Austrii na miesiąc zamknięto wszystko. W Belgii dopiero w czerwcu można było sie spotykać z więcej niz 5 osobami spoza gospodarstwa domowego! W Polsce caly czas działały sklepy budowlane, warsztaty, parki, sklepy odzieżowe przy ulicach, restauacjie na wynos (tam: zero - wszystko to było zamknięte na amen). W Polsce można było isc na dowolna odległość na spacer. Itd. itp. Lasy zostały "zamknięte", zeby mONdrzy inaczej nie robili tam imprez, bo można było się przemieszczać po całym terytorium kraju.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3245 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.12.2020 - 31.12.2020