REKLAMAA1-BRICOMAN-od-01-02-do-02-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Miejscy drogowcy nałożyli na wykonawcę remontu ul. Roentgena karę za samowolkę. Frezowanie miało się rozpocząć dopiero 19 sierpnia a "na dziko" ruszyło już w ubiegłą środę, bez zachowania środków bezpieczeństwa. Kierowcy: to skandal jakich mało!

  O bałaganie na Roentgena pisaliśmy w ostatnią środę, gdy na ulicy pojawił się ciężki sprzęt do frezowania nawierzchni należący do firmy Falbruk - wykonawcy remontu. Kierowcy narzekali, że nikt nie uprzedzał o rozpoczęciu robót. Zamknięto po jednym pasie ruchu, na ulicy zabrakło oznakowania. Kierowcy wjeżdżali w dziury i mieli problem z wydostaniem się na właściwy pas.

  - Pas powinien być całkowicie odgrodzony oraz wprowadzone jakieś ograniczenie prędkości. Jadąc lewym pasem od Leclerca w stronę Auchan mogę wpaść w rozkopaną drogę, w której na poziomie starej drogi są tylko studzienki! - alarmował nas Tomasz, ursynowski kierowca.

  - O mały włos nie wpakowałam się na jezdnię z zerwaną nawierzchnią, jechałam od strony Leclerca ulicą Ciszewskiego prosto w stronę Piaseczna. Skandal! - podsumowuje Ewa. Inni kierowcy mówią o niezachowaniu przepisów BHP - ramię taśmy transportującej urobek miało jeździć nad autami. 

  ZDM: nałożyliśmy karę na wykonawcę

  Okazuje się, że na frezowanie przed długim weekendem nie było zgody Zarządu Dróg Miejskich. Remont miał się rozpocząć zgodnie z umową dopiero 19 sierpnia i potrwać cztery dni - do 22 sierpnia. Do tego czasu ulica miała pozostać nietknięta.

  - Wykonawca rozpoczął remont bez zatwierdzonej czasowej organizacji ruchu. Zrobił rzecz absolutnie niedopuszczalną, nie można rozpoczynać frezowania bez zamknięcia ulicy - mówi Paweł Olek z ZDM.

  ZDM nałożył na firmę Falbruk karę w wysokości 2 tys. złotych za każdy dzień prowadzenia prac niezgodnych z umową - a więc do 19 sierpnia. W sumie do zapłaty może mieć ok. 20 tys. złotych.

  Żadne kary nie wynagrodzą kierowcom utrudnień jakie zupełnie niepotrzebnie powstały na ul. Roentgena. Dziś na placu budowy jest cisza, nie ma maszyn - wykonawca odpuścił, pozostawiając nieprzejezdne pasy ruchu w obie strony. W niektórych miejscach jest tak wąsko, że kierowcy muszą uważać, by nie wpaść w dziurę - roboty prowadzono bowiem również na dojazdach z uliczek podrzędnych.

  Gdyby Falbruk nie rozpoczął tej samowolki, utrudnienia na Roentgena trwałyby zaledwie 4 dni - od 19 do 22 sierpnia. Wkraczając z ciężkim sprzętem nielegalnie i wycofując się po karach nałożonych przez drogowców, zafundował kierowcom aż dwutygodniowy chaos. 

  Jak informuje ZDM jeszcze w tym tygodniu ma zostać zatwierdzona tymczasowa organizacja ruchu. W sobotę ulica zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Autor narzeka 8 5 miesięcy temu

   Jakby autor tego artykułu miał trochę więcej rozumu to nie gadał by głupot ze wykonawca zafundował 2 tygodnie chaosu bo jest już położona nowa nawierzchnia od tygodnia.p

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mondry 7 5 miesięcy temu

   Artykuł jest sprzed 12 dni... Czego nie rozumiesz?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karczunkowski 6 6 miesięcy temuocena: 50% 

   dlaczego wysoki ursynów ma tyle remontów, a prośby o tak potrzebne inwestycje na zielonym ursynowie są ignorowane panie burmistrzu? czy tylko wielkomiejscy mieszkańcy mogą liczyć na środki?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paweł W-wa 5 6 miesięcy temuocena: 67% 

   To nie jest inwestycja dz.Ursynów.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Oui 4 6 miesięcy temuocena: 100% 

   jedne inwestycje są wykonywane a inne nie, czekamy na modernizację Stryjeńskich

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janusz Nowakowski 3 6 miesięcy temuocena: 100% 

   chaos na ulicach Ursynowa to specjalność obecnej władzy w Warszawie

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stefek 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

   a ja się pytam gdzie jest PEOwski burmistrz Ursynowa i czemu doprowadził do absurdu... czy nie ma nic do powiedzenia na temat tego, co dzieje się na Ursynowie?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zaglo 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Ciekawe po co miesiąc temu wmontowali w zrywaną nawierzchnię oświetlenie przejść dla pieszych? Polska to BOGATY kraj!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1141 sekundy
  REKLAMA