REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 kwietnia 2020, 11:35 komentarzy 16

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne (pixabay.com)

  Niespodziewanym problemem w czasach epidemii okazały się... remonty. W przypływie wolnego czasu w ursynowskich blokowiskach rozbrzmiały wiertarki, rozpoczęło się kucie ścian czy demontaż i montaż mebli. To wszystko do szewskiej pasji doprowadza sąsiadów, którzy pracują i uczą się zdalnie.

  Do naszej redakcji napisała czytelniczka, która jest zbulwersowana remontami sąsiadów. Uważa, że w czasach, gdy wszyscy siedzimy w domu i nie możemy uciec przed hałasem, wszelkie remonty powinny zostać przerwane.

  - Mam już dość egoizmu ludzi i mam nadzieję, że niektórym moja wiadomość coś jednak uświadomi. Podejrzewam też, że wiele osób będzie linczować moje podejście tylko dlatego, że uważają, iż remont w tym okresie to najlepsza opcja wykorzystania wolnego czasu - mówi nam pani Joanna. Poniżej publikujemy jej apel do sąsiadów.


  Drodzy sąsiedzi,

  Czy naprawdę aż tak bardzo nie możecie wytrzymać w domu, że koniecznie w tym okresie musicie robić remonty?

  Wiele osób pracuje zdalnie, część z pewnością korzysta z tego czasu, żeby odpocząć. Czy już zawsze tak będzie w naszym kraju, że każdy będzie patrzył tylko na czubek własnego nosa? Mam wrażenie, że właśnie tak jest, a teraz szczególnie się to nasila.

  No ludzie! Szanujmy się i miejmy na uwadze, że inne osoby mają określone zajęcia do wykonania w domu, co skutecznie uniemożliwiają ochoczo podejmowane przez wszystkich wspomniane remonty.

  Nie macie co ze sobą zrobić? Poczytajcie książki, oglądajcie filmy, porozmawiajcie i pobawcie się z dziećmi. Bądźcie chociaż raz kreatywni. Mam wrażenie, że nasze społeczeństwo nagle w szerokiej skali zaczęło chorować na ADHD. Ogarnijcie się i nie uprzykrzajcie życia innym osobom w tej trudnej sytuacji. Wiercenie i stukanie od rana może faktycznie pomoże wam upuścić trochę nadmiaru energii, jednak wiele osób nie może przez to wykonywać swoich obowiązków lub odpoczywać.

  Bądźmy chociaż raz solidarni i empatyczni. Tylko o tyle proszę.

  czytelniczka Joanna (nazwisko do wiadomości redakcji)

  *******************************************
  Zamieszczony tekst jest osobistą opinią autora. Śródtytuły pochodzą od redakcji. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za powyższe stwierdzenia. W dziale "Opinie" lub "List czytelnika" publikujemy stanowiska mieszkańców i instytucji, które wnoszą cenne uwagi do debaty na dany temat. Zachęcamy do komentowania i nadsyłania własnych opinii: redakcja@haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 68

  • 35
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 11
   BRAK SŁÓW

  16Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Uprzejma 16 2 miesiące temuocena: 43% 

   A może robiąc remont pomożemy komuś??? Ja też przeprowadzam remont i to dlatego, że chce pomóc lekarzowi na kwarantannie, który musi zadbać o swoją rodzinę i o innych, chociażby takich jak p. Joanna. I musi się gdzieś wyprowadzić z domu. I musi mieć jakieś warunki, żeby mieszkać. I wszystko po to, żeby pomagać i leczyć...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mowa trawa 15 2 miesiące temuocena: 44% 

   Polecam sylikonowe zatyczki do uszu, do kupienia w każdej aptece. Są bardzo skuteczne. Jeśli problemem jest biznesowa videokonferencja, to warto poprostu uprzedzić o ewentualnych remontach. A jeszcze lepiej korzystać ze słuchawek. Dzieciak na zdalnej szkole to samo. Zatyczki podczas samodzielnej nauki i słuchawki podczas lekcji. Dla wszystkich melisa zamiast herbaty i ćwiczenia relaksacyjne. Wiele osób intensywnie pracujących, obecnie prowadzi remonty, ponieważ w normalnych warunkach, nie mają na nie czasu. Zamiast siedzieć w domu i dosłownie tracić czas, starają się nadrobić remontowe zaległości.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sławomir 14 2 miesiące temuocena: 44% 

   Jeszcze się taki nie urodził co każdemu dogodził. Ludziom zawsze będzie coś przeszkadzać. Szkoda życia na walkę z Zawodowymi Narzekaczami.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xxx 13 2 miesiące temuocena: 82% 

   Budowlańcy nie mogą pracować zdalnie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rysiek z Kabat 12 2 miesiące temuocena: 100% 

