REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Tlenuj w Oxilii to hasło, którym zaprasza nas do siebie nowo otwarte Studio Tlenoterapii w samym centrum rodzinnego Ursynowa. 

  KOMORA HIPERBARYCZNA o ciśnieniu 1,3ATA jest jedną z najpopularniejszych na świecie wersji urządzeń do terapii tlenowej. Bezpieczne urządzenie o miękkiej konstrukcji zapewnia komfortową pozycję „siedzącą" lub „leżącą" dla pacjenta. Nowoczesnaergonomiczna budowa komory daje poczucie komfortu i odprężenia osobom korzystającym z zabiegu. W Studio Oxilia do dyspozycji jest duża, wygodna komora, w której mogą pomieścić się jedna lub dwie osoby z możliwością indywidualnego natleniania - np. osoba dorosła i dziecko.

  Sesja terapii hiperbarycznej to nieinwazyjna terapia 93% tlenem, dająca szereg korzyści w wielu wymiarach zdrowia oraz kondycji fizycznej i psychicznej. To relaksacyjny i przyjemny zabieg, podczas którego można spać, medytować, przeglądać wiadomości lub czytać książkę.

  HIPERBARYCZNA TERAPIA TLENOWA jest metodą terapeutyczną, która polega na dostarczeniu do organizmu czystego tlenu w środowisku zwiększonego ciśnienia. Tlen pozbawiony fizjologicznych barier przenika przez tkanki i jest on łatwo dostarczany do wszystkich komórek, nawet tych o słabym ukrwieniu. Sesja w kapsule hiperbarycznej biostymuluje organizm, likwiduje zakażenia oraz odżywia niedotlenione komórki, a w rezultacie wzmacnia układ immunologiczny i pomaga wrócić do zdrowia. Pomaga w leczeniu stresu, przewlekłego zmęczenia, napięcia psychicznego, spadku nastroju.

  Terapia jest szczególnie popularna wśród zawodowych sportowców. Systematycznie korzystają z komory hiperbarycznej olimpijczycy, czołowi gracze ligi NHL, NBA i klubów piłki nożnej. Wcześniej ten rodzaj terapii nie był ogólnodostępny, obecnie na całym świecie tlenoterapia jest pewnym rodzajem higieny zdrowego trybu życia i rekonwalescencji.

  Komora tlenowa nazywana jest kapsułą młodości, gdyż polepsza elastyczność włókien kolagenowych, co zapobiega powstawaniu zmarszczek i przyczynia się do wygładzenia tych istniejących. Daje dobre efekty w leczeniu trądziku i wszelkich zmian skórnych, redukuje stany zapalne.

  Dzięki regularnym zabiegom w komorze tlenowej można poczuć odprężenie, przypływ energii i chęci do życia. 

  Kiedy Terapia Tlenowa jest szczególnie wskazana?

  NEUROLOGIA - szerokie zastosowanie tlenoterapia ma w porażeniach mózgowych i pourazowych uszkodzeniach mózgu, powstałych w wyniku udaru lub wylewu. Ożywia i pobudza uśpione komórki, podnosi koncentrację, łagodzi stany depresyjne, przewlekły stres i bezsenność, spowalnia proces postępowania choroby Alzheimera oraz poprawia funkcjonowanie pacjentów z autyzmem. 

  STOMATOLOGIA – wspomaganie tlenem pomaga w leczeniu ran po zabiegach chirurgicznych, poprawia ukrwienie w uszkodzonej tkance, stymuluje proces gojenia oraz skraca czas rekonwalescencji. 

  MEDYCYNA SPORTOWA – sesje tlenowe podnoszą wydolność fizyczną, przyspieszają procesy regeneracji tkanki mięśniowej, ścięgien i wiązadeł. 

  MEDYCYNA ESTETYCZNA I ZABIEGI CHIRURGICZNE - tlenoterapia stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, korzystanie z komory hiperbarycznej  po zabiegach chirurgicznych sprawia, żeregeneracja organizmu przebiega zdecydowanie szybciej, zmniejsza sie ryzyko samego zabiegu i nie dochodzi do powikłan infekcyjnych,skraca się czas rekonwalescencji poprzez:

  • ośmiokrotny wzrost komórek macierzystych,
  • stymulację aktywnosci leukocytów i niedopuszczenie do powstania infekcji

  INNE WSKAZANIA - dostarczanie dodatkowego tlenu przyspiesza przemianę materii w walce z nadwagą i otyłością. Osobnej uwagi zasługuje bardzo duże zastosowanie tlenoterapii we wsparciu leczeniaboreliozy. Stosując tlenoterapię udaje się niwelować negatywne skutki uboczne choroby i uzyskać liczne korzyści dla zdrowia m.in. wzmocniony układ odpornościowy oraz oczyszczony z toksynorganizm. Dodatkowo tlenoterapia pomaga w leczeniu zaburzeń seksualnych i zmniejsza bóle migrenowe.

  DERMATOLOGIA - terapia tlenem jest skuteczna na trądzik, łuszczycę, atopowe zapalenie skóry, egzemę oraz trądzik różowaty. Redukuje wszelkie ogniska zapalne, bakteryjne lub alergiczne na skórze i w tkance podskórnej. 

  ORTOPEDIA - sesje tlenowe poprawiają przepływ krwi w uszkodzonych kończynach, zwiększają ciśnienie tlenu w kościach powodując ustępowanie stanu zapalnego kości i szpiku, osteoporozy oraz choroby stawów, przyspieszają wzrost uszkodzonej kości. 

  ONKOLOGIA - natlenianie komórek sprzyja ich rewitalizacji i zapobiega dalszym uszkodzeniom. Oczyszcza organizm z toksyn i metali ciężkich, obniża poziom białka C-reaktywnego - czynnika martwicy nowotworów i innych markerów stanu zapalnego. Niweluje poparzenia powstałe w procesie chemioterapii i radioterapii. 

  KARDIOLOGIA - tlenoterapia również ma korzystny wpływ na dolegliwości o charakterze wieńcowym. Zmniejsza nasilenie objawów niewydolności serca, zapobiega zawałom mięśnia sercowego, reguluje ciśnienie tętnicze. Pomaga w leczeniu cukrzycy i miażdżycy zmniejszając ryzyko powikłań sercowo-naczyniowych, redukuje objawy infekcji w stopie cukrzycowej oraz innych tkanek miękkich.

  O szczegółach Oxilia Studio Tlenoterapii Ursynów informuje na swojej stronie internetowej, gdzie można także dowiedzieć się więcej o zaletach profesjonalnej tlenoterapii. 

  OXILIA Studio Tlenoterapii 

  Studio Tlenoterapii Oxilia elastycznie podchodzi do potrzeb klienta i na życzenie może dopasować godziny otwarcia. Tlenuj w Oxilii!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.4681 sekundy
  REKLAMAA2 KuchniaAzjatycka 07.05.2022 - 06.06.2022