REKLAMAA1-GREEN-PORT-od-01-12-2017-do-02-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Uciążliwe klimatyzatory przy ul. Dereniowej 2

  Uciążliwe klimatyzatory przy ul. Dereniowej 2 (KT)

  REKLAMA

  50 stopni w garażu, ciągłe zagrożenie pożarowe i mieszkańcy, którzy czują się oszukani i pozostawieni samym sobie. W podziemnej hali parkingowej przy ul. Dereniowej 2 brak zmian, choć od naszej pierwszej interwencji minęło już prawie pół roku. Niemal 30 klimatyzatorów wciąż generuje potworny skwar - spółdzielnia gra na czas i podaje różne wersje działań.

  Parking w nowoczesnym bloku przy ul. Dereniowej 2 jest dwupoziomowy. Na kondygnacji -1 zamontowano 30 klimatyzatorów, w drugiej hali nie ma ich wcale. Urządzenia są utrapieniem, bo od lat generują temperatury tak wysokie, że mieszkańcy zostawiają auta na zewnątrz. Najgorzej jest latem.

  - To jest jakiś absurd, bo wykupiłem swoje miejsce a teraz nie mogę z niego korzystać. Paranoja, wystarczy się przejść obok tych urządzeń i człowiek jest cały upocony. Poza tym mam dzieci, dla których to może być niebezpieczne - komentuje Paweł Stafecki, mieszkaniec.

  Spółdzielnia SMB "Imielin" wie o problemie od dawna, jednak bawi się z mieszkańcami w podchody. Wciąż obiecuje zmiany, później przesuwa termin i nic się nie dzieje. I tak w kółko. 

  Skąd 30 klimatyzatorów na jednym poziomie parkingu? To samowolka budowlana, urządzenia zamontowali właściciele lokali użytkowych, na których spółdzielnia zarabia. 

  - Inwestor zastępczy stwierdził, że właściciele lokali użytkowych przedstawili klimatyzatory bez przedstawienia projektu, czyli samowolka - poinformowal nas Ryszard Zięciak, członek rady nadzorczej SMB "Imielin". 

  Samowolka trwa w najlepsze a spółdzielnia zwodzi mieszkańców, stale przesuwając termin demontażu urządzeń. Efektów jednak nie widać. - Najnowsza wersja jest taka, że coś ma się zmienić do 15 sierpnia. Czekamy więc niecierpliwie - dodaje Paweł Stafecki.

  Do tej pory z poziomu -1 zniknęło jedno urządzenie - można więc dogadać się z właścicielami. Niestety to za mała zmiana, żeby gwarantowała poprawę warunków. Reszta klimatyzatorów też miała trafić na zewnątrz - zresztą instrukcja producenta jasno stwierdza, że takie jest ich prawidłowe użycie.

  Sekretariat SMB "Imielin" jednak jest innego zdania. - Henryk Słomski, który jest administratorem budynku, przebywa na urlopie. Wraca 16 sierpnia. Spółdzielnia pracuje nad klimatyzatorami, ale do połowy miesiąca z pewnością nie uda się ich usunąć. Nie wiemy też, kiedy to nastąpi - słyszymy od pracownika działu eksploatacji spółdzielni.

  Kolejna obietnica okazała się funta kłaków warta. Spółdzielnia boi się zdecydowanych ruchów, bo te pociągną za sobą straty finansowe - z lokali użytkowych najemcy mogą zrezygnować. Koło niemocy się zamyka a mieszkańcy cierpią i tracą nadzieję na poprawę sytuacji na parkingu. Za miejsce postojowe w tym bloku nabywcy mieszkań płacili po ok. 30 tys. złotych. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  21Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Lol 21 6 miesięcy temu

   @AZX - ale co jest?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 20 6 miesięcy temuocena: 0% 

   @Lol - w aktach notarialnych dla mieszkań na Dereniowej 2-2c jest zawarta wzmianka, iż w części A w miejscach do tego przeznaczonych kazdoczesny właściciel będzie miał prawo (w miarę możliwości technicznych) w miejscu do tego przeznaczonym klimatyzator. Dodatkowo w standardach lokali są zapisy dotyczące klimatyzatorów. Kto więc czytał to wiedział że SMB nawrzuca tam ile się da. Przenoszenie klimatyzatorów w inne miejsca np. na "-2" jest łamaniem zapisów aktów i już należy za to pozwać SMB. To samo z wyrzucaniem ich na zewnątrz na elewację. Reasumując należy sprzawdzić gdzie w projekcie budowlanym były miejsca na klimatyzatory i wymusić na SMB usunięcie większości. I ja się tez pod tym podpisuje.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Don 19 6 miesięcy temu

   Ja sprawdziłam swój akt i tez niczego takiego nie widze, dodatkowo do aktu załączony jest plan garażu i nie ma na nim ani jednego klimatyzatora!!!!! @AZX - moze tylko w twoim akccie takie rzeczy...?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 18 6 miesięcy temuocena: 0% 

   @Don - przeczytaj dokładnie. Fragment dotyczący części niemieszkalnej.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 17 6 miesięcy temuocena: 0% 

   @Don - odnośnie planu garażu - oczywiście że tu nie będzie. Musisz mieć projekt budowlany który został złożony w urzędzie. Wystarczy pójść do wydziału architektury i go wziąć jako dostęp do inf publicznej.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Małgorzata 16 6 miesięcy temu

   Trzeba dodać moce cieplne oddawane przez te jednostki zewnętrzne zamontowane w garażach i zobaczyć, czy ilość powietrza wentylacyjnego w garażu jest w stanie odprowadzić te zyski ciepła. Prawdopodobnie nie...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lol 15 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Ciekawe gdzie w Aktach Notarialnych jest wzmianka o zgodzie na umieszczanie klimatyzatorów...? Nabywcy miejsc postojowych wyrazili zgodę na posadowione już klimatyzatory, a w dniach podpisywania aktów nie było żadnych, o które toczy się spór.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 14 6 miesięcy temuocena: 0% 

