REKLAMAA1 SanGiovanni 01.10.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Chociaż nieużywany, to wiecznie zastawiony. Kierowcy zrobili sobie parking z nieczynnego wjazdu na tyły Tesco. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby przy okazji nie zastawiali chodnika. Piesi - w tym uczniowie pobliskiej szkoły - muszą omijać zaparkowane samochody jezdnią.

  Niedawno tuż za Tesco na Kabatach wyrosło nowe osiedle. Jednak zanim mieszkańcy wprowadzą się do swoich mieszkań, należy wyprowadzić je ze stanu deweloperskiego. Tutaj do akcji wkraczają ekipy remontowe. Gdzieś jednak muszą zaparkować swoje pojazdy. Mogliby to zrobić na często pustym parkingu obok hipermarketu. Dlatego swoje samochody zostawiają na ul. Iwanowa-Szajnowicza w nieczynnym wjeździe na tyły Tesco. I tutaj rodzi się inny problem.

  - Blokują ruch pieszy na chodniku prowadzącym wzdłuż południowe płotu Tesco od budynku przy ul. Zaruby 6 i Szkoły Podstawowej nr 399 do pętli autobusowej Osiedle Kabaty. Samochody najczęściej są stawiane bezpośrednio przy płocie, a ich ominięcie jest możliwe wyłącznie jezdnią - zwracał uwagę już w marcu tego roku pan Leszek.

  fot. nadesłane

  Ruch jak na Marszałkowskiej

  Najczęściej kierowcy blokują tylko chodnik, który prowadzi do nasypu pomiędzy jedną a drugą częścią ulicy. Jednak gdy podjadą pod sam płot, mieszkańcy i dzieci idące tamtędy do szkoły przy Zaruby muszą manewrować między zaparkowanymi a jadącymi Iwanowa-Szajnowicza samochodami. Mimo pozorów niezbyt ruchliwej drogi - ulica jest krótka i nie ma drugiego wylotu - ruch wcale nie jest na niej mały.

  fot. nadesłane

  Pan Leszek o pomoc w rozwiązaniu problemu zwrócił się do urzędu dzielnicy. W międzyczasie mieszkańcy próbowali poradzić sobie z egoistycznym parkowaniem na własną rękę. Przed wjazdem można było znaleźć prowizoryczne blokady z gałęzi i taśmy.

  Bez konkretnych rozwiązań - na przykład betonowej zapory, którą wykorzystano w analogicznej sytuacji na ul. Wełnianej - parkowanie we wjeździe cały czas kwitło. Władze Ursynowa nie mogły jednak nic wskórać. Chociaż ulica Iwanowa-Szajnowicza jest ulicą dzielnicową, to odcinek z zastawianym wjazdem już nie.

  - Ulica Iwanowa-Szajnowicza, na odcinku od al. KEN, została wybudowana przez dewelopera i nie została formalnie przekazana Urzędowi Dzielnicy Ursynów - przekazuje Kamila Terpiał, rzecznik ursynowskiego ratusza.

  fot. nadesłane

  To można czy nie można?

  Procedura przejmowania ulicy przez dzielnicę cały czas trwa. Wobec tego wprowadzenie jakichkolwiek zmian w organizacji ruchu - np. ustawianie znaków czy właśnie betonowych zapór - rzekomo jest niemożliwe. Urząd po przeprowadzeniu wizji w terenie stwierdził ponadto, że nieprawidłowo zaparkowanych samochodów wcale tam nie ma. Czemu przeczą publikowane przez nas zdjęcia.

  Z uwagi na skargi mieszkańców władze dzielnicy zobowiązały dewelopera do ustawienia słupków z taśmą przed wjazdem.

  - Taśma założona przez dewelopera była już kilkukrotnie zerwana, co świadczy o tym, że samochody przekraczają wyznaczoną przez nią granicę - zauważa pan Leszek.

  fot. nadesłane

  Dziś taśma jest nie tyle zerwana, co nie ma po niej śladu. A kierowcy jak parkowali we wjeździe, tak parkują nadal. Po naszej interwencji w urzędzie dzielnicy okazało się, że deweloper może jednak postawić coś więcej niż tylko słupki z taśmą.

