REKLAMAA1 MKS VIR 03.01.2022 - 02.04.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Rafael Ferenc na planie filmu “303 Bitwa o Anglię”

  Rafael Ferenc na planie filmu “303 Bitwa o Anglię” (mat. prasowe)

  Rafael Ferenc dostał się do finałowej dwudziestki międzynarodowego aktorskiego konkursu monologów World Monologue Games. Mieszkaniec Kabat jako jeden z trzech Europejczyków zakwalifikowanych do finałów, wystąpi w sobotę ze swoim autorskim polsko-angielskim monologiem. Wydarzenie będzie transmitowane online. 

  World Monologue Games to największy konkurs aktorski na świecie, w którym występują artyści z ponad 50 krajów. Występy oceniają jurorzy z całego świata - wykładowcy międzynarodowych szkół aktorskich, producenci filmowi i uznani aktorzy. Konkurs został podzielony na trzy etapy: lokalny, regionalny i globalny. Ostatni z nich, Wśród europejskich finalistów znalazł się mieszkaniec Kabat Rafael Ferenc.

  - Jestem bardzo zaskoczony, ale i zadowolony. Mój monolog nie jest mainstreamowy, ani polityczny. Muszę więc przyznać, że jurorzy podeszli do sprawy bardzo artystycznie, wyróżniając mój występ. Czuję presję, bo konkurencja jest bardzo różnorodna i utalentowana - mówi aktor.

  Emocje ponad słowa

  Rafael wykona monolog o skazańcu Fiedce, ofierze społeczeństwa, który od małego był traktowany jak zwierzę. Jego świat od zawsze był przepełniony gniewem, agresją, strachem, czy też zazdrością. Bohater monologu aktora nawiązuje do postaci z noweli Fiodora Dostojewskiego "Biesy".

  - Od zawsze inspiruję się Stellą Adler, która uważała, że najpierw tworzą się emocje, które są spowodowane poprzez impuls, który napędza naszą mowę ciała i dopiero na końcu daje potwierdzenie werbalne - mówi aktor.

  Polski finalista konkursu udowodnił wyższość niewerbalnego aktorstwa, tworząc monolog dwujęzyczny. Część występu aktora jest w języku angielskim, a część w języku polskim. Dla obcokrajowców mimo barier językowych monolog jest zrozumiały - tłumaczy go emocjonalna ekspresja, jaką ze sobą niesie.

  - Nigdy nie było potrzeby tłumaczenia całego monologu na język angielski. Wszyscy mi mówią, że mimo braku znajomości języka polskiego doskonale rozumieją przekaz - dodaje Ferenc.

  Polak w znanych brytyjskich produkcjach

  Rafael Ferenc to aktor mieszkający na Kabatach. Gra w serialach brytyjskich, m.in. „Casualty” i „East Enders” produkcji BBC. W 2007 roku zdobył stypendium artystyczne rządu duńskiego i wyjechał na studia aktorskie do Aero, dwa lata później przeniósł się do Londynu do East 15 Acting School. Brytyjskie studia ukończył z tytułem magistra sztuki aktorskiej.

  Polskiej widowni Ferenc może być znany z filmu „303. Bitwa o Anglię”, gdzie grał rolę Ludwika Paszkiewicza, jednego z polskich asów lotnictwa, członka słynnego dywizjonu 303 i uczestnika bitwy o Anglię; jak również z „Ostatniego świadka”, gdzie miał okazję wcielić się w postać polskiego oficera z czasów II wojny światowej, zamordowanego w Katyniu. W ubiegłym tygodniu wrócił z planu filmu produkcji Stevena Spielberga.

  Finały World Monologue Games będą transmitowane na żywo w sobotę 20 listopada w serwisie Youtube.

  Fragment występu Rafaela Ferenca:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4301 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.11.2021 - 24.02.2022