REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 czerwca 2022, 13:44

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Każdy, kto uwielbia nie tylko odpoczynek w zaciszu własnego ogrodu, ale także relaks, powinien zdecydować się na zakup funkcjonalnej sauny ogrodowej. Jest to konstrukcja kompaktowa, dzięki temu zmieści się praktycznie w każdym ogrodzie. Sporą zaletą sauny jest mobilność, czyli możliwość przemieszczania jej w zupełnie inne miejsce. Co jeszcze można powiedzieć o saunie ogrodowej? Dlaczego warto się na nią zdecydować i gdzie ją zamówić? Zachęcamy do lektury.

  Czym jest sauna?

  Sauna ogrodowa jest specjalną konstrukcją, w której ludzkie ciało jest poddawane wpływowi wysokiej temperatury. Zabiegi w saunie działają rozluźniająco, a także relaksująco na organizm, mają również wiele właściwości prozdrowotnych. Dobroczynne działanie sauny było znane jeszcze za czasów starożytnego Rzymu, obecnie konstrukcje te bardzo popularne są w państwach o nieco chłodniejszym klimacie, na przykład w Szwecji czy Finlandii. Z ich właściwości korzysta się natomiast już nie tylko w hotelach i ośrodkach SPA, ale także w zaciszu własnego domu.

  Jak działa sauna?

  W saunie przebywa się od kilku do kilkunastu minut. Wewnątrz panuje bardzo wysoka temperatura, która sprawia, że ciało zaczyna się pocić i tym samym usuwać między innymi toksyny. Co więcej, rozgrzany organizm wzmaga produkcję ciałek odpornościowych we krwi, które zabijają wirusy i bakterie. Po skorzystaniu z sauny należy schłodzić się na świeżym powietrzu, a następnie wziąć na przemian zimny, a także gorący prysznic.

  Zalety saunowania

  Korzystanie z sauny ma sporo prozdrowotnych właściwości. Można do nich zaliczyć przede wszystkim:

  • Regenerację po intensywnym wysiłku - zabiegi w saunie pozwalają rozluźnić mięśnie całego ciała. Termoterapia jest uznawana powszechnie za formę regeneracji. Z saunowania powinny korzystać osoby, np. intensywnie trenujące.
  • Łagodzenie stresu - wysoka temperatura, jaka panuje wewnątrz sauny, przyczynia się do relaksacji. Dzięki temu organizm wycisza się i uspokaja.
  • Poprawę jakości snu - odprężające korzyści sauny mogą pomóc w osiągnięciu głębszego snu. Warto zatem saunować tuż przed pójściem spać. Osoby zrelaksowane i odprężone dużo szybciej zapadają w sen.
  • Oczyszczenie organizmu - pod wpływem ciepła organizm zaczyna usuwać toksyny. Proces ten nazywany jest detoksykacją.

  Gdzie kupić saunę?

  Aby korzystać z sauny wtedy, kiedy ma się na to ochotę, warto zdecydować się na kupno samodzielnej konstrukcji.

  Szczególnie polecamy sauny ogrodowe firmy Koba Sauna. W ofercie znajdziesz konstrukcje w różnym kształcie zarówno owalne, kwadratowe, jak i w formie igloo czy beczki. Ponadto, przedsiębiorstwo zajmuje się również produkcją i sprzedażą bali ogrodowych, pieców do sauny, a także akcesoriów przydatnych do saunowania.

  Sauna ogrodowa to specjalna konstrukcja, w której ciało poddawane jest wpływowi wysokiej temperatury. Dzięki saunowaniu można, między innymi pozbyć się toksyn z organizmu, spalić zbędne kalorie, a także rozluźnić mięśnie i zrelaksować się. Co istotne, nie trzeba tracić pieniędzy na korzystanie z sauny w hotelach czy SPA, gdyż można zdecydować się na zakup własnej konstrukcji do ogrodu. Szczególnie polecane są sauny od firmy Koba Sauna

  Artykuł załadowany: 0.371 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022