  - Zgodnie z jego deklaracją w piątek, 17 września zostaną one zastąpione barierkami betonowymi - dodaje rzecznik ursynowskiego ratusza.

  Takie będzie już o wiele trudniej przestawić. Czy wystarczą, aby mieszkańcy mogli bez problemu przejść wzdłuż płotu Tesco? To się dopiero okaże. Na Ursynowie już nie raz mieliśmy do czynienia z kreatywnością kierowców, którzy upodobali sobie jakieś miejsce.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 54

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 9
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 27
   BRAK SŁÓW

  11Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~an 11 19 dni temu

   dzieci do nowej szkoły wraz z rodzicami to akurat najczęściej chodzą przez nowoobsadzony piękny klomb kwiatowy, żeby później przejść na kawałek nieużywanego rozjeżdżonego trawnika i prosto z górki do szkoły, mieszkańcy okolicznych bloków robią to samo, nie tylko spacerują po ładnie zaaranżowanej zieleni ale oczywiście wysadzają tam swoich małych przyjaciół (oczywiście jeśli zdążą zanim ten przyjaciel narobi na nowiutki jasny chodnik) - to po co awantura o przejście pod ogrodzeniem TESCO? chyba tylko dla zabawy ;( mieszkańcy sami niszczą wszystko, co nowe, ładne i mogłoby oko cieszyć bo dwóch kroków więcej nie chce się zrobić żeby pójść wyznaczonym chodnikiem

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • S-Kate 10 miesiąc temuocena: 100% 

   Deweloper od jakiegoś czasu konsultował temat w Urz. Dzielnicy i w piątek 17.09.21 po południu ustawili trzy betonowe zapory typu Jersey. Juz teraz żaden samochód nie zablokuje pieszym chodnika.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PolishWoodpecker 9 miesiąc temuocena: 33% 

   Kiedyś międzynarodowm socjalistom (komuniści) nie sniĺo się aby zwykły obywatel był w posiadaniu auta.... Obecni ,,świadomi,, multi-kulti międzynarodowi socjalisci, Tęczowe Khmery i inni eco-terrorysci, doprowadzą do tego, że problem parkowania sam się rozwiąże... Nawet co poniektórzy ,,futuryści,, już likwidują pasy drogi, aby w ich miejsce posadzić drzewka.... a z drugiej strony leją ścieki do rzeki...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 8 miesiąc temuocena: 47% 

   Samochodów przybywa. Trzeba budować parkingi.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nie dajmy się zwariować 7 miesiąc temuocena: 76% 

   Dlaczego tablice rejestracyjne nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów są zasłaniane na zdjęciach? Jeśli redaktorzy są zastraszani przez kierowców tych aut to wszystkie przypadki zastraszania powinny zostać natychmiast zgłoszone policji.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Łamanie przepisów należy karać mandatem 6 miesiąc temuocena: 76% 

   Samochody parkujące na chodniku to nie "absurd", tylko jawne łamanie przepisów o ruchu drogowym. Sprawą powinna zająć się policja lub straż miejska.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 41 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 5 miesiąc temuocena: 61% 

   ale jak niby? w państwie z tektury?? SM zbyt zajęta niewiadomo czym. Policja zajęta wiadomo czym.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 19 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aster 4 miesiąc temuocena: 19% 

   No przecież napisane jest ze ulica jeszcze nie jest odebrana, wiec policja i SM nic tu nie zrobia

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kto i dlaczego? 3 miesiąc temuocena: 74% 

   do MrFrosty: Napisałem KTO (jakie służby) i DLACZEGO (łamanie prawa) powinien w tej sytuacji interweniować na miejscu zdarzenia.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 14 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zbój madej 2 miesiąc temuocena: 39% 

   Bez przesady. Duzo wieksze niebezpieczeństwo to jezdzący tedy rowerzysci, mający pieszych w pompie. Ale mozna sie domyslac co to za lechu doniósł

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sugerator 1 miesiąc temuocena: 71% 

   Na Relaksowej mieszka pewien samorządowiec, też rowerzysta, idź z nim pogadaj. Może przestanie tamtędy jeździć... A nie poczekaj... Przecież Relaksowa to tuż obok.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3581 sekundy
  REKLAMAA2 ROSSO 28.09.2021 - 27.10.2021