REKLAMAA1 ARENA Restaurant (G4) 01.06.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Zarost i zadbana broda nie wychodzą z mody już od kilku dobrych sezonów. Nic dziwnego, taka stylizacja nadaje bardziej męskiego wyglądu, a poza tym daje możliwość formowania konturów twarzy – poprawiania owalu i tuszowania niedoskonałości w jej proporcjach. Aby jednak cieszyć się z efektów, musisz wiedzieć jak dbać o swój zarost. Czym najlepiej kontrolować jego długość? A może całkowicie zrezygnować z zarostu na rzecz idealnie gładkiej skóry?

  Elektryczne maszynki do włosów i do brody

  Jeśli nie masz dużego doświadczenia w strzyżeniu nożyczkami lub brzytwą, a także zdolności manualnych i wyczucia w dłoni – nic straconego! Nowoczesne maszynki do strzyżenia ułatwią Ci to zadanie. Dzięki wymiennym lub opcjonalnie – regulowanym nakładkom, możesz nie tylko skrócić zarost, ale nadasz mu również optymalny kształt. Co więcej, dzięki kilkustopniowej głowicy i nasadki, pod którą obracają się zwykle dwa rzędy nożyc, możesz również w prosty sposób zająć się konturowaniem zarostu. Główną zasadą jest to, że broda powinna stopniowo wydłużać się w kierunku szyi, czyli strzyżenie rozpoczynasz od krótszej nasadki przy uchu i stopniowo zwiększasz długość zarostu w kierunku linii żuchwy. Dobra, łatwa w obsłudze i bardzo precyzyjna może okazać się np. maszynka Philips, z której profesjonalnych wersji, często korzystają również zawodowi fryzjerzy!

  Trymery do brody i wąsów

  Do bardziej precyzyjnej pracy, takiej jak np. regulowanie długości wąsów, kształtowanie baków i nadawanie konturu brodzie przyda Ci się poręczny trymer. Wymienne końcówki trymera pozwolą Ci również usunąć włosy z uszu i nosa, przyciąć zbyt bujne brwi, a także dokładnie pozbyć się włosów z szyi. Co więcej, trymerem możesz regulować owłosienie w miejscach intymnych i pod pachami. Jego nożyce są przystosowane do ścinania twardszych, grubszych i kręconych włosów. Pamiętaj, że to urządzenie, które nie goli, ale strzyże. 

  Efekty jak od barbera bez wychodzenia z domu?

  Jeśli wierzysz w swoje możliwości i zdolności fryzjerskie, możesz spróbować zająć się swoim zarostem, lub pozbyć się go tak, jak prawdziwy barber. W tym celu musisz zaopatrzyć się w dobre kosmetyki do golenia, które zmiękczą włosy i zredukują ryzyko wystąpienia podrażnień podczas golenia. Ale nie tylko! Co jeszcze będzie Ci potrzebne?

  Najlepsze maszynki do golenia

  Jeśli właśnie żegnasz się z brodą lub po prostu preferujesz idealnie gładką skórę – masz do wyboru naprawdę wiele możliwości. Nowoczesne maszynki do golenia (np. kultowej marki Wilkinson), są wyposażone w ruchome główki, które ergonomicznie dopasowują się do kształtów i konturów twarzy. Kilka ultra ostrych noży, podobnie jak brzytwa profesjonalnego golibrody, dokładnie ścinają każdy włos z mistrzowską precyzją. Dzięki temu możesz cieszyć się idealnie gładką skórą – szybko i bez zacięć!

  Jak się golić?

  Aby Twoja skóra była gładka i bez podrażnień musisz pamiętać, że poza dobrym sprzętem liczy się technika! Jeśli wybierasz klasyczną maszynkę do golenia (np. Wilkinson), musisz umyć twarz i pokryć zarost pianką lub mydłem do golenia. Zarost zawsze goli się z włosem! Nigdy nie rób tego pod włos! Golenie pod włos jest główną przyczyną podrażnień, zacięć i mikro krostek, które będą utrzymywać się nawet do kilku dni po nieprawidłowo wykonanym goleniu. Jeśli chcesz być bardziej precyzyjny – naciągnij delikatnie skórę, dzięki czemu jeszcze dokładniej usuniesz włosy np. pod nosem i na szyi.

  Golenie nie musi być przykrym obowiązkiem. Niezależnie od tego, czy dbasz o wygląd swojej dłuższej brody, czy preferujesz gładką skórę na twarzy – najważniejsza jest inwestycja w dobre kosmetyki dla mężczyzn i solidny, profesjonalny sprzęt do golenia. Może to być zarówno elektryczna maszynka do włosów, precyzyjny trymer, jak i klasyczna maszynka do golenia z wymiennymi ostrzami.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.2508 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021