REKLAMAA1-FortSłużew-17-06----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 czerwca 2019, 09:27 komentarzy 40

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (MS)

  - Co robić kiedy sąsiad wystawia notorycznie worek ze śmieciami na klatkę schodową? - zapytał nasz czytelnik Jan. Przedstawiamy trzy sposoby na walkę z uciążliwym lokatorem.

  Co łączy brudne pieluchy, resztki jedzenia i waciki po zmywaniu paznokci? Odpowiedź jest prosta – brzydki zapach. Taki, którego nie lubimy czuć w swoim mieszkaniu. Niektórzy wychodzą z założenia, że w takim razie lepiej, aby worek z takim fetorem drażnił nozdrza sąsiadów i wystawiają go na klatkę schodową.

  - Niedawno sprowadziło się młode małżeństwo i na początku było wszystko w porządku, teraz zaczęli wystawiać śmieci nie zważając, że śmierdzi, że szczury znowu mogą się pojawić – pisze pan Jan. - Zgłaszałem sprawę w administracji, ale bez reakcji. Co można z tym zrobić? Jak zmusić, aby sąsiedzi wynosili śmieci? – pyta.

  Sposób pierwszy – rozmowa

  Rozmowa to w dzisiejszych czasach już nieco zapomniany sposób komunikacji. Jakoś przestało wypadać się odzywać do obcych, a skoro sąsiedzi są nowi, to tym bardziej wydaje nam się, że nie wypada zwrócić im uwagi. Nic bardziej mylnego! Skoro oni każą nam "wąchać" swoje śmieci, my mamy prawo powiedzieć, co na ten temat myślimy.

  Nie trzeba od razu pukać do drzwi z pretensjami. Może zagadać sąsiada lub sąsiadkę przy okazji i kulturalnie zwrócić uwagę, że korytarz jest przestrzenią wspólną i miło by było, gdyby ich worki zostawały po drugiej stronie drzwi. Nie wiadomo jaka będzie reakcja, ale warto spróbować.

  W wersji dla bardziej nieśmiałych proponujemy zostawić na worku ze śmieciami kartkę z prośbą „Wynieś mnie proszę, bo czuć mnie na całym korytarzu” albo zwykłe „Prosimy nie zostawiać śmieci na klatce, sąsiedzi”.

  Sposób drugi – daj znać administratorowi

  Jak wynika z opowieści pana Jana, sąsiedzi swoim zachowaniem łamią regulamin porządku domowego, a mimo to administrator niespecjalnie przejął się sprawą, choć dbanie o porządek w budynku należy do jego obowiązków.

  Jeśli nie skutkują ustne prośby kierowane do administratora, najlepiej zacząć wysyłać je w formie pisemnej, aby mieć później potwierdzenie zgłoszenia sprawy. Jeżeli forma pisemna nadal pozostaje bez odpowiedzi, można zgłosić sprawę do organu zatrudniającego administratora lub zarządcę nieruchomości.

  Sposób trzeci – straż miejska

  Za zanieczyszczenie wspólnej przestrzeni mieszkańcy odpowiadają przed spółdzielnią lub wspólnotą, więc straż miejska nie może ukarać nikogo za wystawienie worków ze śmieciami (o ile nie są wielkogabarytowe ani łatwopalne), ale może pomóc w inny sposób.

  Jeśli sprawa była zgłaszana do administratora, a on nie zareagował, to może zostać on ukarany. - Wezwanie straży miejskiej nie spowoduje bezpośredniego ukarania osoby wystawiającej śmieci, ale może ona nałożyć mandat na administratora za niedopilnowanie porządku w budynku – mówi Jerzy Jabraszko, rzecznik Straży Miejskiej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 212

  • 72
   BARDZO PRZYDATNY
  • 8
   ZASKOCZONY
  • 25
   PRZYDATNY
  • 7
   OBOJĘTNY
  • 14
   NIEPRZYDATNY
  • 16
   WKURZONY
  • 70
   BRAK SŁÓW

  40Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~qsy 40 dzisiaj 15:55

   się przecina od spodu delikatnie worek na 3/4 długości, sąsiad worek podnosi i....jebudu.

   Edytowany: 10 minut temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jareczekpizdeczek 39 7 dni temu

   ja to bym dołożył swój worek do niego i poprosił sąsiadów aby tak samo zrobili, nie wejdzie raz drugi zobaczy śmietnik pod swoim mieszkaniem to się ogarnie

   Edytowany: 7 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ALT 38 9 dni temuocena: 100% 

   jestem w stanie wyobrazić sobie sytuację gdzie ktoś chciał wynieść śmieci, nagle poczuł niepokój przed nadchodzącą podróżą... ze względu na małe dziecko nie pozostawił worka w mieszkaniu... bo dziecko by go rozniosło i szybko udał się na medytację w odosobnieniu.... niestety przez te kilka minut przechodził inny sąsiad i pomyślał - co za burak ;) No, ale jeśli sytuacja się powtarza to niestety nie mam złudzeń.

