REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Pracownicy stacji pogotowia przy ul. Jastrzębowskiego, którzy mieli kontakt z zarażonym kolegą są zdrowi. Wyniki testów, które im zrobiono na obecność koronawirusa okazały się negatywne. W ostatnich dniach drastyczne spadła też na Ursynowie liczba osów objętych kwarantanną - z ponad tysiąca do zaledwie kilkudziesięciu.

  Po tym jak w niedzielę, 19 kwietnia testy przesiewowe wykazały, że u trzech pracowników pogotowia, w tym u kierowcy z bazy mokotowskiej, wykryto koronawirusa, skierowano na kwarantannę wszystkich, z którymi zakażeni mieli kontakt w pracy. Łącznie około 70 w całej Warszawie, w tym 13 osób z bazy pogotowia na Ursynowie.

  Po kilku dniach oczekiwania w niepewności, pracownicy i ich rodziny mogą odetchnąć z ulgą. Żadna z osób zatrudniona w stacji pogotowia przy Jastrzębowskiego, mająca kontakt z zarażonym mężczyzną, nie ma w swoim organizmie koronawirusa. Potwierdziły to testy. Ich wyniki są jednoznacznie negatywne, a to oznacza, że wszyscy mogą bezpiecznie wrócić do pracy.

  Przypomnijmy, od poniedziałku stacja działała normalnie dzięki ratownikom z innych dzielnic, którzy zgodzili się na dodatkowe dyżury.

  Tylko kilkadziesiąt osób w kwarantannie

  Dobre wieści płyną też z dzielnicowego Ośrodka Pomocy Społecznej, który ma dane na temat osób objętych dwutygodniową kwarantanną "sanepidowską". W przeciągu ostatniego tygodnia nastąpił nieprawdopodobny spadek liczby mieszkańców Ursynowa zmuszonych do pozostania w domu. Jeszcze w poniedziałek, 20 kwietnia było to nieco ponad tysiąc osób, teraz są to tylko 42 osoby.

  - W kwarantannie przebywa 28 osób. Są one zdrowe, ale miały lub mogły mieć kontakt z osobami zakażonymi. Z kolei u 14 osób wystąpiły objawy charakterystyczne dla koronawirusa, ale nie wymagają oni leczenia szpitalnego, tylko objęci są domową izolacją - wyjaśnia Marek Pawlęga, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy.  

  Wolontariusze wciąż poszukiwani

  Każdemu, kto ma problem z zapewnieniem podstawowych potrzeb życiowych, nie tylko w kawarantannie, pomagają pracownicy ursynowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz ich 57 wolontariuszy. Wsparli oni już 36 starszych, niepełnosprawnych osób m.in. robiąc im zakupy jedzenia, środków higieny osobistej i leków.

  Przypominamy, że dzielnicowy OPS wciąż szuka zdrowych i pełnoletnich mieszkańców Ursynowa gotowych zostać wolontariuszami. Wystarczy zadzwonić do ursynowskiego OPS pod nr tel. 517 826 537 lub napisać na adres: wolontariat@ops-ursynow.pl.

  Osoby chcące pomóc seniorom mogą też zgłaszać się do dzielnicy pisząc na adres: wspieram@ursynow.pl. Z kolei dla osób potrzebujących wsparcia czynny jest w ratuszu telefon nr (22) 443 73 95. Można dzwonić w każdy dzień roboczy. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3145 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN-02-07----31-12-2020---DODATKOWO