   @Lol - jest.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 13 6 miesięcy temuocena: 47% 

   @redakcja - ja zastanawiam się nad jednym - czy ktoś z redakcji zapytał mieszkańców co mają zapisane w aktach notarialnych? Nie! Doradzam narzekającym na klimatyzatory poczytać co podpisali a potem robić raban. Każdy kto kupił mieszkanie w tych blokach ma zapis o tym iż możliwa jest instalacja klimatyzatorów na poziomie "-1" w miejscach do tego wyznaczonych. Na poziomie "-2" jest ZAKAZ! Kto czytał albo słuchał co mówiła spółdzielnia kupił na "-2". Jedyną dyskusyjną rzeczą może więc być lokalizacja instalacji a to już łatwo zweryfikować na projekcie budowlanym...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KP 12 6 miesięcy temuocena: 57% 

   Chyba ktoś ze spółdzielni się wypowiedział, albo SAMI architekci... Jak zaznaczył jeden pracownik spółdzielni, wiele urządzeń jest w miejscach nie przeznaczonych do tego. Poza tym, co to za tłumaczenie??? jak w garażu jest 38 stopni, to jest normalne? Zamontowane 30 urządzeń, które generują takie ciepło jest normalne?. zapraszam AZX, ktokolwiek to jest do korzystania z tego poziomu. szczyt chamstwa!!!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 11 6 miesięcy temuocena: 60% 

   @KP - nie jestem z budinvestu, Smb czy nawet sami - sprawdź co masz w akcie zapisane jeżeli tam mieszkasz... powiedzieć Ci gdzie masz to zapisane czy znajdziesz? Co do normalności - oczywiście zgadzam się ze nie jest to normalne. Sprawdź gdzie mozna było instalować klimatyzatory i w razie co idź z tym do sądu (pozew zbiorowy) bo Smb robi co chce i to niezgodnie z zapisami aktów notarialnych

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sprawdzone info 10 6 miesięcy temuocena: 40% 

   @KP ~ AZX to dyżurny ratuszowy troll, który w swoich wypowiedziach przedstawia punkt widzenia Ken61, spółdzielni i deweloperki, taki to z niego rzecznik dobrej sprawy, czy zmiany, jeden pies.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 9 6 miesięcy temuocena: 75% 

   @sprawdzone info - taaaaa pewnie. Zanim coś napiszesz to zapytaj.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sprawdzone info 8 6 miesięcy temuocena: 20% 

   tu nie ma co pytać, sprawdzone info.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Befsztyk 7 6 miesięcy temuocena: 67% 

   Cierpliwosci, na zimie wylacza. Ludzie to tera takie niecierpliwe...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~No Budinvest 6 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Ten sam inwestor zastępczy Budinvest i Jan Zalewski co nadzorował Cynamonowy Dom na Cynamonowej 19 obok metra Imielin. Tam także zamontowano w zamkniętym garażu klimatyzatory na poziomie zero. Zbieg okoliczności? Wystrzegajcie się tego inwestora zastępczego bo prawie wszystko czego się dotknie to spartaczy lub tak zrobi żeby na pewno zarobił...a jak skończy budowę to każda spółdzielnia zostaje z błędami i zaniedbaniami Budinvestu sama na lodzie. Tak jak spółdzielnia Na Skraju na Ursynowie rozkłada teraz ręce kiedy w nowo wybudowanym budynku nadzorowanym przez Budinvest przez ściany do mieszkań dostaje się wilgoć i woda...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bielawski 5 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Inwestor zastępczy stwierdził.... któż to taki ten inwestor zastępczy ? Czy to ten sam Jan Zaleski Budinvest, którego próbują się pozbyć na Jarach ?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wggw 4 6 miesięcy temuocena: 80% 

   Tak ciężko któremuś mieszkańcowi wziąć nożyce do drutu i poprzecinać kable idące do klimatyzatorów?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~etam 3 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Wiele urządzeń jest "outdoor" więc powinny być zamontowane na zewnątrz budynku. Ewentualnie przewietrzenie pomieszczenia powinno być przynajmniej 6000m3/h. Niestety nikt ze spółdzielni nie bierze odpowiedzialności za to, co właściciele lokali montują. Zresztą jak sami stwierdzili w jednym emailu, wiele urządzeń jest zamontowanych nielegalnie, bo bez zgody spółdzielni. Upał panuje, urządzenia grzeją pełną parą a lokale mają pootwierane drzwi, gdzie tu sens? Spółdzielnia ma nas lokatorów głęboko w poważaniu i niestety nie zapowiada się żeby takie podejście do mieszkańców się zmieniło. Chyba faktycznie trzeba pozew zbiorowy złożyć, bo nie po to płaciłem takie pieniądze za miejsce żeby teraz trzymać auto pod chmurką. Zapraszam wszystkich zainteresowanych do garażu na poziom -1. To trzeba poczuć na własnej skórze żeby zrozumieć o co nam chodzi.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszaniec 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Przecież mieszkańcy mogą zawsze oddać sprawę do sądu. Już samo wezwanie administracji na rozprawę może skutkować rozpoczęciem prac demontażowych. Jeśli mieszkańcy będą czekać w nieskończoność na dobrą wolę administracji, to mogą jej się nigdy nie doczekać

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator8io7 1 6 miesięcy temu

   Miałeś chamie złoty róg. ...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1259 sekundy
  REKLAMAA2-EMPIK-od-01-02-do-03-03-2018