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pogir 37 12 dni temuocena: 80% 

   Ja bym podcial worek od dolu, zeby nie bylo widac, jak kilka razy rozsypie przed drzwiami to moze zrozumie

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Trl 36 14 dni temuocena: 14% 

   Bardzo potrzebny artykuł, liczę, że powstanie jakaś publikacja na ten temat... Odnośnie do komentarzy to, nie usprawiedliwiając wystawiania śmierdzących przedmiotów, gdzie jak gdzie, ale na Ursynowie, całe te mądrości związane z trzymaniem rzeczy na klatce schodowej są zaskakujące. Od blisko 50 lat na Ursynowie klatki schodowe wykorzystywane są do przechowywania przeróżnych przedmiotów i do tej pory nikt nie bił piany. Mam wrażenie, że najbardziej przeszkadza to wszelkiej maści zakompleksionym nowoprzybyłym mieszkańcom, którzy myślą, że jak kupili kawalerkę w kredycie na 40 lat to już im wolno wyzywać wszystkich od wieśniaków...

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 35 15 dni temuocena: 87% 

   Jeżeli na klatce jest COKOLWIEK poza wycieraczką dzwoni się na straż pożarną w celu przeprowadzenia inspekcji ppoż. Spółdzielnia/Wspólnota dostaje karę, po czym deleguje ją na sprawców i sprawa jest załatwiona.

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ALT 34 9 dni temuocena: 33% 

   Spółdzielnia może delegować.... Generalnie to wiesz, że to spółdzielnia dostaje to i musi zapłacić. Czy burak odda spółdzielni to zupełnie inna kwestia i uwierz wielu nie odda.

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ADM 33 16 dni temuocena: 100% 

   A administracja co ma zrobić? Zastrzelić? Panie rzeczniku SM przestań opowiadać takie farmazony. Dajcie administratorom SKUTECZNE narzędzia do walki z wiejskim nawykami to pogadamy. Od zostawiania śmieci, butów, worków z ziemniakami po wyrzucanie resztek jedzenia przez okno i trzepanie scierek i wykladzin przez balustrady. O zrzucaniu syfu z wycieraczki w ciąg komunikacyjny już nie wspomnę. Wymiotowanie przez okna i palenie fajek na balkonie aż po grille z głośna muzyka na tarasach. A rzucanie workami że śmieciami od progu komory smietnikowej żeby w locie się śmieci rozsypaly na podłogę to już sport narodowy.

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Życzliwy 32 4 dni temuocena: 100% 

   A ja uwielbiam nap...c rano lub w nocy worem na śmieci o puste dno pojemnika dlugim rzutem spod progu.

   Edytowany: 4 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~emerytureMIzabraliSksyny 31 17 dni temuocena: 19% 

   Ja podrzucam na sąsiednią klatkę. Górą sobie przechodzę i za każdym razem pod inne drzwi wywalam na innym piętrze. Nie będę jak frajer latał po śmietnikach.

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 30 14 dni temuocena: 57% 

   Płacą Ci za te wpisy czy to może Twój pierwszy dzień w internecie?

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 29 17 dni temuocena: 98% 

   Jest dużo zachowań wsioczka, wystawianie worów ze śmieciami, butów, palenie w windzie i na klatce w bloku, parkowanie przed samym wejściem itp. U mnie też są co wystawiali śmieci na klatkę. Bierzesz żyleteczkę, nacinasz worek od spodu i zostawiasz. 2x wystarczyło i się nauczyli.

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 61 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zyx 28 17 dni temuocena: 96% 

   a ja tam dolozyl bym mu wiecej worow ze smieciami tak zeby z haty nie mogl wyjsc po paru dniach nauczyl by sie je wynosic

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Polak 27 17 dni temuocena: 33% 

   Jak to w Warszawie wiocha i nic więcej. 90% to przyjezdni 9% bezdomni 1%reszta. Ostatni prawdziwy warszawiak zmarł

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~żałobnik 26 17 dni temuocena: 25% 

   hahahahhahhahahahhahhahahhahhahahhahhahahhahahahhahhaa

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 25 16 dni temuocena: 63% 

   Ostatni Warszawiak zmarł? Urodziłem się w Warszawie, moi rodzice również, ich rodzice również...to twoim zdaniem kim jestem? Francuzem?

