REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 marca 2018, 07:55 komentarzy 8

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (nadesłane)

  REKLAMA

  Schody kończące się siatką parkingu. – Tego jeszcze nie było! – mówią mieszkańcy Surowieckiego, którym zabrano skrót z przystanku na osiedle. A spółdzielnia SMB „Jary” odpowiada, że to jej teren i nowe miejsca powstały na życzenie spółdzielców. Kto ma rację?

  Mieszkańców Surowieckiego, enklawy należącej do SBM „Ursynów”, którzy do nas napisali, zaskoczył niecodzienny widok. Z przyzwyczajenia udali się z przystanku autobusowego Megasam w kierunki bloków: 12A, 12B i 12C i natknęli się na siatkę u zwieńczenia schodów.

  Okazało się, że sąsiadująca z osiedlem spółdzielnia „Jary”, powiększyła komercyjny parking i zagrodziła dotychczasową drogę. Do budynków można nadal dojść bez większego problemu, ale oznacza to nadłożenie kilku metrów drogi.

  - Przykre jest to, jak słynący z zamiłowania do samochodów prezes spółdzielni, pan Piotr Janowski, przedkłada chęć zysku nad dobrem wspólnym – komentuje sprawę Bartek Zawadzki z Projektu Ursynów.

  Spółdzielnia odpowiada, że parking został rozbudowany na życzenie okolicznych mieszkańców i jest okazją do zarobienia przez spółdzielnię pieniędzy.

  - Dbamy o interes SMB „Jary” i staramy się zwiększyć jej dochody – mówi prezes spółdzielni, Piotr Janowski. – Nikt nam nie płacił za korzystanie z naszego terenu, a ja będę za likwidacją tych schodów, bo nie zamierzamy ich remontować – dodaje.

  Według prezesa spółdzielni z przejścia najczęściej korzystały osoby, które udawały się na parking. A na ogólnodostępnym placyku parkowali nie tyle mieszkańcy, co także wraki, które teraz musiały zniknąć.

  Zdania wśród mieszkańców są podzielone. Ci, którzy korzystają z komunikacji miejskiej, odebrali zamknięcie drogi, jako niewielkie, ale jednak utrudnienie w poruszaniu się po okolicy. Inni, którzy szukali w okolicy miejsca na ogrodzonym parkingu, są zadowoleni z takiego obrotu sytuacji.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 30

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 11
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~J.M.K. 8 ponad rok temuocena: 67% 

   Nie pierwsze to w Polsce schody do nikąd. Gorzowa Wlkp. mam nawet zdjęcie. Ale nawet te, ursynowskie, nie przerosną tych na Placu (chyba jeszcze) Piłsudskiego.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 7 ponad rok temuocena: 86% 

   Internetowa petycja Projektu Ursynów w tej sprawie za 3... 2... 1...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~beka 6 ponad rok temuocena: 83% 

   juz dzisiaj chłopcy z pu byli widziani jak w imię protestu przeciwko tej niegodziwości rozkładali worki z piaskiem na schodach, żeby to zablokować

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Misza 5 ponad rok temuocena: 82% 

   Te wspomniane przez p. prezesa wraki to w 90% własność jednego z najemców prowadzącego działalność na terenie spółdzielni. Może warto by spółdzielnia z tym zrobiła w końcu porządek?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~j23 4 ponad rok temu

   Dokładnie. To samo pisałem na FB, ale Pan Prezes nie raczył się do tego ustosunkować. Kilka takich wraków stoi na drodze dojazdowej do budynku spółdzielni.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~beka 3 ponad rok temuocena: 69% 

   Niezła beka, młody działacz partyjny z projektu ursynow, zawadzki został wysłany przez swojego szefa do gryzienia po kostkach zainstalowanego przez inicjatywe mieszkańców ursynowa na stanowisku prezesa spółdzielni, piotra janowskiego xd

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rvl 2 ponad rok temuocena: 58% 

   Serio? Aż "kilka metrów" trzeba nadrobić i z tego wielkie halo?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2418 sekundy
  REKLAMAA2-TOSIA.PL-05-03----04.04.2019