REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Lokatorzy bloku przy Polinezyjskiej 3 mogą w tym roku wreszcie poczuć ulgę i uwolnić się od niezwykle głośnegosąsiada. Jeśli sprawy w sądzie potoczą się w zgodzie z oczekiwaniami współwłaścicieli, to już w lutym mężczyzna może stracić mieszkanie.

  Od ponad czterech lat w bloku spółdzielni "Na Skraju" dzieją się dantejskie sceny. Czterdziestokilkuletni mężczyzna, zajmujący lokal na parterze, bez ustanku, nocami i dniami uprzykrza życie innym.

  Sąsiedzi muszą znosić krzyki, wrzaski, ujadanie psów i bardzo głośną muzykę, ponieważ sąsiad za nic ma ich prośby o uspokojenie. Nie wpuszcza też policji, która tylko w ubiegłym roku była ponad 30 razy wzywana na interwencję. Nie przemawiały też do niego kary finansowe wymierzane przez sąd za zakłócanie ciszy.

  Spółdzielnia, która przez długi czas nie reagowała na rozpaczliwe prośby lokatorów o pomoc, słowami nowego p.o. prezesa obiecała zająć się sprawą i przywrócić porządek. Zarząd spółdzielni - na wniosek rady nadzorczej - ma bowiem prawo wysiedlić uciążliwego lokatora, przymusowo sprzedać jego mieszkanie, oddając mu pieniądze. Pozwala na to art. 16 ustawy o własności lokali.

  Jest wniosek o eksmisję

  Jak się dowiedzieliśmy spółdzielni “Na Skraju” nie udało się wszcząć stosownej procedury prawnej. Okazało się, że uciążliwy sąsiad nie jest jedynym właścicielem mieszkania, a w sądzie toczy się przeciwko niemu sprawa o eksmisję z powództwa cywilnego.

  - Doszło do spotkania ze stronami, które są współwłaścicielami mieszkania, i w toku rozmów okazało się, że na początku roku sprawa sądowa między stronami może zostać rozstrzygnięta oraz zapaść wyrok o eksmisji. Jeśli to nie nastąpi, to jedna ze stron zwróciła się do nas o pomoc i taka zostanie jej przez nas udzielona - słyszymy nieoficjalnie w spółdzielni.

  Wyrok ma zapaść na początku lutego. Współwłaściciele domagają się, aby został wydany z rygorem natychmiastowej wykonalności. Jeśli tak się stanie, to trudno o lepszą wiadomość dla lokatorów Polinezyjskiej 3. Oznacza, to bowiem, że eksmisji będzie można dokonać od razu po wydaniu wyroku, nie czekając na jego uprawomocnienie.

  "Puszczał muzykę do 5 rano, psy szczekały zamknięte na balkonie"

  Mieszkańcy nie wiedzą o toczącej się sprawie i narzekają, że nic się nie zmienia. 

  - Nic do tego człowieka nie dociera, jest jak z innej planety! Nie wpuszcza policji i myśli, że nie ma problemu. Minionej nocy puszczał muzykę do piątej rano i nie dało się spać. Znów była impreza. Do tego psy szczekały zamknięte na balkonie. Nie możemy tak dalej żyć - skarży się pan Tomasz.

  Poza hałasowaniem mężczyzna wystawia śmieci na klatkę, w tym odchody psów, które rzadko wyprowadza na dwór. Nieczystości wyrzuca też przez balkon na trawę.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 56

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 29
   BRAK SŁÓW

  12Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Issaa 12 6 dni temuocena: 0% 

   Wolność Tomku w swoim domku, ciekawe czy palił na balkonie

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Oli89 11 8 dni temuocena: 100% 

   Jak już policja będzie go eksmitować, to powinien być też zawiadomiony TOZ i trzeba mu odebrać te biedne pieski. Typa w ogóle nie żal, ale psów tak, bo to nie zwierząt wina, że właściciel ma nierówno pod deklem.

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~santo subito 10 10 dni temuocena: 8% 

   Eksmisja ... w pandemii, zimą ? pewnie naród żądny krwi chciałby aby eksmisja była na tzw. bruk i najlepiej transmitowana w narodowych mediach na cały Świat ... powodzenia! Może Człowiek potrzebuje pomocy - są (podobno są) instytucje, które powinny pomóc temu Człowiekowi, co zrobiły, że ... nic nie zrobiły? Opamiętajcie się ludzie, proszę, za dużo nienawiści wokoło.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 9 10 dni temuocena: 75% 

   „Za dużo nienawiści wokoło” powiedział katolik głosujący na pis.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 12 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 8 11 dni temuocena: 50% 

   Ale co? Pilnujecie już, czy przypadkiem nie gromadzi dziwnych środków na rośliny? albo nie znosi jakiś dziwnych butli? Pamiętajcie - człowiek, któremu zabieracie jego sens życia, nie ma nic do stracenia. Tak działa system na wschodzie. Dodać do tego trzeba jeszcze jakieś chore idee religijne i mamy ekstremistę. Atmosfera buntu wisi w powietrzu i gęstnieje. Każdy to widzi i czuje. Pytanie tylko kiedy wybuchnie i w jakiej formie. Może właśnie On będzie pierwszy który wysadzi cały budynek w powietrze. Dla wyjaśnienia - nie znam tematu ani człowieka, ale z opisu wynika że ma w nosie ogólne zasady. Może ma jakieś problemy i trzeba by mu pomóc, a nie karać? Byle by nie była to pomoc, jak z opieki która odbiera dzieci, bo bieda w domu ...

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZA STALINA BYŁO LEPIEJ 7 11 dni temuocena: 33% 

   ZA STALINA BYŁO LEPIEJ

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bbbb 6 11 dni temuocena: 100% 

   wiecie kiedy to się skończy? jak dojdzie do tragedii albo wypadku. Jak na Kabatach przy Dembego gdzie przez kilka lat ćpun, pijak, kryminalista i diler urządzał piekło sąsiadom. Kropka w kropkę jak tutaj. Głośna muzyka cały weekend i wieczorami. Zniszczona klatka schodowa. Przypadki pobicia i groźby (w tym zabójstwa i gwałtu). Policja przyjeżdżała kilka razy w tygodniu i co? I nico! Dopiero jak podpalił mieszkanie i klatkę to się spółdzielnia obudziła. Potem okazało się że policja nie miała zgłoszeń (tylko "prośby o interwencję") bo nikt nie poszedł osobiście na komisariat i się nie podpisał z imienia i nazwiska. Spółdzielnia nic nie wiedziała o problemie chociaż gość zniszczył szlaban i ogródek spółdzielni i potem spłacał.

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xylion 5 11 dni temuocena: 12% 

   To człowiek z problemami. Należy mu nieść pomoc i zrozumienie a nie potępiać jego czyny. Każdy grzesznik ma szansę na odnalezienie drogi do Boga!

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~an 4 10 dni temuocena: 91% 

   zabierz Go do siebie do domu

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ uwielbiam_gumowe_gacie 3 10 dni temuocena: 0% 

   Nie czytałeś? to Bóg ma go zabrać....

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pytanie do prawników 2 11 dni temuocena: 100% 

   Czy w takiej sytuacji dzielnicowy nie może codziennie nakładać mandatów, a w przypadku ich niezapłacenia dłużnik na kilkanaście dni trafia do więzienia za każdy z mandatów?

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~adwokat 1 11 dni temuocena: 0% 

   Za tego typu mandaty nie idzie się do aresztu, w razie nie zapłacenia. To musiałaby być grzywna.

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.351 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021