REKLAMAA1 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Przy ulicy Karczunkowskiej ma powstać Miejsce Aktywności Lokalnej. Co będzie można w nim robić, jak ma działać i wyglądać w dużej mierze zależy od mieszkańców. Dzielnica prowadzi konsultacje społeczne w tej sprawie do 8 grudnia. 

  Trzeci MAL na Zielonym Ursynowie zapowiadany był już przed rokiem. Na jego siedzibę został wybrany budynek stojący na rogu Karczunkowskiej i Buszyckiej o powierzchni 118 metrów kwadratowych. W pomieszczeniach dawnego sklepu spożywczego po gruntownym remoncie będzie można tu odpocząć, rozwijać swoje zainteresowania, pobawić się z dziećmi, porozmawiać z sąsiadami, a nawet zorganizować imprezę.

  Tu każdy ma się czuć jak u siebie i spędzić czas w miłym towarzystwie. Aktywności wybierają sami mieszkańcy, koordynatorzy są tylko po to, by ułatwić i zadbać o organizację. Każdy MAL ma swoją specyfikę zależną od oczekiwań mieszkańców. Z tego powodu ich udział w planowaniu nowego miejsca jest niezbędny.

  MAL ze skwerkiem

  Dzielnica, która zamierza otworzyć placówkę w przyszłym roku, rozpoczęła konsultacje społeczne. Chce poznać opinie okolicznych mieszkańców i dowiedzieć się jak chcą zagospodarować to miejsce i jak powinno ono działać.

  - Na modernizację i wyposażenie placówki mamy 400 tysięcy złotych. W tym budżecie przewidziane są również prace na zewnątrz, będą nowe nasadzenia, tak aby powstał zielony skwerek - mówi burmistrz Robert Kempa. 

  Wszystkie swoje opinie i uwagi dotyczące funkcjonowania MAL-u przy Karczunkowskiej można zgłaszać e-mailem na adres konsultacjespoleczne@ursynow.pl lub telefonicznie pod nr. tel. 509 690 364. Infolinia czynna jest w dni powszednie w godz. 10:00-12:00.

  W ramach konsultacji, które potrwają do 8 grudnia urzędnicy przygotowali też specjalną ankietę. Z kolei 7 grudnia odbędzie się spotkanie online. Aby wziąć w nim udział należy wysłać zgłoszenie na adres: konsultacjespoleczne@ursynow.pl.

  Obecnie na Ursynowie działają dwa Miejsca Aktywności Lokalnej - w domu komunalnym przy ul. Kłobuckiej oraz w Dzielnicowym Ośrodku Kultury przy ul. Kajakowej. Mieszkańcy wysokiego Ursynowa swój pierwszy MAL będą mieli w Centrum Kultury Ursynów “Alternatywy”.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Anik 6 miesiąc temuocena: 100% 

   Najpierw chodnik!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~seryjnygwałciciel 5 miesiąc temu

   Pranie publicznej kasy teraz na potęgę. Koryto będzie zaraz puste. Tej zimy po raz pierwszy będzie głód. Na wiosnę 30% bezrobocia. Możliwe zamieszki i rabunki. Wojsko będzie musiało użyć ostrej amunicji. Konieczna reglamentacja żywności. Krew poleje się aleją KEN.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Balbina 4 miesiąc temuocena: 100% 

   To będzie tak samo trafna decyzja / inwestycja, jak osiedle 500+ za Biedrą. Szkoda "piniędzy". Być może, osoby tankujące wodę z tutejszej "oligocenki" ( by oszukać mierniki poboru wody) - patrz ceny za wywóz śmieci - wpadną na ciastko - lecz raczej co 24 Osoba. Ilość takich Osób gwałtownie wzrasta - nawet się dziwię ile można kanistrów na wodę pomieścić w bagażnikach.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koleżanka Marzeny 3 miesiąc temuocena: 100% 

   Ziętara już ręce zaciera, pewnie będzie chciała być kierowniczką...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stanislaw 2 miesiąc temuocena: 100% 

   Najpierw wraki zabierzcie z parkingu przy budynku Karczunkowska 138 bo straz miejska od wielu lat nie widzi problemu.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZielUrs 1 miesiąc temuocena: 67% 

   Więc władze myślą, że MAL będzie jak znalazł dla rozsadzanych hormonami i trawką podrostków, która wprowadzi się do planowanego osiedla-getta po przeciwnej stronie Buszyckiej (no tam, gdzie Biedra)? Współczuję mieszkańcom budowy tego getta.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3396 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021