REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2023 - 30.06.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 września 2022, 13:14

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Kupując samochód, niezależnie od tego, czy będzie on używany przez osobę prywatną, czy będzie służył danemu przedsiębiorstwu, należy zwrócić szczególną uwagę na jego stan techniczny. Oprócz estetycznego wyglądu auto powinno sprawnie działać, a także zapewnić bezpieczeństwo kierowcy i pasażerom. W konsekwencji tego, iż duże firmy bardzo często wymieniają flotę samochodów, na rynek wtórny trafia dużo samochodów poleasingowych. Jest to znakomita okazja zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców, chcących zaoszczędzić pieniądze. Czym charakteryzuje się samochód używany i dlaczego warto kupić pojazd poleasingowy?

  Na czym polega leasing samochodu?

  Ta forma finansowania samochodu wielu osobom kojarzy się tylko i wyłącznie z dużymi przedsiębiorstwami - nic bardziej mylnego. Leasing skierowany jest również do osób prywatnych, niemających nic wspólnego z prowadzeniem biznesu. Aby móc użytkować pojazd na korzystnych warunkach finansowych, należy podpisać umowę, a także wpłacić wkład własny. Comiesięczne raty, płacone przez leasingobiorcę, są ustalone zgodnie z harmonogramem. Wybrany samochód po zakończeniu umowy można zwrócić bądź wykupić i stać się jego rzeczywistym właścicielem.

  Czym charakteryzują się auta poleasingowe?

  Samochody poleasingowe wyróżniają się tym, że w przeciągu trzech lub pięciu lat były intensywnie eksploatowane, a następnie zwrócone do firmy bądź odebrane za niewywiązanie się z umowy. Maksymalny okres leasingu określa się na okres 60 miesięcy, jednak zdarza się, że taki pojazd można używać nawet 7 lat (w zależności od firmy leasingowej). Wbrew pozorom są to auta zadbane, wyróżniające się nienagannym wyglądem i bardzo dobrym stanem technicznym. Trzeba jednak pamiętać, że bez względu na rok produkcji, takie samochody są wykorzystywane na co dzień, w związku z tym mogą mieć naprawdę wysoki przebieg. Kliknij tutaj i dowiedz się szczegółowych informacji!

  Samochód poleasingowy - redukcja kosztów w firmie

  Dzięki zminimalizowaniu bieżących kosztów przedsiębiorstwo może uniknąć ryzyka niewypłacalności lub upadłości. Redukcja wydatków powinna być przeprowadzona w taki sposób, aby nie odbiło się to negatywnie na jakości oferowanych produktów lub świadczonych usługach. Zaoszczędzone środki można przeznaczyć na rozwój firmy np. zakup nowoczesnego sprzętu lub szkolenia dla pracowników.

  Optymalizacja firmowych kosztów to skorzystanie między innymi z leasingu lub zakup samochodów poleasingowych. Pojazdy zwrócone przez leasingobiorców są zazwyczaj zachowane w bardzo dobrym stanie, a także charakteryzują się atrakcyjną ceną, co pozwoli przynieść firmie długotrwałe korzyści finansowe.

  Innym sposobem na ograniczenie kosztów w biznesie jest wynajem auta w abonamencie, o którym można dowiedzieć się więcej na tej stronie.

  samochód osobowy

  Zakup samochodu poleasingowego - o czym trzeba wiedzieć?

  Przed nabyciem pojazdu poleasingowego, należy dokładnie sprawdzić jego stan techniczny u zaufanego mechanika, aby uniknąć niemiłych niespodzianek. Szczególną uwagę trzeba zwrócić również na stan nadwozia, rodzaj paliwa, przebieg, rok produkcji, a także umówić ze sprzedającym przebyte kolizje bądź naprawy.

  Dużą zaletą aut poleasingowych jest przede wszystkim ich wiek oraz stosunkowo niewielka cena. Dzięki szczegółowemu udokumentowaniu, zainteresowani pojazdem mają pewność, że licznik nie jest przekręcony, a każda usterka, zagrażająca bezpieczeństwu została naprawiona. Samochody poleasingowe są najczęściej wyceniane przez rzeczoznawców, czasami zdarza się, że są jeszcze objęte gwarancją.

  Ofert sprzedaży takich aut jest wiele. Warto pamiętać, że pojazdy poleasingowe to nie tylko samochody dostawcze i sedany, lecz również eleganckie i nowoczesne SUV-y, które są z reguły zadbane i regularnie czyszczone przez tymczasowych „właścicieli”.

  Kupując samochód używany, warto wybrać sprawdzony model. Solidna, renomowana marka pojazdu to podstawa, ponieważ obecnie oferta aut poleasingowych jest bardzo szeroka. W wyborze idealnego środka transportu z pewnością pomogą kwalifikowani doradcy, którzy odpowiedzą na najczęściej zadawane pytania związane z aukcją samochodów poleasingowych. W przypadku firmy Alphabet Polska klienci mogą liczyć na kompleksową usługę, opartą o wieloletnie doświadczenie na rynku.

  Podsumowanie

  Każda osoba, która chociaż raz w swoim życiu stała przed wyborem samochodu wie, że jest to nie lada wyzwanie. Kupno samochodu poleasingowego niesie ze sobą wiele korzyści przede wszystkim dla właścicieli firm, którzy chcą zoptymalizować wydatki. Niemniej jednak trzeba pamiętać, że dobry pojazd można nabyć jedynie na sprawdzonych aukcjach poleasingowych.

  Artykuł załadowany: 0.4181 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023