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ahuj 24 18 dni temuocena: 63% 

   Pomódl się, na pewno pomoże.

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Coxco 23 18 dni temuocena: 82% 

   Mówiąc krótko - nie da się zrobić nic. Sprawa zbyt drobna, aby zainteresował się wymiar sprawiedliwości (no chyba żeby doszło już do zagrożenia zdrowia mieszkańców), a administrator - czy to spółdzielnia, czy to wspólnota mieszkaniowa - nie ma dosłownie żadnych środków nacisku na takie osoby. Warto to powtórzyć: administrator nie może zrobić nic, poza zabraniem śmieci. Wlepienie mandatu administratorowi nie odniesie żadnego efektu (bo co w zasadzie ma dać?), może poza podniesieniem opłat dla mieszkańców za dodatkową usługę polegającą na usunięciu śmieci z korytarza.

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gocław 22 18 dni temuocena: 100% 

   Na Gocławiu w blokach z płyty ten sam problem. Dotyczy starych i nowych mieszkańców. Nowobogaccy mają własne zwyczaje i kulturę.

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gość 21 18 dni temuocena: 58% 

   Ja bym oblał i podpalił.

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kameleon 20 18 dni temuocena: 94% 

   Dostawić swoje śmieci a będąc przełamanym powiedzieć, że podobno w tym miejscu jest nowy śmietnik.

   Edytowany: 4 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 19 17 dni temuocena: 79% 

   he he... ja tak właśnie zrobiłam, ze 2 razy wystarczyło, sąsiedzi nie chcieli wynosić moich śmieci. A szkoda.. bo bliżej miałam...

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pol 18 18 dni temuocena: 91% 

   Wysmarować burakowi wsiowemu drzwi tymi śmieciami oraz odchodami.

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wawer 17 18 dni temuocena: 89% 

   można rozciąć worek na dole tak żey śmieci sie wysypały i jeszcze dorzucić tam puszke po rybie w oleju, żeby sie troche rozlało.... dla bardziej hardkorowych... można oddać mocz na taki worek... lub jeszcze cos innego... mysle ze jak sąsiadowi pod drzwi podcieknie to wiecej nie wystawi worka ze smrodem..

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_Szwejk 16 18 dni temuocena: 82% 

   Jest kilka zachowań, które z powodzeniem można zakwalifikować jako „słoma z butów”. Wystawianie worka ze śmieciami na klatkę jest jednym z takich działań. Ktoś, kto wychował się na wsi nie miał klatki schodowej i sąsiadów i nie rozumie ze może to komus przeszkadzac. Kolejnym jest trzaskanie drzwiami. Czasami to jest aż takie walenie, ze szyby w oknach drżą. Innym przykładem jest rozjeżdżanie trawników. Na wsi nie ma wyznaczonych parkingów i parkuje się na podwórku. Na trawie, na klepisku, ale kto by sie przejmował ze trawnik :D Niestety ogromna cześć z napływających do naszej Warszawy są to ludzie stricte ze wsi, z lubelskiego czy podlaskiego. Widać to po rejestracjach, widać po miejscach urodzenia w dowodach, widać po wszędzie słyszalnym disco polo... nie dajmy się i brońmy miejskiej kultury...

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mój nick 15 18 dni temuocena: 27% 

   Straszny z ciebie klasista. Skąd ten pomysł, że na wsiach ludzie trzymają śmieci pod drzwiami? Skąd ten pomysł że na wsiach ludzie samochody trzymają na trawnikach? Ja bym raczej typował, że to typowo miejskie zachowanie. A co do "napływu", to pewni masz na myśli wsie takie jak Łódź, Kraków, Siedlce czy Białystok. A ta twoja "miejska kultura" obejmuje bazgranie sprayem po murach legijnymi symbolami i wypisywanie wulgaryzmów ku czci swojej drużyny piłki kopanej? Poza tym, twój nick uważam za obraźliwy. Bo Józef Szwejk, to był KTOŚ.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 9 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_Szwejk 14 18 dni temuocena: 83% 

