REKLAMAA1-SanGiovanni—01-08—-31-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 czerwca 2020, 09:17 komentarzy 4

  (AŁ)

  Mieszkańcy ul. Hawajskiej mieli swoją kwietną łąkę zanim stało się to modne. Pierwszy raz cieszyli się nią w ubiegłym roku. Teraz mają kolejne kolorowe poletka wśród bujnych traw między blokami nr 18 i 18a. Korzystają z nich zbierające nektar pszczoły i inne owady, a mieszkańcy korzystają ze swojego unikatowego zakątka, którym mogą cieszyć się każdego dnia. 

  Wszystko zaczęło się od pomysłu Magdy Kosmowskiej i Kamila Białka. Tych dwoje mieszkańców ulicy Hawajskiej w ubiegłym roku na niewielkiej górce między blokami nr 18 i 18a założyło kolorową łąkę dla pszczół. Stało się to możliwe przy aktywnym udziale sąsiadów, którzy pożyczyli im grabie, konewki, dali też worki z ziemią. Potem już wszyscy wspólnie podlewali kwiaty i dbali, aby nikt ich nie niszczył. Dzięki temu podczas ubiegłorocznych upałów mieszkańcy mieli kojący widok na wielobarwną, pachnącą łączkę i dochodzące zewsząd brzęczenie pszczół i trzmieli.

  Nie dziwi zatem, że zapadła decyzja, że warto zrobić obok siebie kolejne cztery łączki. W tym roku wystarczyło przygotować rabaty i posiać kwiaty. Resztą na razie zajmuje się natura. 

  - Rośliny mają idealną pogodę, aby szaleć. Jest ciepło i wilgotno jak w tropikach, dlatego zrobił się nam tutaj mały busz. Dawno już nie widziałam takiej trawy, wybujała tak bardzo, że zagłusza kwiaty. Ale zostawmy to naturze sama sobie jakoś z tym poradzi - mówi pani Anita z Hawajskiej. 

  Pomimo otaczającego kwiaty gąszczu traw, są one widoczne nawet z daleka. Wyróżniają się czerwone maki, niebieskie chabry, żółte kosmosy oraz inne polne kwiatki wabiące pszczoły, a także okolicznych mieszkańców.

  - Nie ma co porównywać do ubiegłego roku. Była susza, bez podlewania nic by nie z niej nie zostało. Teraz jest inaczej, a do tego moda, żeby nie kosić trawy, przez co nasza łączka nie jest tak widoczna jak wówczas. Mi się nawet bardziej podoba, bo jest naturalnie. Widać, że to początek kwitnienia i przed nami jeszcze wiele tygodni podziwiania - ocenia pani Halina. 

  Kwiatami na "hawajskich" łączkach będzie można cieszyć się do października. Zobaczcie je w naszej galerii:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 39

  • 35
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 4 miesiąc temuocena: 70% 

   Gdzie jest Dzielnicowy ogrodnik tak szumnie zapowiadany przez populistę dominiaka?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty zielone 3 miesiąc temuocena: 86% 

   Wkrótce przyleci tam truteń, żeby sobie zrobić selfie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abc123 2 miesiąc temuocena: 25% 

   Nie wiem czym tu się zachwycać, jeden wielki busz, robactwa od groma. Zdecydowanie lepiej posadzić trawę kosić podlewać dbać i mieć NORMALNY trwanik.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jac. 1 miesiąc temuocena: 72% 

   Idąc tym tokiem myślenia jeszcze lepiej mieć równiutko położony beton, albo kostkę bitumiczną. A jak ktoś potrzebuje zieleni, to sztuczne - nie trzeba przycinać. Wszystko zależy od preferencji.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 13 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3493 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni—01-08—-31-08-2020