REKLAMAA1-ENELMED---15-07----15-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (FB/MAL Kajakowa 12b)

  W sobotę swoje podwoje otworzy kolejne na Ursynowie – Miejsce Aktywności Lokalnej. Co planują tam robić sąsiedzi z Zielonego Ursynowa?

  Idea MAL, czyli Miejsc Aktywności Lokalnej, funkcjonuje w Warszawie od kilku lat. Miejsca mają różną formę np. Domów Sąsiedzkich, jak i pojedynczych pomieszczeń przy domach kultury, szkołach czy kawiarniach. Ich założeniem jest wspieranie lokalnych pomysłów i działań mieszkańców.

  Na Ursynowie od zeszłego roku działa MAL na ul. Kłobuckiej. Mieszkańcy bardzo sobie chwalą to miejsce i aktywnie biorą udział w jego tworzeniu. Czy pomysł wypali także na Zielonym Ursynowie? Co chcieliby tu robić mieszkańcy? Zapytaliśmy o to Marzenę Zientarę, koordynatorkę MAL-u przy Dzielnicowym Ośrodku Kultury na Kajakowej, znaną w tym rejonie Ursynowa od lat społeczniczkę.

  Co tu będzie?

  Pod działalność Miejsca Aktywności Lokalnej w DOK Ursynów zostały przeznaczone dwa przeszklone pomieszczenia na parterze budynku ośrodka kultury.

  - Aktualnie trwa montaż mebli, przy którym licznie pomagają mieszkańcy. Z godziny na godzinę, puste do tej pory przestrzenie, zapełniają się nowiutkimi meblami, nadając życie temu miejscu – mówi Marzena Zientara.

  Podczas kwietniowych konsultacji społecznych dotyczących funkcjonowania MAL-u, mieszkańcy mówili m.in. o tym, jak wg nich mają być urządzone te pomieszczenia. Mniejsze będzie zaadaptowane pod dzieci, większe stanie się przestrzenią uniwersalną, którą w łatwy sposób będzie można przystosować pod różne aktywności sąsiedzkie.

  Zientara mówi, że chciałaby, aby przestrzeń, która od soboty będzie służyła wszystkim mieszkańcom, była miejscem integracji sąsiedzkiej, w którym możemy się na chwilę zatrzymać, usiąść i poczytać książkę lub po prostu odpocząć.

  Będzie się działo!

  Pomysły zaproponowane przez mieszkańców na działania w MAL-u były przeróżne. Zróżnicowane pod względem wieku, płci i zainteresowań. Mali mieszkańcy oczekują m.in. możliwości nauki języków obcych, zajęć plastycznych i sąsiedzkiej pomocy przy odrabianiu. Seniorzy chcieliby poćwiczyć, spotkać się z sąsiadami przy herbacie, nauczyć się języka angielskiego, a nawet odbyć kurs samoobrony.

  Mieszkańcy w średnim wieku przyszliby do MAL-u na spotkania z podróżnikami, kobiety skorzystałyby z porad związanych z wizażem i stylistyką, a mężczyźni spotkaliby się chętnie np. na wspólnym oglądaniu meczów lub skorzystali z porad technicznych.

  - Podczas konsultacji społecznych mieszkańcy wyrazili chęć ponad 150 różnych aktywności w MAL, które sukcesywnie będziemy starali się realizować – zapowiada koordynatorka Marzena Zientara.

  Już od przyszłego tygodnia rozpoczną się cykliczne działania sąsiedzkie takie jak joga, scrabble, czy brydż.

  - Będę chciała, aby osoby, które podczas konsultacji wyraziły chęć poprowadzenia swoich zajęć, jak najszybciej ustaliły ze mną terminy. Realizować pomysły mieszkańców zaczęliśmy już zanim zakończyły się konsultacje. Teraz układamy harmonogram tych aktywności i już od poniedziałku zaczniemy zapraszać na nie mieszkańców – podsumowuje koordynatorka.

  Przecięcie wstęgi w sobotę

  Podczas sobotniego otwarcia MAL-u wystąpią dzieci z przedszkoli i szkół z Zielonego Ursynowa, odbędą się zajęcia jogi na trawie, rozgrywki w Scrabble, pokazy gigantycznych baniek mydlanych, malowanie buziek i tatuaży oraz gry i zabawy z animatorem. Na wszystkie dzieci będzie czekała darmowa wata cukrowa i przejażdżki na kucyku. Na miejscu będzie można kupić kiełbaskę z grilla i lody.

  Otwarcie Miejsca Aktywności Lokalnej w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b, odbędzie się 16 czerwca w godz. 14:00-17:00.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3848 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni—01-08—-31-08-2020