   Oho, kogoś ubodło :D Skąd wiem o takich zachowaniach? Bo obserwuje je od czasów wyprowadzki z miasta :) tylko na własnym podwórku sąsiad robiąc takie rzeczy, nie przeszkadza nikomu, ale juz na klatce schodowej jak najbardziej. Tylko co ciekawe, to nie jest tak, że każdy, kto wychował się na wsi, tak robi. To kwestia bardziej wychowania z domu. A żeby nie było tak miejsko - każdego dnia cieszę się, ze podjąłem decyzje o opuszczeniu naszego pięknego miasta. Kultura wiejska jest dużo przyjaźniejsza niz miejska :) Jednak jesli postrzegasz kulturę miejska przez pryzmat wandalizmu, to albo jesteś ślepy, albo tej kultury po prostu nie masz. A co do napływu to mam na myśli miejscowości, których nazwy czasami trudno wymówić. Charakteryzują się tym, ze posiadacze pojazdów maja na tablicach litery tak egzotyczne, ze brzmią bardziej jak określenie systemu bezpieczeństwa niż starosty rejestrującego samochód :D

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 19 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pol 13 18 dni temuocena: 86% 

   Ten KODŻAK ,co Ci odpisał ponizej,to rakim sam buraczany ćwoczyna jak tamci plus dziedziczny syf zamiast mózgu. Pozdrawiam.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~słoik 12 18 dni temuocena: 85% 

   Nie chodzi o wieś geograficzną tylko "wieś" mentalną.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UTOPIA 11 18 dni temuocena: 90% 

   Zawsze powtarzam "cham ze wsi wyjdzie,ale wies z niego nigdy",a pozatym patoligiczne zachowania niszczenia kultury wszelakim zrozumieniu tegoz slowa sa bardzo popularne nie tylko na polskim podworku,ale w caleJ Europie.Patologia jest pod ochrona Panstw.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 10 17 dni temuocena: 100% 

   dorzuciłabym jeszcze zostawianie butów pod drzwami oraz gadanie przez tel. na balkonie.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mela 9 17 dni temuocena: 100% 

   powiedzieć wprost o co chodzi i poprosić żeby tego nie robili, jeśli nie posłuchają to zostawiać pod ich drzwiami też swoje śmieci, poprosić zaprzyjaźnionych sąsiadów, aby oni też nie fatygowali się już do śmietnika tylko śmiało pod drzwiami sąsiadów wysypywali obierki

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mag 8 18 dni temuocena: 35% 

   Zabrać bez słowa samemu i zanieść do śmietnika. Moi sąsiedzi zrozumieli o co chodzi po jednej takiej akcji.

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mój nick 7 18 dni temuocena: 62% 

   Nie mieścisz się w hejterstkiej postawie głównego nurtu. ;-) Genialny pomysł, który przy najbliższej okazji wdrożę.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 6 17 dni temuocena: 91% 

   żeby zrozumieć przesłanie takiego działania to trzeba być na poziomie człowieka inteligentnego. A człowiek inteligentny nie wystawia śmieci na wspólna klatkę schodową. I tu kolo sie zamyka, najczęściej. Żeby człowiek wystawiający śmieci zrozumiał, trzeba posłużyc się jego "językiem". Przerobilam w kilku przypadkach, różnych. Nigdy rozmowy nie pomagaly, pomagało podobnie dokuczliwe zachowanie. To jak z dzieckiem, ono też nie wierzy rodzicowi, ze ogień parzy, dopoki samo łapy w ten ogień nie włoży. No, niestety, niektórych ludzi tak właśnie trzeba traktować, jakby byli na poziomie 3-latka.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KJL 5 18 dni temuocena: 85% 

   Wysypać somsiadowi pod drzwiami!

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_Szwejk 4 18 dni temuocena: 36% 

   Tylko bedzie tym bardziej śmierdzieć na klatce a nie w mieszkaniu.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 4 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~czemu się bijesz? 3 18 dni temuocena: 100% 

   Rozciąć spód worka żeby sam rozsypał.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~BOG 2 18 dni temuocena: 45% 

   Gnębić administratora, niech się bierze do roboty, a jak mu ciężko to do przełożonego

   Edytowany: 18 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ass 1 17 dni temuocena: 100% 

   A co ma do tego administrator????? Nie należy do jego obowiązków wyrzucanie śmieci chamskich lokatorów. Ma rozmawiać z wiejskim bucem i go uczyć kultury????? To niestety nie skutkuje.Wiem co mówię. Niestety z doświadczenia życiowego wiem, że chama tylko jego bronią trzeba zwalczać i faktycznie woreczek rozciąć rozsypać mu lub rozlać puszeczki po rybie na wycieraczkę i okolice drzwi i gwarantuję że problem zostanie zażegnany,to przykre że my ludzie z Warszawy i kulturalni musimy się do tego posunąć,ale to niestety jedyna droga....

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2404 sekundy
  REKLAMAA2-Colorissimo-14-06----29-06-2019