REKLAMAA1-ENELMED---15-07----15-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Przedszkole nr 286 przy ul. Mandarynki

  Przedszkole nr 286 przy ul. Mandarynki (SK)

  Troje dzieci z przedszkola przy ulicy Mandarynki zachorowało na salmonellę. Dyrekcja placówki uspokaja, że trzy przypadki w miesiącu to nie epidemia, ale na wszelki wypadek zawiadamia Sanepid. Jutro będą znane wyniki kontroli w kuchni, która gotuje też dla uczniów podstawówki. 

  Aż 700 obiadów dziennie wydaje kuchnia obsługująca dwie placówki przy ul. Mandarynki - Szkołę Podstawową nr 330 i Przedszkole nr 286. Rodzice tej ostatniej przestraszyli się, gdy dyrekcja poinformowała o kilku przypadkach zakażeniu dzieci bakterią salmonelli. Miało do tego dojść w ciągu ostatniego miesiąca.

  - Pierwsze zachorowanie jest z 18 października, następne z 15 i 17 listopada. Jako rodzice jesteśmy bardzo zaniepokojeni taką sytuacją. Nie można tej sprawy zamieść pod dywan, tylko podjąć działania mające na celu zapobiegać takim przypadkom - alarmuje jedna z matek. 

  Dyrekcja przedszkola twierdzi, że nie ma podstaw do niepokoju, ale o przypadkach salmonelli u swoich podopiecznych poinformowała urząd dzielnicy i Sanepid.

  - Na 250 dzieci mamy trzy przypadki w skali miesiąca, więc nie można mówić o epidemii. Poza tym nie wiadomo, gdzie mogło dojść do zakażenia. Rodzice poinformowali nas po fakcie. Na przykład wczoraj dowiedzieliśmy się o zachorowaniu z października. Pomimo, że nie mamy żadnych zaświadczeń lekarskich, a tylko informacje mailowe i telefoniczne od rodziców, sprawę zgłosiliśmy do Sanepidu - wyjaśnia wicedyrektor przedszkola Agnieszka Jagiełło. 

  Sanepid sprawdza

  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna potwierdza, że takie zgłoszenie otrzymała i zgodnie z procedurą wysłała swoich pracowników na kontrolę.

  - Dzisiaj takie zawiadomienie od dyrekcji przedszkola do nas wpłynęło, zatem nasi pracownicy niezwłocznie sprawdzą zarówno kuchnię, zaplecze oraz żywność. Wyniki kontroli będą znane jutro - mówi Agata Joks z warszawskiego Sanepidu.

  Uspokajająca dla rodziców i dzieci, może być informacja, że żaden z uczniów  podstawówki, którzy jedzą obiady przygotowywane przez tę samą kuchnę, co przedszkolaki, nie zachorowało ostanio na salmonellę. 

  - Nasi uczniowie wykupują obiady gotowane przez kuchnię należącą do przedszkola, ale u nas nie było żadnego przypadku zakażenia - słyszymy w sekretariacie SP nr 330. 

  Bakterie salmonelli występują przede wszystkim w produktach białkowych i jego przetworach - mięsie, mleku, jajach oraz wyrobach garmażeryjnych oraz wodzie. Do zakażenia salmonellą może dojść na skutek nieprawidłowego przechowywania żywności lub z powodu braku higieny. Pierwsze objawy zachorowania mogą się pojawić już 10 godzin po zakażeniu. Są to: silne bóle brzucha o charakterze skurczowym, biegunka, wymioty oraz gorączka.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 22

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~taka sobie 5 7 miesięcy temu

   A to, że nie stwierdzono tam żadnych nieprawidłowości to już nikt nie napiszę?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~7 4 7 miesięcy temuocena: 0% 

   A co wy dlugopisow z pracy i papieru toaletowego nie wynosicie? :)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~och 3 7 miesięcy temu

   w każdym wynoszą, ale trzeba chcieć , żeby złapać. Panie intendentki tez ledwie torby udzwigną

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gość 2 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Tak, to to przedszkole!!!!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~As 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

   To jest to przedszkole gdzie panie z obsługi wynosiły regularnie produkty??? Był swego czasu program w uwadze.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3824 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020