REKLAMAA1_FortSluzew_od-06-02-do-28-02-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 czerwca 2017, 13:34 komentarzy 13

  Redakcja haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  REKLAMA

  Rowerzysta nie może dla ułatwienia trasy zjeżdżać na ulicę, a trzymanie się ścieżki rowerowej nie jest wyborem ale obowiązkiem. Tak orzekł warszawski Sąd Rejonowy w sprawie przeciwko Michałowi R. To ważne orzeczenie dla wszystkich miłośników jazdy na jednośladach, których nie brakuje na Ursynowie.

  Rok temu na jednym ze skrzyżowań w stolicy Michał R. zrezygnował z jazdy po ścieżce rowerowej i kontynuował jazdę po jezdni. Zdaniem policjanta, który był świadkiem zdarzenia, Michał R. wybrał taki sposób jazdy, ponieważ był dla niego wygodniejszy i dzięki niemu szybciej mógł dotrzeć do celu. Mężczyzna miał nie zastosować się także do zakazu wjazdu za sygnalizator, podczas nadawania czerwonego sygnału dla jego kierunku ruchu. 

  Podobnych sytuacji nie brakuje także na Ursynowie. Wielu kierowców widzi to codziennie podczas podróży autem. Generalizować nie można, bo większość rowerzystów trzyma się przepisów, ale są też tacy, którzy uważają, że rower może jechać wszędzie. Stąd przejeżdżanie na jednośladzie po przejściu dla pieszych, gdzie nie ma przejazdu rowerowego, nagłe skręcanie ze ścieżki bądź chodnika w ulicę. Ale też niebezpieczne manewry na drodze rowerowej - brawurowe wyprzedzanie, niesygnalizowanie zamiarów skrętu, itp. itd.

  Oskarżony Michał R., przyznał się do zarzucanych mu czynów, ale stwierdził, że nie ponosi winy za to zdarzenie. Bronił się twierdząc, że zjechał ze ścieżki dla własnego bezpieczeństwa, gdyż piesi i rowerzyści na chodniku stanowią dla siebie zagrożenie. 

  Sąd orzekł jednak, że rowerzysta jest winny.

  - Zjechanie ze ścieżki byłoby usprawiedliwione, gdyby skorzystanie z niej było niemożliwe lub zwiększało zagrożenie dla rowerzysty lub innych uczestników ruchu - argumentował sędzia, orzekając, że jedynym powodem dla którego Michał R. złamał prawa drogowe, było ułatwienie sobie drogi. 

  Rowerzysta otrzymał karę 200 zł, a sąd potępiał to, że rowerzysta w swojej obronie przyznawał zupełną lekceważenie przepisów drogowych i ewidentny brak chęci dostosowania się do nich w przyszłości. Wyrok jest nieprawomocy.

  (na podstawie: artykułu Rzeczpospolitej)

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  13Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ali 13 7 miesięcy temuocena: 67% 

   Prawdziwa plaga to bezkarni rowerzyści i właściciele psów. Rowerzyści w wyraźnej części jeżdżą bezkarnie i wręcz bezczelnie. Jeżdżenie po chodniku to właściwie już norma, a przypomnę ze rowerzystów na chodniku nie ma prawa być poza nielicznymi wyjątkami, jak. np. przewóz małych dzieci, czy fatalna deszczowa czy śnieżna pogoda. Z właścicielami psów w znacznej części jest bardzo źle - bezkarność, nie liczenie się z ludźmi - typowy komentarz na ujadanie psa to "niech się pan/pani nie boi, on nie gryzie". Oczywiście ludzie tacy tylko częściowo są winni - winna jest władza która dała sporo praw rowerzystom i zapewniła im bezkarność (brak numerów rejestracyjnych) i brak OC, a w przypadku właścicieli psów to brak egzekwowania prawa, np. za zaśmiecanie czy bieganie wolno psa tam, gdzie nie powinien biegać, np. w parkach., albo za kąpiele psów w oczkach wodnych, gdzie jest to zabronione.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~itii 12 7 miesięcy temuocena: 25% 

