REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 listopada 2021, 13:47 komentarzy 1

  (GS)

  Ponad stu ursynowian spotkało się na szczycie Kopy Cwila, aby wspólnie celebrować Święto Niepodległości. Wypuścili w powietrze 103 biało-czerwone latawce symbolizujące kolejne lata wolnej Polski.

  Puszczanie latawców na ursynowskiej górce 11 listopada to już tradycja. Mieszańcy w ramach oddolnej akcji od 3 lat spotykają się na szczycie Kopy Cwila, aby puścić latawce w narodowych barwach i odśpiewać hymn. Każdego roku inicjatywa cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

  - Mieszkańcy bardzo dopisali. Nie sądziłam, że tyle osób przyjdzie. Myślę, że pogoda pomogła wyciągnąć ludzi całymi rodzinami z domów. Emocje niesamowite! Dawno nie miałam takiego fitnessu, jak przy wypuszczaniu tych latawców. Myślę, że to bardzo fajne, że możemy się zjednoczyć na tym naszym Ursynowie i wspólnie świętować Niepodległą - mówi inicjatorka akcji Marzena Zientara.

  Biało-czerwone niebo

  O godz. 11:11 uczestnicy wydarzenia wspólnie odśpiewali hymn narodowy. Niebo zrobiło się wtedy biało-czerwone - nie tylko dzięki latawcom, ale i dumnie powiewającym flagom Polski.

  Latawce nie powstałyby bez pomocy i wiedzy specjalisty w tym temacie. Andrzej Muzaj wraz z mieszkańcami stworzył trzy lata temu 100 latających flag i co rocznicę dokłada kolejną. W tym roku nad Kopą Cwila fruwały 103. latawce.

  - Konstrukcja jest bardzo dobra, skoro trzymają się już trzy lata. Wiatr mieliśmy dziś słaby i myśleliśmy, że się nie uda. Przez chwilę jednak udało się wznieść w powietrze nasze latawce - mówi pan Andrzej, który od 40 lat puszcza i projektuje latawce.

  Latawce przez kilkanaście minut unosiły się nad Kopą Cwila, sprawiając mnóstwo radości dzieciom i ich rodzinom oraz przypadkowym przechodniom.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 23

  • 18
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~życzę kolejnych pięknych LOTÓW ! 1 7 miesięcy temuocena: 83% 

   Piękny pomysł! Aż trudno uwierzyć , że to się dzieje na tym samym Ursynowie ...... !

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5111 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022