   A co powiedzieć o sąsiedzie, który codziennie rzępoli na gitarze elektrycznej albo słucha muzyki tak, że ściany się trzęsą? Czy on nie może założyć słuchawek?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~M 11 2 miesiące temuocena: 36% 

   Proponuję założyć słuchawki wygłuszające i problem rozwiązany. Jednym przeszkadza remont, innym biegające dzieci, niestety nie każdy ma kiedy pomalować mieszkanie a dzieci jakoś muszą spożytkować energię skoro nie mogą wyjść pobiegać.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Cieszą mnie proste rozwiązania na wszystko 10 2 miesiące temuocena: 73% 

   Dobrze, ze nie musi Pan przeprowadzić wideokonferencji ze współpracownikami albo Pana dziecko nie musi odbywać lekcji on-line, przez mikrofon niestety wszystkie te odgłosy słychać. O ile dobrze rozumiem, to autorce nie chodzi o zwykle pomalowanie ścian. Pozdrawiam

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 22 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pytanie 9 2 miesiące temuocena: 76% 

   Trochę trudno w słuchawkach rozmawiać z rodziną, oglądać tv itd. I nie chodzi mi o obecny trudny dla wszystkich okres. Ani o remonty które muszą się odbyć. Chodzi mi o naszą codzienność. Nie wolno robić sąsiadom piekła przez własny egoizm i samouwielbienie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 26 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~m 8 2 miesiące temuocena: 31% 

   Proponuję zapoznać się z tym co to są słuchawki wygłuszające i jakie dźwięki tłumią. Mieszkając w bloku wielorodzinnym trudno oczekiwać że każdy będzie siedział we własnym mieszkaniu cicho bo może komuś będzie przeszkadzał. Okres kwarantanny mamy spędzać w mieszkaniach, ale czemu inni mają mieć bardziej ograniczone prawa, np nakazując dzieciom tak się bawić żeby na pewno nie tupały bo inni mają mieć przywilej pracy w ciszy. Tym bardziej jak ktoś miał umówioną ekipę od dłuższego czasu, która ma napięty terminarz to czemu ma odwoływać i liczyć na termin niewiadomo kiedy

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 9 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Znerwicowany 7 2 miesiące temuocena: 87% 

   Mam chodzić cały dzień w słuchawkach od 8 do 23, bo wtedy musza się wybiegać bombelki? Co to za idiotyczny pomysł. Wychowanie dzieci nie polega na pozwalaniu im na wszystko, warto też nauczyć trochę empatii.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 26 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pytanie 6 2 miesiące temuocena: 77% 

   Mam nadzieję, że autorka listu nie znęca się nad sąsiadami rzępoląc godzinami na pianinie, wyjąć (udając śpiew, zostawiając w mieszkaniu wyjącego psa itp.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Budowlaniec 5 2 miesiące temuocena: 50% 

   Kiedyś trzeba zrobić remont a teraz jest na to czas :) Więc młotki w dłoń i działamy póki jest czas.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Znerwicowany 4 2 miesiące temuocena: 87% 

   A mi przeszkadzają biegające i skaczące bombelki od rana do wieczora, nie mogę się skupić na pracy w domu, a w weekend odpocząć. Oczywiście mamuśka nie ma sobie nic do zarzucenia, bo przecież dzieci maja teraz bardzo ciężko i niech chociaż w domu bezstresowo sie powybiegają. Czy taki przypadek pani Joannie tez by przeszkadzał? Czy to tez można nazwać egoizmem? Dla mnie zdecydowanie tak.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 41 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kaban 3 2 miesiące temuocena: 57% 

   Prawda jest taka, ze jedyna metoda na takie sytuacje, sa odpowiednie rozporzadzenia i ich egzekwowanie - np. wprowadzenie zakazu prowadzenia prac uciazliwych poza niezbednymi do funkcjonowania obiektow i kara 10 tysiecy za zlamanie. Inaczej ludzie beda robic co chca, bo tak sie wychowali. Coraz wiecej mieszkan, to lokale na wynajem i wlasciciele maja gdzies sasiadow. Szkoda, ze wladze wydajac np. rozporzadzenie o nauce w domu nie mysli o zabezpieczeniu warunkow takiej nauki.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dr 2 2 miesiące temuocena: 88% 

   Zakaz prac uciążliwych w wielu spółdzielniach obowiązuje - ale nie o 12 w południe.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 21 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dr 1 2 miesiące temuocena: 51% 

   Pani, która apeluje o ciszę, też można by zarzucić patrzenie tylko na czubek własnego nosa. Jeśli przeszkadza jej hałas, może założyć słuchawki. Inne wyjście to kupno domu. Przykro mi, ale w ciągu dnia ludzie mają prawo prowadzić prace remontowe. A że w bloku zawsze ktoś będzie z tego powodu narzekał (bo pracuje, bo medytuje, bo jego dziecko akurat śpi) - to inna kwestia. PS. Niczego obecnie nie remontuję.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3535 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek--01-06----30-06-2020