   Należy wprowadzić obowiązek zmniejszenia prędkości przez rowerzystów w przypadku zbliżania się do wytyczonego przejazdu przez ulicę. Gdy rowerzysta wpada na przejazd z prędkością często ponad 20 km/godz kierowca samochodu ma problem.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 41 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~itii2 11 7 miesięcy temuocena: 88% 

   Debil tyle Ci powiem.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 38 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek 10 7 miesięcy temuocena: 93% 

   Zgadzam się, dodatkowo taki sam nakaz dla wszystkich kierowców samochodów, przez przejście dla pieszych max 20 km/h

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 43 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick 9 7 miesięcy temuocena: 79% 

   Ogólnie nakaz jazdy po ścieżce to jakaś porażka, bo nakaz stoi przy ścieżce, więc jadąc drogą nie obowiązuje on rowerzystę. Za to obowiązuje go zakaz poruszania się rowerem.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 42 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~towgier 8 7 miesięcy temuocena: 79% 

   auta i piesi tez sa swieci ogolnie robta co chceta

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 42 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~izako 7 7 miesięcy temuocena: 49% 

   ..."większość rowerzystów trzyma się przepisów" piszecie - to oczywista bzdura, większość rowerzystów jeździ nieprzepisowo! Uważają, że jak wsiadają na rower to są świętymi krowami (mimo, że godzinę wcześniej prowadzili auto).

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 59 62 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Baron 6 7 miesięcy temuocena: 45% 

   Bardzo dobry wyrok! Brawo. Sam jestem zapalonym cyklista ale i kierowca. Jest ścieżka rowerowa to obowiązkowo rower powinien nie jechać, nie ma na jego trasie siezki to ulica. Proste. A nie jak co poniektórzy, jadą tak jak im wygodnie, szybciej bez przejmowania się przepisami. Raz droga, raz pasy, na czerwonym i zadowolony. Śmieje się z nich...myślą ze maja włączona opcje nieśmiertelności. A szczególnie kiedy ścieżka rowerowa przecina jezdnie...przyspieszają specjalnie tylko po to aby wyegzekwować swoje prawo...dziwne ze nie zastanawia ich rezultat auto kontra rower.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 54 66 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kkk 5 7 miesięcy temuocena: 63% 

   Być może w tym wypadku sąd ma rację, ale dość często rowerzyści są zmuszani do wjazdu na jezdnię bo DDR znika za skrzyżowaniem albo za skrzyżowaniem prowadzi w innym kierunku, niż kierunek jazdy rowerzysty, wtedy często jedyny sposób na prawidłowe włączenie się do ruchu rowerzysta ma na wcześniejszym skrzyżowaniu, co dla postronnych osób może wyglądać jak łamanie obowiązku jazdy DDR.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 72 43 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 4 7 miesięcy temuocena: 95% 

   A co na to Pełnynocnik rowerowy ?? W nim cała nadzieja cyklistów !

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 54 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 3 7 miesięcy temuocena: 55% 

   Skandaliczne orzeczenie sądu!!! Powszechnie wiadomo, ze pedalarze to nowa arystokracja dróg, i jakiekolwiek przepisy ich nie obowiązują, a próba egzekwowania ich przestrzegania to zwykłe szykany!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 66 54 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 2 7 miesięcy temuocena: 53% 

   Jakim to trzeba być nołlajfem i przegrywem, żeby tak hejcić. Wy wszyscy tacy w tym projekcie para-ursynów?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 72 64 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty zielone 1 7 miesięcy temuocena: 58% 

   @mieszaniec - a po jakiymu ty do mnie godosz ???

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 50 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.118 sekundy
  REKLAMAA2-EMPIK-od-01-02-do-03-03-2018